fbpx
YENİ!

Trendyol’da En Çok Satan Ürünler Neler?

2010 yılında kurulan Trendyol, hayatımıza girdiği günden bu yana gelişmeye ve büyümeye hız kesmeden devam ediyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Trendyol’da En Çok Satan Ürünler Neler?

2023 Trendyol Komisyon Oranlarını öğrenmek için tıklayın!

2010 yılında kurulan Trendyol, hayatımıza girdiği günden bu yana gelişmeye ve büyümeye hız kesmeden devam ediyor. En çok aranan marka ve tasarımcıları herkes için ulaşılabilir yapma hedefiyle çıktığı bu yolda, Türkiye’nin lider moda sitesi olmayı başarıyor. E-ticaret konusunda dünya çapında bir öncü olan Alibaba’dan aldığı stratejik yatırım ile de hem mağaza sahiplerine hem de tüketicilere avantajlar sağlamak için emin adımlarla ilerliyor. Yıllık 800+ milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan öncü alışveriş sitesi, bu denli popüler olması ile e-ticarete adım atmış veya adım atmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Tabi bu adımı atarken Trendyol’da en çok satan ürünler merak edilen konular arasında yerini alıyor.

Trendyol’da En Rağbet Gören Ürün Kategorileri Neler?

Trendyol, seçkin markaların ürünlerini özel fiyatlarla tüketicilere sunuyor. Araştırmalara göre Türkiye’de her 4 kadından 3’ü bu platformdan bir kez alışveriş yapıyor. Ünlü markaları bünyesinde barındırması ve ürün kategorilerini sürekli geliştirmesi bu güçlü duruşun en önemli etkeni… Giyim, ayakkabı, aksesuar gibi konularda özellikle kadın tüketicilerin fazlasıyla tercih ettiği bir seçenek oluyor. Bu duruşları ile Trendyol’da popüler ürünlerin genellikle moda ve giyim kategorilerinde olduğunu söylemek mümkün.

trendyol urunlerinizin fiyatini otomatik guncelleyin

Sitede kadın, erkek, çocuk, aksesuar, saat, ayakkabı, çanta, kozmetik, elektronik, ev, yaşam ve süpermarket ana kategoriler bulunuyor. Bu ana kategorilerin içinde birçok alt kategori ve ürün yer alıyor. Peki, Trendyol’da popüler ürünleri tespit etmek için ne yapılmalı? Öncelikle bünyesinde bulunan markalar arasından popüler markalara bakmak, sonrasında da popüler kategorileri incelemek tespit aşamasında önemli.

Kadın Giyim Kategorisinde En Çok Tercih Edilenler

Türkiye’nin e-ticaret sektöründe en büyük pazaryerlerinden biri olan Trendyol, şüphesiz en çok kadınlar tarafından ilgi gören bir platform. Çok sayıda global ve yerel markaya ev sahipliği yapmasının yanı sıra Trendyolmilla adında kendi moda markasını da kuran Trendyol, kadın giyim kategorisinde oldukça iddialı.

Trendyol’un kadın giyim kategorisinde en çok satılan ürünler arasında; t-shirt, elbise, kot pantolon, gömlek, bluz, ceket, kaban, trençkot gibi dış giyim ve iç giyim ürünleri öne çıkıyor. En çok satan elbiseler listesinde ise abiye, mezuniyet ve gece elbiseleri önemli bir yer tutuyor.

Ayakkabı ve Çanta Kategorisinde En Çok Satılan Ürünler

Trendyol’da giyim kategorisinden sonra en çok satın alınan ürünler listesinde ayakkabı ve çanta kategorisi geliyor. Kadın, erkek ve çocuk bölümünde binlerce çeşit ayakkabı ve çanta ürünlerinin bulunduğu Trendyol’da özellikle mevsim geçişlerinde en yoğun ayakkabı alışverişi gerçekleşiyor.

Trendyol’da en çok satılan ayakkabı ürünleri arasında kadınlarda spor ayakkabı, günlük ayakkabı, bot & bootie, topuklu ayakkabı, terlik ve sandalet, erkeklerde ise klasik ayakkabı, spor ayakkabı, günlük ayakkabı, sneaker ve koşu ayakkabısı en çok satılan ürünler listesinde yer alıyor. Çocuklar içinse en çok spor ayakkabı alışverişi yapılıyor. Ayakkabı kategorisinde satılan ürünlerin satış yoğunluğu mevsimlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, sonbahar ve kış aylarında en çok bot, çizme satın alınırken, ilkbahar ve yaz aylarında terlik, sandalet, babet gibi yazlık ürünler tercih ediliyor.

Çanta kategorisinde de diğer kategorilerde olduğu gibi birçok markaya ait çanta çeşitleri satışa sunuluyor. Bu ürünler arasında en çok omuz çantası, sırt çantası, cüzdan ve spor çantası satılıyor. Çocuk kategorisinde ise en çok tercih edilen ürün okul çantası oluyor.

Elektronik Kategorisinde En Çok Satılan Ürün Grupları

Trendyol kurulduğu ilk yıllarda yalnızca moda ve giyim kategorileri ile tanınsa da günümüzde ev tekstili, elektronik gibi birçok kategoride alışveriş için tercih edilen pazaryerlerinin başında geliyor. Dünyaca ünlü birçok elektronik markasının ürünlerini satışa sunan Trendyol’da küçük ev aletlerinden beyaz eşyaya birçok ürün yoğun ilgi görüyor.

Trendyol’da en çok satan elektronik ürünleri listesinde ise küçük ev aletleri, telefon, TV & görüntü ve ses ürünleri, bilgisayar ve tablet ile beyaz eşya kategorileri yer alıyor. Trendyol’da en çok satılan elektronik aletler kampanya dönemlerine ve reklam çalışmalarına göre de değişiklik gösterebiliyor. En çok tercih edilenler bilinir markalar olsa da düşük fiyatlı ürünler en çok satışı yapılan elektronik cihazlar oluyor.

Trendyol’un küçük ev aletleri kategorisinde süpürge, ütü, kahve makinesi ve blender en çok satılan ürünlerin başında geliyor. Tüm bu ürünler en çok satılan mutfak ürünleri arasında da yer alıyor. Telefon kategorisinde ise kapak ve kılıf gibi aksesuarlar öne çıksa da indirim dönemlerinde cep telefonu satışları oldukça yükseliyor.

TV & Ses & Görüntü kategorisinde televizyon, kulaklık ve hoparlör en çok satılan elektronik ürünler arasında yer alırken, beyaz eşyalarda ise buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve klima öne çıkıyor.

Erkek Giyim Kategorisinde En Çok Satılan Kategoriler

Trendyol’un erkek giyim alanındaki zengin ve çeşitli ürün kategorileri sayesinde günümüzde birçok kişi giyim alışverişini Trendyol’dan yapıyor. Trendyol’da erkek giyim kategorisinde en çok rağbet gören ürünler arasında giyim ve ayakkabı kategorisi başta olmak üzere, kişisel bakım, saat & aksesuar, iç giyim, spor & outdoor kategorileri rağbet görüyor. Giyim kategorisinde tişört, şort, eşofman, gömlek, pantolon ve ceket kategorileri Trendyol’da en çok satan ürün grupları arasında.

Trendyol’da En Çok Tercih Edilen Markalar Hangileridir?

Yüzlerce marka ve on binlerce ürüne ev sahipliği yapan Trendyol’da en çok satılan ürünlerin yer aldığı kategoride bulunan markalar aynı zamanda en çok tercih edilenleri oluyor. Dünya ve Türkiye çapında bilinen global ve büyük markaların yanı sıra yerel birçok marka da Trendyol’da tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği isimler oluyor.

Trendyol’da en çok tercih edilen markalar arasında; elektronik ürünleri ile sıklıkla tercih edilen Xiaomi, Philips, Bosch, Huawei, Beko, Arzum, giyim kategorisinde Trendyolmilla, Adidas, Bershka, LC Waikiki, Defacto, Bambi, Mavi, Nike, Mango, Zara, Koton, Stradivarius, Hotiç, Derimod, Puma, Kemal Tanca gibi birçok marka bulunuyor.

Trendyol’da En Çok Yorum Alan Ürün ve Kategoriler Nelerdir?

Trendyol’da en çok yorum alan ürünler arasında birçok farklı kategoriden ürün çeşitleri yer alıyor. Bu ürünler ve kategorileri kullanıcı deneyimi ile doğru orantılı olarak her geçen gün daha da artıyor. Trendyol’da müşteriler kullanıcıların yorumlarını ve memnuniyetlerini oldukça fazla önemsiyor. Bu nedenle bir ürünün yorumu ne kadar çok ise ve bu yorumlar çoğunlukla olumlu ise satın alırken tercih edilme ihtimali daha yüksek oluyor.

Trendyol’da en çok yorum alan ürün kategorilerinin başında giyim, elektronik, kişisel bakım ürünü kategorileri geliyor. Özellikle cilt bakım ürünleri ve kulaklık gibi çok satılan ürünler en çok yorumu alıyor. Örneğin, 2020 yılında başlayan pandemi süreci nedeniyle Trendyol en çok satılan ürünler 2023 listesinde bulunan cerrahi maskeler, en çok yorum alan ürünler listesinde de yer alıyor.

Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik

Sağlıklı yaşamın önemi günden güne artmakta ve bu da sağlıklı yaşama hem yardımcı hem de motive kaynağı bazı ürünlere ihtiyaç duymamıza sebebiyet vermekte. Burada en önemli motivasyon kaynağı akıllı saat ve akıllı bileklikler olmuştur. Adım, kalori ve egzersiz hesaplamaları ile bir şeyler başardığımızı görmek bizi motive eder. Bu bağlamda Trendyol üzerinden en çok satışı olan ürünler arasında akıllı saat ve akıllı bilekleri görmekteyiz.

Telefon Aksesuarları

Telefon kullanımı oldukça yaygındır. Türkiye nüfusunun neredeyse tamamında telefon bulunmaktadır. Bu telefonların bazı aksesuarlara ihtiyacı olmaktadır. Bu telefon aksesuarlarını genellikle kullanıcılar internet üzerinden almaktadır. Bu yüzden Trendyol satışlarına baktığımızda telefon aksesuarlarının en çok satılan ürünler arasında olduğunu görürüz.

Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklıkların kullanım kolaylığı tartışılmazdır. Dışarıda gezerken, toplu taşımada giderken veya spor yaparken herkesin kulaklık taktığınız görmekteyiz. Bu kadar yaygın bluetooth kulaklık kullanımı olduğu için Trendyol’da satış oranları oldukça fazladır. Satış yapmak isteyen kişiler içinde mantıklı bir ürün oluyor.

Robot Süpürge

Ev hanımlarının, ev işlerinde şüphesiz en çok zorlandığı kısım ev silmek ve el süpürmektir. Bu bağlamda robot süpürgeler geliştirilmiştir. Hem süpürme işlemini hem de silme işlemini kolay bir şekilde halleden robot süpürgelerin satış oranları oldukça yüksektir.

Hobi Ürünleri

Yoğun iş temposu ve boş zamanı değerlendirme isteği hobi ürünlerine yönelmeye neden olmuştur. Trendyol üzerinden hobi ürünler satışı çok fazla yapılmaktadır ve iyi satış rakamlarına sahiptir.

Hijyen Ürünleri

Pandemi süreci sayesinde hijyenin önemi oraya çıkmıştır. Hijyenin önemi ortaya çıktıktan sonra hijyen ürünlerinin satışında oldukça büyük bir artış olmuştur. Trendyol’da da hijyen ürünlerinin satış oranları ilk 10’da yer almaktadır.

Araç Aksesuarları

Trendyol üzerinden satış yapmak istiyorsanız kesinlikle araç aksesuarlarına bir bakmanız gerekmektedir. Günümüzde araç sahibi çok fazla kişi var ve hepsi de araçları için bir aksesuar almaktadır. Herkese hitap edebilecek işlevsel araç aksesuarları satışı yapmanız yüksek satış oranları elde etmenizi sağlayacaktır.

Kamp Malzemeleri

Otellerin pahalı olması ve özgürlüğüne düşkün insanların sayısının artmasıyla kamp malzemelerinin satışı oldukça artmıştır. Kampçıların en büyük sorunu kamp malzemelerini bir arada bulamamaktır. Ancak Trendyol’un geniş ürün yelpazesi sayesinde kamp ürünleri arayan neredeyse herkes buradan alışveriş yapmaktadır.

Bel Yastıkları

Home ofis çalışma kavramının hayatımıza girmesiyle aynı zamanda araç kullanımının artmasıyla bel sorunlarında da artış görülmeye başlamıştır. Burada bel ağrılarının en büyük sebebi duruş bozukluğu olmuştur. Bunun farkında olan kişilerin en büyük yardımcısı bel yastıkları olmuştur. Bel yastıklarının günümüzde satışının artmasıyla beraber Trendyol’da en çok satan ürünler arasında yer almaktadır.

Takı Aksesuar

Kadınların olmazsa olmazı takı ve aksesuarlar Trendyol’da en çok satılan ilk 10 ürün arasında yer almaktadır. Rekabetin oldukça yüksek olduğu takı sektöründe reklam giderlerini iyi hesap etmeniz gerekmektedir.

Hava Nemlendirici

Pandemiyle beraber evlerimizde daha fazla vakit geçirir hale geldik ve neticesinde evimizdeki havanın aslında normalden kötü olduğunu fark ettik. Bu noktada hayatıma hava nemlendirici cihazlar girdi. Bu cihazlar ortamdaki havayı nemlendirerek daha kaliteli bir hale geliyor ve son zamanlarda insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başladı. Bu ürünü Trendyol üzerinden satmak güzel bir fikirdir ayrıca satış rakamlarına bakıldığında oldukça iyidir

Evcil Hayvan Maması

Evcil hayvan maması alırken hayvan severler oldukça titiz davranmaktadır. Çok çeşitli mamaları incelemek isteyen aynı zamanda fiyat karşılaştırmasını da kolay bir şekilde yapmak isteyen kullanıcılar, mamaları internet üzerinden almaktadır. Evcil hayvan mamaları Trendyol’da en çok satan ilk 5 ürün arasında yer almaktadır.

Ayrıca evcil hayvan mamalarının yanı sıra kedi kumu gibi hayvanların diğer ihtiyaçlarının da satışı Trendyol’da oldukça yüksektir.

Scooter ve Elektrikli Scooter

Günümüzde trafik ve yakıt maliyetlerinin artmasıyla beraber şehir içi elektrikli scooter kullanımı oldukça artmıştır. Kullanıcılar bu scooterları internet üzerinden gerekli karşılaştırmaları yaparak almak istiyorlar. Bu bağlamda Trendyol üzerinden elektrikli scooter satışı oldukça artmıştır.

Giyim Tekstil

Giyim tekstil denildiği zaman şüpheniz Türkiye’de herkesin aklına Trendyol gelmiştir. Trendyol üzerinden en çok satılan ilk 5 ürün arasında giyim tekstil ürünleri yer almaktadır. Çocuk giyim, bebek giyim, kadın giyim ve erkek giyim olmak üzere pek çok giyim ürününü Trendyol üzerinden satabilirsiniz.

Spor Malzemeleri

Sağlıklı yaşamın öneminin son zamanlarda çok arttığını söylemiştir. Bu bağlamda spor salonlarının kullanımı da artmıştır. Ancak spor salonları hem çok maliyetli hem de çok kalabalık olduğu için evinde spor yapmak isteyen kullanıcılar spor malzemeleri internet üzerinden alarak evde spor yapmaya başlamıştır. Pandemiyle beraber spor malzemeleri satışı Trendyol üzerinde hızlanmıştır.

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü modellerinin çok çeşitli olması ile Trendyol üzerinden güneş gözlüğü almak isteyen kullanıcıların sayısında büyük artık gözlenmektedir.

Ayakkabı

Kadın, erkek ve çocuk ayakkabı modellerinin satışı Trendyol’da oldukça artmıştır. Geniş ürün yelpazesi sayesinde ayakkabı almak isteyen kişileri istedikleri ayakkabıyı kolayca bulabilmektedir. Bu sayede Trendyol üzerinden ayakkabı alışverişi çok popüler olmuştur.

Kozmetik

Kozmetik mağazalarının kalabalığı ve ürün çeşitliliğinde oluşan sorunlar nedeniyle artık internet üzerinden kozmetik ürünlerinin alınması yaygınlaşmıştır. Trendyol’da kozmetik ürünlerinin satışı en çok satılan ürünler arasında ilk 5 içerisinde yer almaktadır.

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır?

2023’de Trendyol’da nasıl mağaza açılır öğrenmek için tıklayın!

Trendyol’da mağaza açmak ve satış yapmak için Trendyol iş ortaklığı programından başvuru yapmanız gerekiyor. Bu başvuru ile mağazanızı rahatlıkla açabilir ve bu popüler platformun fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Mağazanızı açtıktan sonra satışlarınızı takip edebilmek için Dopigo Trendyol entegrasyonundan yararlanabilirsiniz. Size profesyonel bir ortam sunan bu entegrasyon sayesinde mağazanızda yer alan ürünlerinizi başka bir pazaryerine kopyalayabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Dopigo’ya kaydolup Trendyol tarafından verilen API bilgilerinizi girmek. Bu kolay kurulumdan sonra tek ekrandan satışlarınıza ve müşterilerinize ulaşabilir, işinizi büyütmek için yeni adımlar atabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.