fbpx
YENİ!

Hepsiburada API Anahtarı Nasıl Alınır?

Hepsiburada mağazanızı çalıştığınız e-ticaret sistemiyle entegre kullanabilmek için API anahtarı almanız gerekmektedir.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Hepsiburada mağazanızı çalıştığınız e-ticaret sistemiyle entegre kullanabilmek için API anahtarı almanız gerekmektedir. Hepsiburada entegrasyonu nasıl yapılır? API anahtarı nasıl alınır?

Hepsiburada API Anahtarı Nedir? Ne İşe Yarar?

Hepsiburada API anahtarı ile listeleme, sipariş ve muhasebe entegrasyonları yapabilirsiniz. Hepsiburada entegrasyonu ile;

  • Ürünlerinizin stok, fiyat ve kargoya veriliş süresini satıcı portalınıza istediğiniz aralıklarda güncellemek için gönderebilirsiniz.
  • Hepsiburada sipariş entegrasyonu ile mağazanıza gelen siparişleri kendi platformunuz üzerinde görüntüleyebilir ve siparişlerinizi takip edebilirsiniz.
  • Dilerseniz hem listeleme hem sipariş entegrasyonunu beraber kullanabilirsiniz.

Hepsiburada entegrasyonuyla ilgili daha detaylı bilgiye ise Dopigo destek sayfasından ulaşabilirsiniz. Dopigo Hepsiburada Entegrasyonu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayın.

API Anahtarı Alma

Hepsiburada API entegrasyonu için satıcı destek adresinden ticket oluşturmanız gerekir. Aşağıdaki görsellerden hangi adımları takip etmeniz gerektiğini bulabilirsiniz.

Hepsiburada Pazaryeri Entegrasyonu ekibi tarafından başvurunuz incelenip onaylandıktan sonra Dopigo ekibinin de dahil olduğu bir mail aracılığıyla “Merchant ID” bilgisi tarafınıza iletilir.

Gelen “Merchant ID” bilgisini Dopigo Entegrasyon Ayarları bölümünde yer alan Hepsiburada API anahtarı alanına girip kaydet tuşuna bastığınızda entegrasyon başlamış olacaktır. API şifre bilgisi Hepsiburada entegrasyonunda gerekli bir bilgi olmadığından o bölüme herhangi bir karakter girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

hepsiburada api anahtari alma 4

Ek olarak; Hepsiburada siparişlerinizin otomatik olarak onaylanması ve gönderime hazır aşamasına geçebilmesi için Dopigo Entegrasyon ayarlarından Hepsiburada’ya girerek Otomatik Paketleme Özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Aksi halde sizin siparişlerle ilgili ayrıca işlem yapmanız gerekir ve sadece onayladıklarınız Dopigo’ya düşer.

hepsiburada api anahari alma 5

Hepsiburada’da Nasıl Mağaza Açılır?

Hepsiburada’da satıcı olabilmek için önce bir başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Başvuru formu doldururken sizden aşağıdaki bilgileri hazırlamanız beklenir;

  • Resmi ve ticari sicil kayıtları
  • Adres ve iletişim bilgileri
  • Banka hesap bilgileri
  • Vergi dairesi bilgileri

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.