fbpx
YENİ!

Trendyol’da Reklam Nasıl Verilir?

Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği pazaryeri olan Trendyol, zengin mağaza ve ürün çeşitliliği ile Türkiye’de e-ticaretin nabzını tutan platformların başında geliyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Trendyol’da Reklam Nasıl Verilir?

Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği pazaryeri olan Trendyol, zengin mağaza ve ürün çeşitliliği ile Türkiye’de e-ticaretin nabzını tutan platformların başında geliyor. Binlerce mağazanın farklı kategorilerde satışa sunduğu ürünler, eş zamanlı olarak ülkenin dört bir yanından satın alınabiliyor. Ancak Trendyol gibi kapsamlı bir pazaryerinde binlerce mağaza ve ürün arasında öne çıkmak için birçok etken gerekli.

Trendyol’da rakiplerinizin önüne çıkmak, satışlarınızı ve marka bilinirliğinizi artırmak için reklam vermek daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Bunun için Trendyol’da nasıl reklam verebileceğinizi ve reklam vermek için izlemeniz gereken aşamaları anlatan içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

Trendyol’da Bir Ürünün Reklamı Nasıl Verilir?

Trendyol’da ürün reklamı vermek için öncelikle Trendyol’da mağazası olan bir satıcı üye olmanız gerekir. Trendyol’da satıcı olan tüm üyelerin reklam verme hakkı bulunur. Bu özellikten faydalanmak için ekstra bir üyelik almanız ya da ücret ödemeniz gerekmez. Yalnızca reklamınıza ayıracağınız bütçe tutarında ödeme hesabınızdan çekilir.

Trendyol’da reklam yönetimi paneline girerek ürün reklamı oluşturabilirsiniz. Trendyol tarafından hazırlanan bu panelde vermek istediğiniz reklam tipini seçtikten sonra günlük ya da toplam bütçe, tarih aralığı ve reklam adı gibi bilgiler girerek reklam senaryosu oluşturmanız istenir. Tüm bu bilgileri girdikten sonra reklam vermek istediğiniz bir ya da birden fazla ürünü seçebilirsiniz.

Trendyol bu aşamada size hangi ürünün reklam için uygun olup olmadığı konusunda ise algoritmaları ile fikir sunacaktır. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra reklam durumu sayfası açılır. Reklam durumu sayfasından oluşturduğunuz reklamın güncel durumunu görüntüleyebilir (İşlem bekliyor, yayında, durduruldu vb.) ya da değişiklikler yapabilirsiniz. Dilerseniz ürün reklam detayınızı Exel dosyası olarak da indirebilirsiniz.

Trendyol Panelde Nasıl Kampanya Oluşturulur?

Trendyol’da görünürlüğünüzü ve satışlarınızı artırmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise kampanyalara katılmak ya da kendi kampanyanızı oluşturmak. Bunun için Trendyol mağaza panelinizdeki promosyonlar bölümünde yer alan kampanyalar ya da indirim oluştur bölümünü kullanabilirsiniz. Kampanyalar bölümünde var olan ya da daha önce oluşturduğunuz kampanyaları görüntüleyebilirsiniz. Mağazanızda yeni bir kampanya başlatmak için indirim oluştur bölümünden kampanya türü, bilgileri, kapsamı ve kriterlerini girmeniz gerekir.

Trendyol’da Reklam Bakiyesi Nasıl Yüklenir?

Trendyol’da reklam paneline girdiğinizde sağ üst kısımda yeşil bir reklam bakiyesi kutucuğu bulunur. Bu kutucukta bulunan artı (+) işaretine tıklayarak reklam bakiyenize ücret aktarabilir ya da satışlarınızdan gelen ücreti kullanabilirsiniz. Ancak Trendyol’da reklam bakiyesi bölümünün aktif olması için mağaza hesabının açılma süresinden 1 ay geçmiş olması gerekir. Bunun nedeni satış yaptığınız bakiyenin bu süre içerisinde reklam bakiyesine aktarılmasıdır.

Trendyol’da Reklam Verme Fiyatları Ne Kadardır?

Trendyol’da reklam bütçenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Önceden tek reklam bütçesi ile bir ürüne tanıtım çıkan Trendyol’da artık bir reklam senaryosu ile birçok ürünün tanıtımını yapabilirsiniz. Trendyol’da reklam verebilmek için günlük minimum 20 TL ve maksimum 1.000 TL olacak şekilde tanıtım bütçe kotası bulunur. Aynı şekilde tıklama başı reklam maliyeti için de 0,24 kuruş ve 1,87 TL arasında seçim yapmanız gerekir. Ancak Trendyol’un önerdiği tıklanma başı reklam maliyeti 0,56 kuruştur. 1 haftalık reklam süresinden sonra tanıtımı devam ettirmek istediğinizde Trendyol bu maliyette indirim uygulayabilir.

Trendyol Reklam Yönetimi Paneli Nasıl Kullanılır?

Trendyol reklam yönetimi panelini kullanmak için pazaryeri üyesi olmanız gerekir. Üyelerine kolay ve anlaşılır bir platformda satış imkânı sunan Trendyol’da oldukça hızlı bir şekilde panel kullanımını öğrenmeniz mümkün. Dilerseniz panelin kullanımını detaylıca öğrenmek için Trendyol’un kendi bünyesinde geliştirdiği Trendyol Akademi bölümünden reklam yönetimi eğitimini inceleyebilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.