fbpx
YENİ!

Trendyol’da E-Fatura Nasıl Kesilir?

Özellikle son yıllarda teknolojinin ve yaşam şekillerinin evirilmesi ile birlikte online satış kanallarına talep artıyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Trendyol’da E-Fatura Kesme Yöntemleri

Özellikle son yıllarda teknolojinin ve yaşam şekillerinin evirilmesi ile birlikte online satış kanallarına talep artıyor. Bu talep ise e-ticaret sektörünün gelişerek her gün daha farklı yenilikler ile karşımıza çıkmasını sağlıyor. Trendyol’da e-fatura kesme işlemi de bu yenilikler arasında yer alarak hem işletmelerin hem de müşterilerinin işlerini kolaylaştıran bir özellik olarak kullanılıyor.

Eğer internetten satış yapma odaklı bir işletmeniz var ve Trendyol platformu üzerinden satış gerçekleştiriyorsanız Trendyol’da yaptığınız satışların mutlaka e-fatura’sını kesmeniz lazım. Bu ne demek? Trendyol satıcıları yaptıkları her satışı faturalandırmak zorunda ve bu faturayı Trendyol’a bildirmek zorunda.  Trendyol’da e-fatura kesme işlemi için Dopigo’nun e-fatura altyapısını kullanabilirsiniz. Hem kâğıt israfını önlemek hem de faturalama işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için kullanılan bu yöntem satıcı güvenilirliği açısından da önem teşkil etmektedirAyrıca Trendyol’da e-fatura kesme yöntemi ile satışını yaptığınız ürünün e-fatura belgesini Dopigo üzerinden kolaylıkla yazdırabilir, müşterinize e-posta ile gönderebilirsiniz.

Trendyol’da E-Fatura Kesme Entegrasyonu

E-ticaret pazaryerlerinin yoğun olarak kullanıldığı son zamanlarda birçok firma tarafından gün içinde binlerce sipariş alınmaktadır. Bu siparişlerin takibi ve faturalandırılması ise manuel sistemlerin kullanımı durumunda ön görülemeyen hatalara sebep olabilmektedir. Bu nedenle de e-ticaret entegrasyon yazılımları hem iş takibini kolaylaştırır hem de zaman kaybını  ortadan kaldırmak için oluşturulmuş kullanışlı sistemlerdir.

Bu aşamada Trendyol fatura kesme entegrasyonu ile Trendyol’dan gelen siparişlerinize hızlı ve hatasız e-fatura veya e-arşiv fatura oluşturabilirsiniz. Dopigo’nun 1.000’lerce Trendyol mağazasına sunduğu bu entegrasyon ile küçük ya da büyük ölçekli işletmelerin siparişlerini ve e- fatura işlemlerini tek panel üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

2023 senesi itibariyle 500.000 TL ciro yapan tüm şirketlerin e-fatura’ya geçişi zorunludur. Özellikle e-ticaret yapan işletmeler için bu bir zorunluluk olmaktan çıkıyor ve bir nevi mecburiyet haline gelmektedir. Özellikle bir çok platform bünyesinde satış yapan şirketlerden e-fatura kullanmasını beklemektedir. Türkiye’nin en büyük pazaryerlerinin başında gelen Trendyol’da fatura kesme entegrasyonunu kullanarak kalıcı müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilir iş süreçleri oturtabilirsiniz. Bu kapsamda Dopigo’nun e-fatura entegrasyonunu rahatlıkla kullanabilir, rekabetçi fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Dopigo ile web sitenizi entegre edebilir, Trendyol mağazanızı entegre edebilir ve fiyat, stok başta olmak üzere tüm fatura işlemlerinizin otomasyonunu sağlayabilirsiniz. Küçük ya da büyük ölçekli işletmenizin web sitesinde yer alan tüm ürünleri Trendyol üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Bu işlem ile Dopigo paneli üzerinden satışlarınızı, kargo hareketlerinizi ve satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin e-fatura işlemlerini Trendyol fatura kesme entegrasyonu ile takip edebilirsiniz.

Trendyol fatura kesme entegrasyonu ile aldığınız siparişlerin e-fatura veya e-arşiv fatura’ya işleme süreci; aldığınız siparişler Trendyol ile gerçekleştirdiğiniz entegrasyon sonrası Dopigo tarafından çekilir, sipariş bilgileriniz otomatik olarak e-fatura’ya yansıtılır ve e posta yolu ile hazırlanan e-fatura müşteriye hızlı ve kolay bir şekilde e-posta ile gönderilir. Dopigo ayrıca e-ticaret satıcılarının kullanması gereken ve Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından tebliğ edilen asgari gereklilikleri e-fatura üzerinde sunan tek entegratör firmadır.

Trendyol’da E-Fatura Kesme Kolaylığı

E-ticaret online satış verilerinin son yıllarda artması işletmeleri ve firmaları manuel hazırlanan faturalara karşı harekete geçirdi. Bir ihtiyacın doğması ile ortaya çıkan E-fatura devri özellikle online satış kanalı bulunan işletmelere ürün satış takibi ve faturalandırma sürecinde büyük kolaylık sağladı. Böylelikle firmalar satışı gerçekleşen ürünlerin faturalarını daha hızlı şekilde hazırlayarak ürünleri bekletmeden alıcısına ulaştırabilme yetisine sahip oldu.

E-fatura yasal zorunluluğu olmamakla birlikte hem müşteri güvenilirliğini sağlamak hem de işlemleri hızlandırmak adına birçok firma tarafından tercih edilmekte ve memnuniyetle kullanılmaktadır. E fatura kullanımı güvenilir işletme imajı yaratırken aynı zamanda satış adetlerinin de artmasını sağlamaktadır. Bu öngörü ile birlikte işletmelerin e-fatura sistemine geçmesi e-ticaret sisteminde daha hızlı ve aktif bir satış kanalı oluşmaktadır diyebilmekteyiz.

Trendyol’da fatura kesme işlemi de oldukça kolay ve hızlı şekilde yapılabilmektedir. İşletmenizin Trendyol API’sine bağlanması durumunda hem ürünleriniz sistemsel bir şekilde trendyol panelinde listelenebilir hem de sipariş oluşturulması halinde e-fatura işlemleri otomatik olarak bekletilmeden yapılır.

Trendyol’da Mağazası Olan İşletmeler için Fatura Kesme Yöntemi

Trendyol’da fatura kesme işlemi oldukça basittir. Öncelikle büyük ya da küçük ölçekli olması fark etmeksizin işletmenizin API’sinin Trendyol ile entegrasyonunu sağlamalısınız. Dopigo ile bu işlemi saniyeler içinde yapabilir, Dopigo E-fatura altyapısı ile Trendyol’u entegre edebilirsiniz. Tüm bu sürecin yolunda gitmesinin ardından artık gelecek olan siparişleri bekleyebilirsiniz.

Trendyol entegrasyonu ile Dopigo paneli üzerinden işletmenize gelen siparişleri takip edebilir, e-fatura işlemlerini yapabilir, ürün kargo işlemlerinden müşterilere ulaşma sürecine kadar her adımı takip edebilirsiniz. Bu süreçte en önemli noktalardan biri olan e-fatura kesme işlemi de işletmeniz için oldukça hızlılık ve kolaylık sağlayacaktır.

Dopigo ile hem pazaryeri mağazalarınızı, hem e-ticaret sitelerinizi, hem muhasebe yazılımlarınızı, hem e-fatura altyapınızı hem de lojistik firmanızı kolaylıkla entegre edebilirsiniz. Sadece pazaryerlerinde değil tüm satış kanallarınız üzerinden gelen siparişlerin e-fatura’sını kesebilirsiniz. Trenyol’da e-fatura kesme işlemi ise diğer platformlardan daha farklı değildir. Dopigo hakkında daha fazla bilgi almak için info@dopigo.com’a mail atabilirsiniz.

Trendyol’da ve diğer pazaryerlerinde e-fatura kolayca e-fatura kesebilmek için Dopigo panel eğitimi videomuzu izleyin

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

E-fatura yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-fatura konusundaki eksiklerinizi adım adım belirleyin.