fbpx
YENİ!

Pazaryeri Yapılacaklar Listesi

Pazaryerlerinde mağaza açmak, satışa başlamak, e-ticaret operasyonu yürütmek için en önemli maddeleri ve uygulama noktalarını listeleyerek yolculuğunuza destek oluyoruz.
Kimler için: Yeni Girişimciler
checklist page icon

Mağaza açmadan önce

Pazaryerlerinde mağaza açmak; gerekli koşulları sağlamanıza, ürünlerinizin pazaryeri politikaları açısından uygunluğuna ve gerekli belgelerinizin hazır olma durumuna göre oldukça hızlı ilerleyebiliyor. Peki mağaza açmadan önce yapılması gerekenler neler, elinizde hangi belge ve materyaller hazır olmalı? 

Mağaza açmak için

Pazaryerlerine mağaza açma başvurusu yapmak için dahi bazı belgelerin ve bilgilerin hazır olması gerekmektedir. Başvurunuz alınır ve şartları sağlıyorsanız satıcılar arasına dahil olabilirsiniz. Peki mağaza açmak için tarafınızda neleri tamamlamış olmalısınız?

Ürün işlemleri

Pazaryerlerinde kendiniz ürün listeleyebilir veya var olan ürünlere satıcı olarak katılabilirsiniz. Mağazanızada ürün listelerken dikkat etmeniz gerekenlere göz atın.

Sipariş işlemleri

Bir ürün için sipariş aldığınızda her pazaryerinde farklılaşan sipariş işleme alma adımları bulunur. Bu adımlara göre siparişi doğru çıkarmak ve zamanlamaya önem vermek başarınızı artıran en önemli unsurlardandır.

Kargo işlemleri

Sipariş verilen ürünleri içeren paketler sizden gönderildikten sonra müşteriye sorunsuz teslim edilmelidir. E-ticarette müşteri memnuniyetini belirleyen en önemli unsur, şartların sizin elinizde olmadığı kargo aşamasıdır.

Entegrasyon işlemleri

E-ticaret demek çok kanaldan operasyon yürütmek demektir. Dolayısıyla bu kanallardaki ürün, sipariş gibi yönetim faaliyetlerini kolaylaştıran Dopigo ve benzeri entegrasyon firmaları satıcılara hizmet vermektedir. 

Satış artırma ve pazarlama

Pazaryeri satıcısı olabilmek ve sürdürülebilir bir ticaret yürütebilmek için ürünleriniz görünür olmalı ve sipariş alabilmelisiniz. Bu nedenle pazaryerleri üzerinde de satış artırma ve pazarlama işlemleri yapılmaktadır. 

Finansal işlemler

Mağaza açılışındaki ürün, sipariş ve kargolama gibi işlemler kadar finansal işlemler de operasyonunuzun sürdürülebilirliği açısından önemlidir. 

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Bu içeriği PDF olarak indirin.

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!