fbpx
YENİ!

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

E-ticarette kargo anlaşması, internet platformları veya pazaryerleri üzerinden satış gerçekleştiren işletmelerin, gönderilerinin maliyetini düşürmek için yapılmaktadır.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

kargo anlaşması nasıl yapılır

2023 Güncel Pazaryeri Kargo Anlaşması Fiyatlarını öğrenmek için tıklayın!

E-ticarette kargo anlaşması, internet platformları veya pazaryerleri üzerinden satış gerçekleştiren işletmelerin, gönderilerinin maliyetini düşürmek için yapılmaktadır. E-ticarette şirketlerin kargo ile anlaşması, internet üzerinden yapılan pazarlama ve satış faaliyetlerini yürüten işletmeler için önem taşımaktadır. Ürün satışları için belirtilen kargo fiyatı ürünün satış oranı üzerinde etkin olmaktadır. Müşteriler ürünleri tercih ederken kargo fiyatlarını da hesaba katmaktadır. Kargo fiyatını minimuma düşürmek için yapılan E-ticaret kargo anlaşmaları işletmenin adresine yakın olan şubeden gönderilecek paket ve boyut bilgilerine göre belirlenmektedir.

Kargo Şiketleri ile Anlaşma Nasıl Yapılır?

E-ticaret kargo anlaşmaları için öncelikle kargo şirketlerinin anlaşma şartları incelenmelidir. Gönderiler için anlaşma yapılacak olan şirket belirlendikten sonra işletmeye yakın olan kargo şubesine gidilerek anlaşma için görüşülmektedir. Gönderiler için bir ihtimal dahilinde belirlenen adet ve paket büyüklüklerinin bilgisi verilmektedir. Adet ve paket boyutlarına göre bir bütçe belirlenmektedir. Şube müdürü ile 6 aylık veya 1 yıllık sözleşme yapılmakta ve imzalanmaktadır. Aynı kargo şirketi ile çalışmaya devam etmek isteyen işletmeler sözleşmeleri bittikten sonra yenileyebilmektedir.

MNG Kargo Anlaşma Şartları Nelerdir?

MNG kargo anlaşma şartları gönderilerin içeriğine göre belirlenmektedir. Taşınması yasak veya sakıncalı olan ürünler, kargo şirketi tarafından taşınmamakta ve anlaşmalar içerisinde yer almamaktadır. Kargo ile taşınmayacak olan ürünler, farklı kategorilerde değerlendirilmektedir. Taşınması yasak olan ürünlerin listesi, kargonun internet sitesi üzerinden veya şubelerinden öğrenilmelidir. Hasar görmesi muhtemel olan ürünler ise sorumluluk belgesi ile şartlı olarak gönderilebilmektedir. MNG Kargo E-ticaret Çözümü sunan kargo firmalarından bir tanesidir.

PTT Kargo ile Anlaşma Nasıl Yapılır?

PTT kargo ile anlaşma yapmak için PTT Kargo Genel Müdürlük ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Kargo şirketinin kurumsal anlaşma detaylarını görüşmek için ilk olarak PTT Kargo Bölge Genel Müdürlüğü’ne giderek gönderilen kargo özellikleri ve aylık kargo hacmi hakkında görüşülmelidir. PTT kargo internet sitesini ziyaret ederek istediğiniz hizmetleri belirleyin ve satış ekibi ile detayları konuşun. Daha sonra sorun ile karşılaşmamak için bu detayları konuştuktan sonra fiyatlar alınmalıdır. Kurumsal kargo anlaşmanız, PTT Genel Müdürlük tarafından onaylandıktan sonra ürünlerinizi göndermeye başlayabilirsiniz. 

Sürat Kargo Anlaşma Şartları Nelerdir?

Sürat Kargo, E-ticaret kargo anlaşmalarında indirimli paket tarifesini uygulamaktadır. Paketler üzerinde yapılan indirim belirli şartlar dahilinde oluşturulmaktadır. Paket yükleme yapıldıktan sonra bakiyeden paket gönderimleri düşmektedir. Karşı ödemeli paketlerde bakiyeden para eksilmemektedir. Kargo paket limiti 6 TL’nin altına düştüğünde indirim paketi de bitmiş olacaktır. İndirimli kargo paketi şahıs ve firma adına alınabilmektedir. İnternetten  al kapıda öde hizmeti sunmaktadır. E-ticaret kargo anlaşmaları için en yakın şubeye gidip yetkili kişi ile konuşulmalıdır.

Aras Kargo ile Anlaşma Nasıl Yapılır?

Aras kargo ile anlaşma yapmak için gönderi ve taşıma şartlarını öğrenmek, anlaşmayı yapmak üzere bölgede bulunan şubeye gidilmelidir. Yetkili kişi ile gerekli koşullar konuşulmalı ve işletme ya da şahıs adına sözleşme yapılmalıdır. Sözleşmeler gönderi adet ve büyüklüklerine göre belirlenerek 6 ay veya 1 yıllık olarak devam etmektedir. Aras Kargo aynı zamanda özellikle internet satışlarında tercih edilen ödeme metotlarından biri olan Tahsilatlı Ödeme imkânıyla da hizmet vermektedir.

Yurtiçi Kargo ile Anlaşma Nasıl Yapılır?

Yurtiçi kargo bünyesinde farklı E-ticaret sayfaları için kampanyalar barındırmaktadır. Yurtiçi kargo anlaşma şartları kampanyalar gönderi çeşitleri ve boyutları kapsamında değerlendirilmektedir. İşletme ve bireysel satıcılar da Yurtiçi kargo ile iletişime geçerek kampanyalardan haberdar olabilmektedir. Bölgede bulunan şubeye giderek işletmeniz için gerekli olan gönderi koşullarını konuşabilir ve Yurtiçi kargo anlaşma yapabilirsiniz.

Kargo ile Anlaşmanın E-ticaret Sitelerine Avantajları Nelerdir?

E-ticaret firmalarının kargo şirketiyle anlaşma yapmasının birçok avantajı bulunur. Bu avantajlar hem maliyet hem de müşteri memnuniyeti ile ilişkilendirilebilir. Öncelikle şirket kargo anlaşması yaptığı zaman kişi başı gönderim maliyetini, anlaşmasız olarak göndereceği ürün başı fiyattan çok daha azına indirmiş olur. Anlaşmalı kargo sayesinde daha çok ürünü, daha uygun maliyetler ve şartlar ile müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Kargo sürecinde maliyeti en aza indirmek e-ticaret siteleri için en önemli avantajların başında gelir. Anlaşmalı kargo gönderme hizmeti ile aynı zamanda satışa sunduğunuz ürünlerin ortalama boyutlarına göre anlaşma gerçekleştirebilir, bireysel gönderimden daha uygun ve sabit fiyata hizmet alabilirsiniz. İşletmenizin büyük oranda kar etmesini sağlayan online satış kargo anlaşması ile birlikte müşterilerinize kar oranınızı da göz önünde bulundurarak ‘’Ücretsiz kargo’’ gibi pek çok farklı kampanya sunma şansınız da olur.

Kargo firması ile anlaşma yaparak elde edebileceğiniz avantajlardan bir diğeri de müşterilerin memnuniyetini kazanmaktır. Anlaşmanız sayesinde kargo şirketinden düzenli bir hizmet alacağınız için kargo sorunları yaşama ihtimaliniz bireysel gönderime göre daha düşüktür. Anlaşma yaptığınız firmaya göre değişmekle birlikte kargolarınızı her günün belli saatinde kargoya verir ya da sizden alması konusunda anlaşırsanız, ürünlerinizin belli standartlar içerisinde müşterilerinize ulaşmasını sağlamış olursunuz. Bu da müşterilerin e-ticaret sitenizden tekrar alışveriş yapması için oldukça önemli bir izlenimdir. Her gün aynı saate kargoya verilen ürünler ve istikrarlı gönderim hizmeti e-ticaret sitenizin en önemli değerlendirme adımlarından biridir.

E-ticaret Kargo Anlaşmaları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kargo anlaşması yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar hakkında bilgi sahibi olarak anlaşma yapmanız ileride karşınıza çıkacak sorunların önüne geçmenizi sağlar. Bunların başında kargo anlaşma fiyatları gelir.

Kargo firması ile anlaşmadan önce hangi firmanın en uygun hizmeti verdiğiniz araştırmanız gerekir. Ancak bunu yaparken kargo firmasının hizmet kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Daha uygun fiyatlı kargo firması ile anlaşma yaparak müşteriye ulaştıracağınız ürünün gönderimi sırasında sorun yaşayabilirsiniz.

Kargo anlaşması yaparken göndereceğiniz ürünün ağırlığına ve boyutuna göre yapılan desi hesaplamasını yapmanız gerekir. Kargo firması ortalama bir desi belirttiğiniz takdirde daha hesaplı anlaşma paketleri sunar. Bu sayede ürün başı gönderim ücretinizde her ay farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşmazsınız.

Kargo firmanızı seçerken taahhüt konusunda da önem vermelisiniz. Bazı kargo firmaları yıllık taahhüt yapmaya gerek duymadan aylık paketler şeklinde anlaşma yapabilir. Yıllık taahhüt olmadan yapacağınız anlaşma ile her ay belli kotada kargo gönderimi yapmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca dilediğiniz sürede firma ile anlaşmanızı herhangi bir bedel ödemeden sonlandırabilirsiniz.

Ürünlerinizi göndereceğiniz kargo firmasını seçerken şirketinize yakın olması da öncelikli etkenlerden biri olmalı. Ürünleri teslim edeceğiniz kargo firmasının uzak olması hem ulaşım maliyetinizi artırabilir hem de kargonun vaktinde ulaşmasına engel olabilir. Bu nedenle özellikle ‘’aynı gün teslimat’’ gibi seçenekler sunmak istiyorsanız mutlaka size en yakın kargo firması ile anlaşmanızı öneririz.

Son olarak, anlaşmanızı yaparken kargo firmasının iptal ve iade süreçlerindeki iş politikasını ve şartlarını iyice öğrenerek anlaşmaya gitmeniz, müşteri memnuniyeti sağlamanız açısından da oldukça etkili olacaktır. Ürünün hasar görmesi durumunda kargo firmasının hangi sorumlulukları alacağı, bu tip durumlardaki sunduğu çözümler de anlaşma öncesi bilmeniz gereken konular arasında yer alır.

Karşılaştırmalı Kargo Fiyatlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kargo anlaşmaları konusunda videomuzu da İzleyebilirsiniz.

Kargo anlaşması yapmadan uygun fiyatlarla Dopigo Kargo Anlaşması hizmetimizden yararlanın!

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Kargo gönderiminde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Kargo gönderimindeki eksiklerinizi adım adım belirleyin.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!