fbpx
YENİ!

E-fatura hakkındaki içerikler

fatura turleri nelerdir

Fatura Türleri Nelerdir?

İş dünyasında, ekonominin can damarı sayılabilecek belgelerden biri faturalardır. Faturalar, iş dünyasının ayrılmaz bir parçasıdır. Türkiye’de faaliyet gösteren her işletmenin, hem yasal yükümlülüklerini yerine getirebilmek

Devamını oku ➝
Bedelsiz İhracat Nedir

Bedelsiz İhracat Nedir?

Bedelsiz ihracat, ihracatçı firmaların ihracat işinde ödenmesi gereken harç, vergi ve diğer masrafları ödememesi anlamına gelir. Bu tür bir ihracatta, ürünün ihraç edilmesi için gerekli belge ve izinler alınırken, ihracat sürecinde ödenen vergi ve diğer masraflar devlet tarafından muaf tutulmaktadır.

Devamını oku ➝
ciro nedir nasil hesaplanir

Ciro Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Türkçe “ciro” kelimesi, “bir şirketin belirli bir dönemdeki toplam satış geliri miktarı” veya “bir kuruluşun belirli bir sektörün toplam satışlarından aldığı pay” anlamına gelir.

Devamını oku ➝
kdv hesaplama nasil yapilir

KDV Hesaplama Nasıl Yapılır?

Katma Değer Vergisi, mal veya hizmetlerin üretimi, dağıtımı ve satışı aşamasında eklenen bir tüketim vergisidir. Türkiye’de de uygulanan KDV, üreticiden tüketiciye kadar her aşamada eklenen ve nihai tüketiciye yansıyan bir vergidir.

Devamını oku ➝
vergi turleri nelerdir

Vergi Türleri Nelerdir?

Vergi, hükümetin belirli bir amaç için halktan aldığı para veya mülktür. Vergiler ulusal ekonomiyi finanse eder, hizmet sağlar ve diğer kamu faaliyetlerini finanse eder. Vergi

Devamını oku ➝
Kumulatif vergi matrahi nedir nasil alinir

Kümülatif Vergi Matrahı Nedir? Nasıl Alınır?

Kümülatif vergi matrahı’nın kısaltması KGVM’dir. Kümülatif vergi matrahı, işverene bağlı olarak çalışan personellerin aylık brüt kazancının üzerinden verilen sağlık sigortası ve işsizlik sigortası düşüldükten sonra net maaşı üzerinden alınan vergi türüdür.

Devamını oku ➝

E-fatura ihtiyaçlarınız için Dopigo!

E-fatura yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-fatura konusundaki eksiklerinizi adım adım belirleyin.