fbpx

🎁 Özel hediyelerle birlikte gelen Yıllık Entegrasyon kampanyasını inceleyin!

YENİ!

Hepsiburada’ya Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

i Hepsiburada’da ürün yüklemek için dikkat etmeniz gereken konular nelerdir?

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Türkiye’nin en önde gelen e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Hepsiburada.com, bildiğiniz üzere aynı zamanda da bir online pazaryeri olma özelliğini taşımaktadır. Online pazaryeri demek, her hangi bir e-ticaret girişimcisinin veya perakende markasının ürünlerini kendi mağazasında satarak doğrudan son tüketiciye ürünlerini gönderebileceği bir altyapı demek. Bu özel durum ise mağazaların kendi stoklarını Hepsiburada’ya aktarmalarını ve gelen siparişleri de anlık olarak görebilmelerini beraberinde getirmektedir. Son bir kaç aydan beri devam eden geliştirmeler neticesinde Dopigo ile APİ üzerinden Hepsiburada’ya ürün yükleme artık çok kolay. Peki Hepsiburada’da ürün yüklemek için dikkat etmeniz gereken konular nelerdir? Bu yazımıda bunları irdeliyor ve size aktarıyor olacağız.

Hepsiburada’da mağaza açmak için neye ihtiyacınız var?

Bu konuda daha önce blogumuzda yazdığımız bir çok yazımız bulunmakta. Hepsiburada’da mağaza açarak bu sürece başlayabilirsiniz. Peki Hepsiburada’da nasıl mağaza açılır blog yazımızı okuyarak buna başlayabilirsiniz. En önemli konu ise bir şirket olmanız ve bazı yeterlilikleri yerine getirmeniz. Ayrıca Hepsiburada ile ilgili merak edilen konuları kaleme aldığımız blog yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Özellikle de en çok satan kategoriler, kargo ücretleri ve komisyon oranları bir çok satıcının öncelik verdiği konular arasında olduğu için bu yazı son derece önemli bilgiler içermektedir.

Hepsiburada’ya Barkodsuz ürün ekleme

Evet son dönemde bir çok pazaryeri satıcının en büyük problemleri arasında Hepsiburada’ya ürün yüklemek vardı. Dopigo APİ’lerin üzerinde artık bu işlem mümkün. Eğer ürünleriniz barkodsuz ise ne yazıkki Hepsiburada ürünlerinizi APİ üzerinden etmemektedir. Dopigo ürün kartlarınızı oluştururken tüm bilgileri tam girerek doğrudan Hepsiburada satış panelinde onaya gönderebilirsiniz. Bu ürünlerin onay sürecini ise merchant.hepsiburada.com  mağaza sayfanızdan ulaşabilirsiniz. Burada kritik olan konu ise ürünlerin barkodu bulunmadığı durumlarda Hepsiburada’ kategori yöneticiniz ile görüşüp ürünlerin üreticisi olduğunuzu iletmeniz gerekmektedir.

Hepsiburada Barkod oluşturma

Hepsiburada aynı Trendyol ve Amazon gibi tekil ürün yapısını desteklemektedir. Tekil ürün yapısı ile daha çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Hepsiburada’nın desteklediği barkod yapısı ise aşağıdaki gibidir:

  • Europan Article Number – Avrupa Ürün Numarası
  • International Article Number – Uluslararası Ürün Numarası
  • Global Trade Item Number – Küresel Ticari Ürün Numarası

Bu konuda daha önce yazdığımız yazımıza ulaşmak için tıklayınız?

Artık Dopigo üzerinden Hepsiburada ürün yükleme mümkün olduğu için bizler ile temasa geçerek daha çok detay elde edebilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.