fbpx
YENİ!

Dopigo WMS

Depola. Satışa çıkar.
Entegre et.

Satıcılar ve KOBİ’ler için depo yönetimi kolaylaşıyor. Profesyonel yaklaşımla küçük veya büyük deponuza Dopigo Depo yönetim sistemi WMS ile e-ticarete uygun depolama çözümü geliyor.

Hemen formu doldurun Dopigo WMS'i ücretsiz kullanma şansı yakalayın!

Bu formu doldurduğunuzda Kullanıcı Sözleşmesi ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş olursunuz.

Dopigo WMS neler sunuyor?

Depo yönetimi yaparken ihtiyaç duyacağınız özellikler Dopigo Depo Yönetim Sistemi ile birlikte geliyor. Siz ürünlerinizi temin edin veya sipariş alın, gerisini Dopigo’ya bırakın.

pazaryeri entegrasyon icon
Envanter yönetimi
pazaryeri entegrasyon icon
Lokasyon yönetimi
pazaryeri entegrasyon icon
Sipariş yönetimi
pazaryeri entegrasyon icon
İş emirleri sayfası
pazaryeri entegrasyon icon
Paketleme yönetimi
wms hotspot img

Dopigo WMS, Zebra TC21 barkod okuyucu Android el terminalleri ile uyumludur.

Envanterinizi yönetmenin kolay yolu.

Dopigo WMS ile depo yönetimi için geniş bir ekip kurmanıza gerek kalmaz. Envanterinizi, lokasyonlarınızı, stok tiplerinizi, paketleme detaylarını, depo takibini ve mal kabulü tek ekrandan kolayca kontrol edebilirsiniz.

envanter yonetimi wms img

Farklı ürün ilanlarıyla eşleştirme

Envanter ürünler, birden fazla pazaryeri ilanıyla ilişkilendirilebilir ve aynı kanaldaki birden fazla ilan tek bir ürüne bağlandığında stoğu ortak tutulur

Farklı stok tanımlamaları

Dopigo WMS’te satılabilir, rezerv, aloke ve gelen stok olmak üzere dört farklı stok tipi mevcuttur.

Farklı fiyat tanımlamaları

Envanter ürünler, birden fazla pazaryeri ilanıyla ilişkilendirilebilir ve aynı kanaldaki birden fazla ilan tek bir ürüne bağlandığında stoğu ortak tutulur

Geçmiş tedarikçi verileri

Ürünlerin hangi tedarikçilerden, ne zaman, ne kadar ücretle temin edildiğiyle ilgili geçmişteki veriler kontrol edilebilir

Lokasyon önceliklendirme

Seçtiğiniz lokasyonları öncelikli hale getirebilirsiniz. Sipariş geldiğinde önceliklendirilmiş lokasyonda bulunan ürünün çıkışı yapılır.

Stoklar için ayrı SKT ve barkod bilgisi

Bir envanter ürünün her bir stoku için ayrı son kullanım tarihi, tavsiye edilen tüketim tarihi, IMEI numarası, Lot numarası ve barkod bilgisi girilebilir.

Ürünleri farklı lokasyonlarda tutun.

Deponuzu lokasyonlara ayırmanızı sağlayarak paketleme & kargo süreçlerindeki zaman kaybını önler.

wms location img

Çeşitli lokasyonlar oluşturma

Dopigo WMS ile deponuzda bulunan her bir fiziksel raf, oda vb. için lokasyon oluşturabilirsiniz.

İçiçe lokasyonlar oluşturma

İçiçe çok sayıda lokasyon oluşturulabilir.
A Lokasyonu > Oda 1 > Raf 1
A Lokasyonu > Oda 1 > Raf 2

Lokasyon içerisindeki ürünleri yönetme

Bir lokasyonda bulunan toplam envanter ürün adedi, stok adedi, desi bilgisi kontrol edilebilir.

Lokasyonu satışa açma-kapama

Bir lokasyon satışa açılabilir ya da kapatılabilir. Lokasyon içerisindeki tüm ürünler bundan etkilenir.

Satın alma siparişleri oluşturun ve sipariş listesini güncelleyin.

Satın alma siparişi oluşturmanıza imkan tanıyarak tedarikçi ile olan iletişim sürecini hızlandırır.

siparis raporlama

Satın alma siparişi oluşturma

Temin edilmek istenen envanter ürünler için bir satın alma siparişi oluşturulur. Oluşturulan siparişi, otomatik olarak tedarikçiye mail gönderilir.

 

Satın alma siparişi güncelleme

Bir satın alma siparişi sonradan güncellenebilir. Yeni bir kalem eklenebilir, var olan bir kalemin fiyat ve adet bilgisi güncellenebilir ya da kalem direkt silinebilir.

Otomatik ya da manuel iş emirleri oluşturun.

Ürününüzün bir yerden başka bir yere transfer olması gereken her durumda Dopigo WMS üzerinden iş emri oluşturabilirsiniz.

siparis raporlama 1

İş emri oluşturma

Satın alma işleminden sonra, sipariş alımından sonra ve manuel olarak iş emirleri oluşturulur. İş emirleri taslağa alınıştan tamamlanana kadar uçtan uca yönetilir.

Toplu iş emri yönetimi

İş emirleri toplu şekilde yönetilebilir. Örneğin çok sayıda iş emrinde başlangıç lokasyonu, bitiş lokasyonu ve taşınacak ürün bilgisi aynıysa tüm bu iş emirleri toplu olarak işleme alınabilir.

 

Paketleme aşamalarını takip edin.

Bir ürünle alakalı sipariş kaydı oluştuktan sonraki tüm paketleme faaliyetlerinizi dashboard üzerinden takip etmenizi sağlar.

order wms img

Paketleme süreç takibi

Satılmış ürünlerin paketlenmesi ve sonrasındaki süreçler, paketleme ekranı üzerinden takip edilebilir.

Paketleme statüleri

Sistemde paketlemeyi bekliyor, paketleniyor, paketlendi ve kargolandı olmak üzere tüm detayları görebileceğiniz dört farklı statü bulunuyor

20'den fazla platformla entegre kalın.

Dopigo kullancıları e-faturadan muhasebeye, e-ticaret alt yapılarından pazaryerlerine ve lojistik firmalarına kadar tüm sektörlerle entegredir.

trendyol icon
hb icon
shopify icon
woo icon
sovos icon
logo go icon
microfly icon
oplog icon
20 icon

Hemen kullanmaya başlayın!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

S.S.S

Pazaryerinde oluşturup Dopigo’ya çektiğim üründe hangi güncellemeleri yapabilirim?

Halihazırda pazaryerlerinde bulunan ürünlerinizi Dopigo’ya çektiğinizde bu ürünlerin yalnızca fiyat ve stok bilgisi Dopigo paneli üzerinden güncellenebilir. HepsiBurada için ayrıca kargo hazırlık süresini de güncelleyebilirsiniz. Ürünleri Dopigo üzerinden pazaryerlerine ilettiğiniz senaryoda ise Trendyol, HepsiBurada ve N11 gibi katalog sisteminde bulunan pazaryerleri için aynı şekilde stok ve fiyat bilgisini güncelleyebilirsiniz (HepsiBurada için artı olarak kargo hazırlık süresi). ÇiçekSepeti, Ticimax vb. katalog yapısında bulunmayan platformlara ise fiyat ve stok bilgisiyle birlikte ürün ismi, açıklaması, görseli ve daha birçok bilgi için güncelleme gönderebilirsiniz.

Ürünlerin kategorisini belirlerken her pazaryeri için tek tek kategori seçmem gerekir mi?

Hayır. Dopigo’nun kategori ağacı üzerinden seçim yapmanız yeterlidir. Pazaryerlerinin her bir kategorisi, Dopigo’nun kategori ağacı ile eşleştirilmiş durumdadır. Ürün düzenleme sayfasındaki kategori bilgisini en uygun şekilde seçip ürünlerinizi hızlıca satışa çıkarabilirsiniz.

Pazaryerinde yaptığım güncellemeler Dopigo’ya yansır mı?

Hayır. Pazaryerlerinin satıcı paneli üzerinden yaptığınız güncellemeler, Dopigo paneline yansımamaktadır. Tüm mağazalarınızı Dopigo’ya entegre ettikten sonra Dopigo paneli üzerinden fiyat ve stok güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Yaptığınız güncellemeler birkaç dakika içerisinde pazaryerlerine ulaşılır. Dilerseniz her pazaryeri için farklı fiyatlar da girebilirsiniz. Bunun için Dopigo’nun kanal bazlı fiyat özelliğini kullanabilirsiniz.

Ürün kodlarını kendim belirleyebilir miyim?

Her ürün kodunun eşsiz olması gerektiğinden dolayı olası hataları önlemek için ürün kodlarınız Dopigo tarafından otomatik olarak belirlenir. Pazaryerleri ile Dopigo arasında ürün bağlantısı sağlanırken Dopigo’nun atadığı ürün kodları dikkate alınır. Yine de kendi ürün kodlarınızı girebilmeniz için ürün düzenleme sayfasındaki “Tedarikçi Stok Kodu” alanını kullanabilirsiniz. Bu alana girdiğiniz kodlar; ürün listesinde, fatura ve kargo etiketi üzerinde ve son olarak Dopigo panelinden alacağınız raporlarda görünür. Bu sayede ürünlerinizi kolayca takip edip yönetebilirsiniz.

Bir ürünün pazaryerlerindeki barkodu farklılık gösterebiliyor. Yine de ortak stok tutabilir miyim?

Evet. Barkodların farklı olması, stokların ortak tutulması konusunda sorun oluşturmaz. İki farklı pazaryerinden çektiğiniz ürün kayıtlarını birbiriyle eşleştirerek tek kayıt haline getirebilirsiniz. Kayıtların farklı barkoda sahip olması halinde eşleştirme işlemi yapıldıktan sonra otomatik olarak kanal bazlı barkod alanı aktif hale gelir. Farklı girilen barkodların tamamını bu alandan görüntüleyebilirsiniz.

Depo yönetimi yapılacaklar listesini indirin!

Depo yönetimi konusundaki eksiklerinizi adım adım belirleyin.