fbpx
YENİ!

N11’e Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

E-ticaret sektörü içerisinde Türkiye’de en çok satıcı mağazasının bulunduğu pazaryerlerinden birisi de N11. N11’e kayıtlı yaklaşık 150 bin mağaza mevcuttur.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

n11'e ürün yükleme

E-ticaret sektörü içerisinde Türkiye’de en çok satıcı mağazasının bulunduğu pazaryerlerinden birisi de N11. N11’e kayıtlı yaklaşık 150 bin mağaza mevcuttur. E-ticarete başlamayı düşünüyorsanız N11 sizin için doğru pazaryeri olabilir. N11’de en çok satan ürünleri öğrenmek için ilgili blog yazımızı okuyabilirsiniz. Önceki yazımızda sizlere N11’de nasıl satış yapabileceğinizi anlatmıştık. Bu yazımızda da N11’de satış yapmaya başlamadan önce en çok zaman alan ve uğraştıran aşamalardan birisi olan N11’e ürün yükleme işlemlerinden bahsedeceğiz.

N11’e Ürün Yükleme Süreci Nasıldır?

N11’e ürün yüklemenin 3 farklı yolu bulunmaktadır. Bu üç yolu da N11’e ürün yüklerken tercih edebilirsiniz. N11’e manuel olarak, xml ve excel kullanarak veya API entegrasyonu ile ürün yükleyebilirsiniz. N11’de listeleyebileceğiniz ürün sayısı 3000 ile sınırlandırılmıştır. Eğer 3 binden fazla ürününüzü N11’de listelemek isterseniz listeleme paketi satın almalısınız.

N11’e Manuel Ürün Yükleme Süreci

Bu yöntem N11 paneli üzerinden yapılır ve her seferinde sadece 1 ürün yükleyebilirsiniz. Eğer yüklemek istediğiniz ürün sayısı fazla ise bu yöntem çok fazla zamanınızı alacaktır. Yeni mağazaların bu işlemleri yapmadan önce kargo şablonu oluşturması gerekmektedir. Kargo şablonu oluşturarak ürünlerinizin teslimat bilgilerini belirtmiş olursunuz.

N11’e manuel ürün yüklerken ürününüzün kategori bilgisini seçmelisiniz. Ürünlerinizi yükleyeceğiniz kategorinin güncel komisyon oranını bilmenizde fayda olacaktır. Ürün kategorisi seçtikten sonra ürün adı, marka, görsel, ürün miktarı ve boyutu gibi ürün bilgilerini girmelisiniz. Bu sayfayı geçtikten sonra ürününüze ait ürün açıklamasını girmelisiniz. Ürün açıklamalarınızda ürün hakkında doğru bilgiler ve objektif ürün açıklamaları girmelisiniz. Nasıl düzgün ürün açıklaması yazabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili blog yazımızı okuyun. En sonunda önceden belirlemiş olduğunuz kargo şablonunu seçerek ürün yükleme işleminizi bitirebilirsiniz. Ürününüzü yüklerken ilan kalite puanına dikkat etmenizi öneririz.

N11’e Excel ve Xml ile Ürün Yükleme

 N11’e excel ile ürün yükleme işlemi aynı kategoride birden fazla ürün yükleyecekseniz mantıklı olacaktır. Çünkü Excel ile ürün yüklemek istediğinizde her kategori için farklı bir Excel dosyası indirmeniz gerekmektedir.

Toplu ürün işlemleri sayfasından ürünlerinizi yüklemek istediğiniz kategoriye ait Excel dosyasını indirin. İndirdiğiniz dosyada ürün kodu, ürün adı, görsel, ürün açıklaması gibi sizden istenen ürün bilgilerini doldurun. Yüklediğiniz görsellerin ‘’.jpeg’’ formatında olduğundan emin olun. Excel dosyasını düzgün bir şekilde doldurduktan sonra N11 satıcı ofisinde yer alan toplu ürün işlemlerinden toplu ürün yüklemeye başla butonuna tıklayarak yükleme yapmak istediğiniz kategoriyi seçiniz.

N11’e Xml ile ürün yüklemek excel ile ürün yüklemeye biraz benzemektedir. Xml ile ürün yüklerken en önemli noktalardan birisi ürünlerinizin kategorisinin N11’in kategori ağacı ile eşleşmesidir. Doldurduğunuz Xml dosyasını N11’e yüklerken Xml dosyasında yer alan her sütunu N11’in istediği ürün bilgileri ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Burada yapabileceğiniz bir yanlışlık ile ürünlerinizi tekrardan yüklemeniz gerekebilir.

N11’e API Entegrasyonu ile Ürün Yüklemek

API uygulamalar arasında veri geçişini sağlar. Bu sayede bir uygulamada yapmış olduğunuz güncellemeler farklı bir uygulama üzerinde de gerçekleşir. API hakkında detaylı bilgi için Pazaryeri APİ Bilgilerine Nasıl Ulaşabilirsiniz? yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

N11 satıcı ofisinde yer alan hesabım bölümünde API Hesaplarına tıklayın. Yeni hesap oluştur butonuna bastıktan sonra ekranınızda oluşturulan API anahtar bilgisini ekranınızda göreceksiniz. API bilgisini silmediğiniz sürece entegrasyonunuz devam eder.

N11’e Ürünlerinizi Dopigo ile Yükleyin

API bilgilerinizi aldıktan sonra Dopigo panelinde ürünler, pazaryeri entegrasyonları ve xml sekmesine geldikten sonra N11 ayarlarına girin buraya API anahtarınızı ve API şifrenizi girdikten sonra bütün operasyonunuzu Dopigo ile yönetmeye hazırsınız. N11’e API ile ürün yükleme süreci hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dopigo ile sadece ürünlerinizi N11’e yüklemezsiniz. N11’inde dahil olduğu toplam 6 pazaryeri ve Opencart e-ticaret sitenizi entegre bir şekilde tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. N11 entegrasyonu sonrası bütün siparişlerinizi takip edebilirsiniz. Bütün siparişlerinizin kargo fişini ve e-faturasını tek tıkla yazdırarak zaman kaybetmez daha fazla satış yapmak için zaman kazanırsınız. Rakip fiyat takibi ile rakiplerinizin her zaman bir adım önünde olursunuz ve satışlarınızı artırırsınız. Otomatik fiyat ve stok güncelleme özelliği sayesinde stoğu biten ürününüzü satışa kapatmakta gecikmezsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.