fbpx
YENİ!

N11’de E-Fatura Nasıl Kesilir?

N11’de e-fatura kesmek e-ticaret satıcıları için oldukça güncel ve önemli bir olay.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

N11’de E-Fatura Kesme

N11’de e-fatura kesmek e-ticaret satıcıları için oldukça güncel ve önemli bir olay. Ticaretin dijital ortama kayması ile e-fatura ve e-arşiv fatura kavramları da giderek popülerleşti. Hayatı hem alıcı hem satıcı taraf için kolaylaştıran ve kâğıt israfını engelleyen e-faturanın N11’de nasıl kesildiğini inceleyelim.

N11 E-Fatura Entegrasyonu Nedir?

GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı), 2018 yılından itibaren e-ticaret ile satış yapan firmalar için e-fatura kullanımını zorunlu tutmuştur. Bu sebeple N11’de e-fatura kesmek, N11’de hâlihazırda satış yapan firmalar ve satış yapmaya hazırlanan kişiler için merak edilen bir konudur.

E-fatura entegrasyonundan önce nasıl e-fatura kesebileceğinizden bahsedelim. N11’de e-fatura kesebilmek için öncelikle fatura kesebilen bir şirket olmanız gerekmekte. Şirketiniz varsa ve fatura kesiyorsanız diğer bir ihtiyacınız da mali mühürdür. Mali mührü alabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvurabilirsiniz. Bu başvuru sırasında yine Gelir İdaresi Başkanlığı’na e-fatura için de bir başvuru da bulunabilirsiniz. E-fatura ve mali mühür için eş zamanlı başvurduğunuz takdirde mali mühür elinize ulaştığı anda e-fatura kullanımına başlayabilirsiniz.

Peki, e-fatura entegrasyonu nedir? E-fatura entegrasyonu, Pazaryeri mağazalarınızdaki ve web sitenizdeki satışların gerçekleştiği anda e-fatura kesebilmenizi sağlayan bir kolaylaştırıcıdır. Dopigo e-fatura entegrasyonu sizlere tek tıkla e-fatura kesebilme hizmeti sunar. E-faturalarınızı dilediğiniz gibi tasarlarsınız ve saniyeler için de Dopigo müşteriye ulaştırır.

N11’de E-Fatura Kesmek Kolay mı?

İşletmeler için fatura kesme süreci özellikle basılı fatura için zaman alan bir süreçtir. Günde 200 farklı kişiye ürün satan bir işletmenin 200 adet de fatura basması gerekiyor. E-faturanın yaygınlaşması ise bu süreci büyük oranda rahatlattı. Gerekli bilgileri bilgisayar aracılığıyla doldurarak alıcının mail adresine faturayı ulaştırabiliyorsunuz.

N11’de e-fatura kesmenin kolaylık derecesi tamamıyla sizin seçimlerinizle şekillenen bir durum. Entegrasyon hizmetlerinden yararlanarak oldukça kolay bir şekilde e-fatura kesebilirsiniz. Belirlediğiniz tasarım şablonunu kullanarak her siparişiniz için tek tıkla faturanızı müşterinize iletebilir ve diğer operasyonel süreçlere odaklanabilirsiniz.

E-fatura entegrasyonu, işlerinizi kolaylaştırmanın yanında maliyetinizi de düşürüyor. Kâğıt faturada kâğıt, toner, yazıcı bakım masrafı gibi maliyetler varken e-fatura da yalnızca kestiğiniz fatura başına oldukça cüzi bir rakam ödersiniz. Bu sayede kâğıt faturadan kaynaklı ağaç kesimlerinin önüne geçebilir ve çevre adına da bir şeyler yapabilirsiniz.

N11’de e-fatura kesebilmek için kullanabileceğiniz iki ayrı yöntem bulunmakta. İlk yöntem aldığınız mali mühür ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ücretsiz bir şekilde sunduğu e-fatura portalını kullanmaktır. Bu yöntemi tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz fakat bir takım dezavantajlara da sahiptir. Örneğin e-faturalarınızı kendiniz doldurursunuz ve vakit kaybına sebebiyet verir. İkinci yöntem ise çeşitli e-fatura entegrasyon sağlayıcılarından birine başvurmaktır. E-fatura entegrasyonu ile hem N11’de, hem diğer tüm pazaryerlerinde hem de web sitenizde müşterileriniz için birkaç saniye içerisinde e-fatura oluşturabilirsiniz.

Dopigo e-fatura entegrasyon hizmeti sunan firmalardan biridir. Kolay kullanıma sahip e-fatura paneli ile kendi isteklerinize göre bir e-fatura tasarımı belirlersiniz. Tasarımını belirlediğiniz e-faturayı Dopigo her satış geldiğinda tek tıkla otomatik olarak doldurur ve sizin yerinize müşterinize ulaştırır.

N11’de Mağazası Olanlar Nasıl Fatura Kesebilir?

N11 fatura nasıl kesilir sorusuna cevap verelim. N11 fatura kesmek için sizden çeşitli bilgiler istemektedir. Bu bilgiler;

 • Düzenlenecek günün tarihi
 • Fatura ibaresi
 • Fatura seri numarası
 • Sıra numarası
 • Faturayı düzenleyenin ad soyad bilgisi, ticari ünvanı
 • Faturayı düzenleyenin hesap bilgisi
 • İşletmenin bağlı olduğu vergi dairesi
 • Kargo bilgileri
 • Alıcının adı soyadı, ünvanı
 • Alıcının hesap bilgileri ve bağlı olduğu vergi dairesi
 • Satışı gerçekleşen ürün ya da hizmetin detaylı fiyat bilgisi ve KDV oranı
 • İade bölümü
 • İşletmenin kaşesi ya da yetkili kişinin imzası

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

E-fatura yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-fatura konusundaki eksiklerinizi adım adım belirleyin.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!