E-ticaret Satış

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

Yazar: Pazar Temmuz 23, 2017 Yorum Yok

2021 Güncel Pazaryeri Kargo Anlaşması Fiyatlarını öğrenmek için tıklayın!

E-ticarette kargo anlaşması, internet platformları veya pazaryerleri üzerinden satış gerçekleştiren işletmelerin, gönderilerinin maliyetini düşürmek için yapılmaktadır. E-ticarette kargo anlaşması, internet üzerinden yapılan pazarlama ve satış faaliyetlerini yürüten işletmeler için önem taşımaktadır. Ürün satışları için belirtilen kargo fiyatı ürünün satış oranı üzerinde etkin olmaktadır. Müşteriler ürünleri tercih ederken kargo fiyatlarını da hesaba katmaktadır. Kargo fiyatını minimuma düşürmek için yapılan E-ticaret kargo anlaşmaları işletmenin adresine yakın olan şubeden gönderilecek paket ve boyut bilgilerine göre belirlenmektedir.

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

E-ticaret kargo anlaşmaları için öncelikle kargo şirketlerinin anlaşma şartları incelenmelidir. Gönderiler için anlaşma yapılacak olan şirket belirlendikten sonra işletmeye yakın olan kargo şubesine gidilerek anlaşma için görüşülmektedir. Gönderiler için bir ihtimal dahilinde belirlenen adet ve paket büyüklüklerinin bilgisi verilmektedir. Adet ve paket boyutlarına göre bir bütçe belirlenmektedir. Şube müdürü ile 6 aylık veya 1 yıllık sözleşme yapılmakta ve imzalanmaktadır. Aynı kargo şirketi ile çalışmaya devam etmek isteyen işletmeler sözleşmeleri bittikten sonra yenileyebilmektedir.

MNG Kargo Anlaşma Şartları

MNG kargo anlaşma şartları gönderilerin içeriğine göre belirlenmektedir. Taşınması yasak veya sakıncalı olan ürünler, kargo şirketi tarafından taşınmamakta ve anlaşmalar içerisinde yer almamaktadır. Kargo ile taşınmayacak olan ürünler, farklı kategorilerde değerlendirilmektedir. Taşınması yasak olan ürünlerin listesi, kargonun internet sitesi üzerinden veya şubelerinden öğrenilmelidir. Hasar görmesi muhtemel olan ürünler ise sorumluluk belgesi ile şartlı olarak gönderilebilmektedir. MNG Kargo E-ticaret Çözümü sunan kargo firmalarından bir tanesidir.

PTT Kargo İle Anlaşma Yapmak

PTT kargo ile anlaşma yapmak için PTT Kargo Genel Müdürlük ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Kargo şirketinin kurumsal anlaşma detaylarını görüşmek için ilk olarak PTT Kargo Bölge Genel Müdürlüğü’ne giderek gönderilen kargo özellikleri ve aylık kargo hacmi hakkında görüşülmelidir. PTT kargo internet sitesini ziyaret ederek istediğiniz hizmetleri belirleyin ve satış ekibi ile detayları konuşun. Daha sonra sorun ile karşılaşmamak için bu detayları konuştuktan sonra fiyatlar alınmalıdır. Kurumsal kargo anlaşmanız, PTT Genel Müdürlük tarafından onaylandıktan sonra ürünlerinizi göndermeye başlayabilirsiniz. 

Sürat Kargo Anlaşma Şartları

Sürat Kargo, E-ticaret kargo anlaşmalarında indirimli paket tarifesini uygulamaktadır. Paketler üzerinde yapılan indirim belirli şartlar dahilinde oluşturulmaktadır. Paket yükleme yapıldıktan sonra bakiyeden paket gönderimleri düşmektedir. Karşı ödemeli paketlerde bakiyeden para eksilmemektedir. Kargo paket limiti 6 TL’nin altına düştüğünde indirim paketi de bitmiş olacaktır. İndirimli kargo paketi şahıs ve firma adına alınabilmektedir. İnternetten  al kapıda öde hizmeti sunmaktadır. E-ticaret kargo anlaşmaları için en yakın şubeye gidip yetkili kişi ile konuşulmalıdır.

Aras Kargo İle Anlaşma Yapmak

Aras kargo ile anlaşma yapmak için gönderi ve taşıma şartlarını öğrenmek, anlaşmayı yapmak üzere bölgede bulunan şubeye gidilmelidir. Yetkili kişi ile gerekli koşullar konuşulmalı ve işletme ya da şahıs adına sözleşme yapılmalıdır. Sözleşmeler gönderi adet ve büyüklüklerine göre belirlenerek 6 ay veya 1 yıllık olarak devam etmektedir. Özellikle İnternet satışlarında tercih edilen ödeme metodlarından biri olan Tahsilatlı Ödeme imkanı sunuyor. 

Yurtiçi Kargo İle Anlaşma Yapmak

Yurtiçi kargo bünyesinde farklı E-ticaret sayfaları için kampanyalar barındırmaktadır. Kampanyalar gönderi çeşitleri ve boyutları kapsamında değerlendirilmektedir. İşletme ve bireysel satıcılar da Yurtiçi kargo ile iletişime geçerek kampanyalardan haberdar olabilmektedir. Bölgede bulunan şubeye giderek işletmeniz için gerekli olan gönderi koşullarını konuşabilir ve anlaşma yapabilirsiniz.

 

Karşılaştırmalı Kargo Fiyatlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kargo Anlaşmalı Pazaryerlerini Kullanmanın Avantajları Yazımızı Okuyabilirsiniz.

Kargo anlaşmaları konusunda videomuzu da İzleyebilirsiniz.