fbpx
YENİ!

Hepsiburada’da E-Fatura Nasıl Kesilir?

Hepsiburada’da E-Fatura Kesme, diğer tüm pazaryerlerinde olduğu gibi popülaritesi giderek artan bir konu.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Hepsiburada’da E-Fatura Kesme

Hepsiburada’da E-Fatura Kesme, diğer tüm pazaryerlerinde olduğu gibi popülaritesi giderek artan bir konu. Teknolojinin gelişmesi ve işlerin dijitalleşmesi ile beraber e-fatura kavramı da hayatımızın içine girdi. Bu işlemin yaygınlaşması ile beraber hem firmalar hem de müşteriler açısından alışveriş işlemi hızlanmış oldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2018 yılının Nisan ayında e-ticaret yapan firmaların e-fatura kullanması zorunlu hale getirilmiştir. Hepsiburada’da e-fatura kesme de bu sebeple hem hali hazırda e-ticaret faaliyetleri bulunan hem de e-ticarete başlangıç yapmak isteyen firmaların merak ettiği bir konu olmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından da önem teşkil eden e-fatura, alıcıya kâğıt faturadan daha az maliyet ile çok daha hızlı ulaşırken kâğıt kullanımını da azaltmaktadır.

E-fatura kullanımının 2018 yılı itibariyle zorunlu hale gelmesi bu sisteme nasıl geçileceği sorusunu da beraberinde getirdi. Büyük ya da küçük olması fark etmeksizin tüm işletmeler e-fatura kullanımına geçiş sağlayabilir. Bunun için hali hazırda fatura kesen bir işletme olmanız yeterli. E-fatura kullanımı için gereken başlıca şey ise mali mühürdür. Mali mühre sahip değilseniz Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvurarak kolaylıkla alabilirsiniz. Başvuru sürecinde ise eş zamanlı olarak e-faturaya da başvurabilir ve bu sayede mühür elinize ulaştığında e-fatura da kesebilirsiniz.

Hepsiburada E-Fatura Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaretin gün geçtikçe artan kullanımı ile firmalar gün içerisinde yüzlerce hatta binlerce sipariş alınabiliyor. Bu durum ise gerek zaman kaybından gerekse de hata payından dolayı manuel sisteme karşı e-ticaret entegrasyon yazılımlarını avantajlı hale getiriyor. Entegrasyon yazılımları ile yapılan işin takibi daha basit bir hal alır hem de süreci dijital ortamda halledeceğiniz için faturanın müşteriye ulaşma süreci ciddi anlamda kısalmış olur.

Pazaryerleri için e-fatura entegrasyonu hizmeti şuan birçok marka tarafından sağlanmaktadır. Dopigo e-ticaret entegrasyon firmalarından biri olup güncel olarak 1000’in üzerinde e-ticaret firmasına e-fatura hizmeti sunmaktadır. Dopigo’nun e-fatura entegrasyonunda ki en büyük avantajı ise tek panel üzerinden tüm sürecin basit bir şekilde kontrol edilmesine izin vermesidir. Dopigo e-ticaret entegrasyonu ile işletmeler e-fatura sürecini yönetirken gelen siparişlerin takibini de kolaylıkla yapabilir.

Dopigo’nun sağlamış olduğu entegrasyon hizmetlerini kullandığınız takdirde Hepsiburada ve diğer tüm pazaryerlerindeki mağazalarınızı, web sitenizi tam entegre ederek tüm ürünlerinizi eş zamanlı olarak satışa sunabilirsiniz. Tüm bunların yanında ise fiyat bilgilerinizi, mevcut stok bilgilerinizi, e-fatura sürecini, kargo sürecini ve gelir gider durumunuzu detaylı olarak takip edebilirsiniz. Dopigo, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu gereksinimlerin tamamını e-faturaya işleyen tek e-ticaret entegrasyon firmasıdır.

Hepsiburada’da E-Fatura Nasıl Düzenlenebilir?

Hepsiburada diğer pazar yerlerinin aksine içerisinde e-fatura kesmenize olanak sağlayacak bir panel bulundurmaz. Hepsiburada’da e-fatura düzenlemek için işletmelerin kullanabileceği iki ayrı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi alınan mali mühür ile beraber Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ücretsiz olarak sağladığı e-fatura portalını kullanmaktır. Diğer yöntem ise e-fatura portalı hizmeti sağlayan bir entegrasyon firmasından hizmet almaktır. Dopigo’da e-ticaret siteleri için e-fatura entegrasyon hizmeti sunan firmalardan biridir.

Hepsiburada e-fatura entegrasyon süreci şu şekilde işler: Öncelikle web sitesi ya da pazar yeri üzerinden bir sipariş alırsınız ve bu dopigo paneline yansır. Daha sonra ise Dopigo e-fatura entegrasyonu ile siparişin gerekli bilgileri e-faturadaki ilgili yerlere doldurulur ve Hepsiburada e-fatura alıcıya e posta üzerinden ulaştırılır. Tüm bu işlemler Dopigo e-fatura entegrasyonu ile yalnızca birkaç saniye sürer ve sizi kâğıt, kartuş gibi sarf malzemelerin maliyetinden kurtarır hem de zamandan tasarruf etmenize olanak tanır.

Hepsiburada’da Mağazası Olanlar Nasıl Fatura Kesebilir?

Hepsiburada’da fatura kesmek için öncelikli olarak Hepsiburada’da satış yapmanız gerekmektedir. Daha sonra faturayı düzenleyebilmek adına şu bilgiler gereklidir:

 • Düzenlenen tarih
 • Fatura ibaresi
 • Fatura seri numarası
 • Sıra numarası
 • Faturayı düzenleyenin ad soyad bilgisi, ticari ünvanı
 • Faturayı düzenleyenin hesap bilgisi
 • İşletmenin bağlı olduğu vergi dairesi
 • Kargo bilgileri
 • Alıcının adı soyadı, ünvanı
 • Alıcının hesap bilgileri ve bağlı olduğu vergi dairesi
 • Satışı gerçekleşen ürün ya da hizmetin detaylı fiyat bilgisi ve KDV oranı
 • İade bölümü
 • İşletmenin kaşesi ya da yetkili kişinin imzası

Bu bilgilerin tamamını Dopigo e-fatura entegrasyonu ile yalnızca birkaç saniye içerisinde e-faturaya işleyebilirsiniz.

Dopigo panel eğitimi videomuzu izleyerek Hepsiburada ve diğer pazaryerlerinde kolaylıkla e-fatura kesebilirsiniz

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.