fbpx
YENİ!

Ürün güncellemenin kolay yolu: Dopigo Toplu Ürün Yönetimi!

Dopigo ile ürünlerinizin fiyat ve stok bilgilerini tek tek güncellemenize gerek kalmaz. Değişiklik yapmak istediğiniz ürünleri seçersiniz ve belirlediğiniz miktarda değişikliği Dopigo yapar.

Toplu ürün yönetimi ile işiniz kolay.

Dopigo ile ürünlerinizin fiyat ve stok bilgilerini tek tek güncellemenize gerek kalmaz. Değişiklik yapmak istediğiniz ürünleri seçersiniz ve belirlediğiniz miktarda değişikliği Dopigo yapar.

pazaryeri entegrasyon icon
Toplu fiyat güncelleme
pazaryeri entegrasyon icon
Toplu stok güncelleme
pazaryeri entegrasyon icon
Toplu yüzdeli işlemler

Stok ve fiyat güncellemek dert değil.

Yeni nesil e-ticaret siteleri ürünlerinin fiyat ve stok bilgilerini güncellerken vakit kaybetmiyor ve hataya yer vermiyor. Dopigo kullanıyor, toplu olarak güncelliyor.

toplu urun copy

Toplu fiyat güncelleme

Ürünlerinizin fiyatlarını yüzdelik ya da miktar olarak artırıp azaltabilirsiniz.

Toplu stok güncelleme

Ürünlerinizin stoklarını yüzdelik ya da miktar olarak artırıp azaltabilirsiniz.

Yüzdesel değişiklik yapma

Ürün fiyatlarında veya stoklarında miktar olarak değil yüzde bazlı artış veya indirimler yapın.

E-ticarette neden toplu ürün güncelleme kullanılmalı?

Tekstil ya da gıda üzerine satış yapan ve binlerce ürünü olan bir e-ticaret satıcısı olduğunuzu düşünün. Zam ya da indirim yapacağınız dönemlerde satış kanallarında fiyatları her varyant ve her bir ürün için tek tek manuel olarak değiştirmeniz gerekir. Aynı şekilde elden yaptığınız toplu bir satış işleminde de online kanallarda stoklarınızı tek tek düşmeniz gerekir. Tüm bunlar büyük bir zaman kaybı.

Dopigo’nun toplu ürün güncelleme özelliği ise bu zaman kaybını ortadan kaldırıyor ve tüm bu işlemleri tek tıka indiriyor. Yüzdelik ya da miktar olarak fiyatlarınızı ve stoklarınızı seçili ürünlerde toplu şekilde güncelleyerek hata payını da yok ediyor.

20'den fazla platformla entegre kalın.

Dopigo kullancıları e-faturadan muhasebeye, e-ticaret alt yapılarından pazaryerlerine ve lojistik firmalarına kadar tüm sektörlerle entegredir.

trendyol icon
hb icon
shopify icon
woo icon
sovos icon
logo go icon
microfly icon
oplog icon
20 icon

Hemen kullanmaya başlayın!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

S.S.S

Pazaryerinde oluşturup Dopigo’ya çektiğim üründe hangi güncellemeleri yapabilirim?

Halihazırda pazaryerlerinde bulunan ürünlerinizi Dopigo’ya çektiğinizde bu ürünlerin yalnızca fiyat ve stok bilgisi Dopigo paneli üzerinden güncellenebilir. HepsiBurada için ayrıca kargo hazırlık süresini de güncelleyebilirsiniz. Ürünleri Dopigo üzerinden pazaryerlerine ilettiğiniz senaryoda ise Trendyol, HepsiBurada ve N11 gibi katalog sisteminde bulunan pazaryerleri için aynı şekilde stok ve fiyat bilgisini güncelleyebilirsiniz (HepsiBurada için artı olarak kargo hazırlık süresi). ÇiçekSepeti, Ticimax vb. katalog yapısında bulunmayan platformlara ise fiyat ve stok bilgisiyle birlikte ürün ismi, açıklaması, görseli ve daha birçok bilgi için güncelleme gönderebilirsiniz.

Ürünlerin kategorisini belirlerken her pazaryeri için tek tek kategori seçmem gerekir mi?

Hayır. Dopigo’nun kategori ağacı üzerinden seçim yapmanız yeterlidir. Pazaryerlerinin her bir kategorisi, Dopigo’nun kategori ağacı ile eşleştirilmiş durumdadır. Ürün düzenleme sayfasındaki kategori bilgisini en uygun şekilde seçip ürünlerinizi hızlıca satışa çıkarabilirsiniz.

Pazaryerinde yaptığım güncellemeler Dopigo’ya yansır mı?

Hayır. Pazaryerlerinin satıcı paneli üzerinden yaptığınız güncellemeler, Dopigo paneline yansımamaktadır. Tüm mağazalarınızı Dopigo’ya entegre ettikten sonra Dopigo paneli üzerinden fiyat ve stok güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Yaptığınız güncellemeler birkaç dakika içerisinde pazaryerlerine ulaşılır. Dilerseniz her pazaryeri için farklı fiyatlar da girebilirsiniz. Bunun için Dopigo’nun kanal bazlı fiyat özelliğini kullanabilirsiniz.

Ürün kodlarını kendim belirleyebilir miyim?

Her ürün kodunun eşsiz olması gerektiğinden dolayı olası hataları önlemek için ürün kodlarınız Dopigo tarafından otomatik olarak belirlenir. Pazaryerleri ile Dopigo arasında ürün bağlantısı sağlanırken Dopigo’nun atadığı ürün kodları dikkate alınır. Yine de kendi ürün kodlarınızı girebilmeniz için ürün düzenleme sayfasındaki “Tedarikçi Stok Kodu” alanını kullanabilirsiniz. Bu alana girdiğiniz kodlar; ürün listesinde, fatura ve kargo etiketi üzerinde ve son olarak Dopigo panelinden alacağınız raporlarda görünür. Bu sayede ürünlerinizi kolayca takip edip yönetebilirsiniz.

Bir ürünün pazaryerlerindeki barkodu farklılık gösterebiliyor. Yine de ortak stok tutabilir miyim?

Evet. Barkodların farklı olması, stokların ortak tutulması konusunda sorun oluşturmaz. İki farklı pazaryerinden çektiğiniz ürün kayıtlarını birbiriyle eşleştirerek tek kayıt haline getirebilirsiniz. Kayıtların farklı barkoda sahip olması halinde eşleştirme işlemi yapıldıktan sonra otomatik olarak kanal bazlı barkod alanı aktif hale gelir. Farklı girilen barkodların tamamını bu alandan görüntüleyebilirsiniz.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.