fbpx
YENİ!

İnternetten Satış İçin Dükkân Açabileceğiniz Siteler ve Pazaryerleri

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

İnternetten Satış İçin Dükkân Açabileceğiniz Siteler ve Pazaryerleri

Gelişen teknoloji ve değişen alışveriş alışkanlıklarımız ile birlikte internetten ürün satışı tüm dünyada kaçınılmaz bir ticari faaliyet haline geldi. Günümüzde büyüklü küçüklü ticaret yapan tüm firmaların ürün satışı gerçekleştirmesine olanak sunan e-ticaret platformları ise internetten alışveriş için en çok kullanılan pazaryerleri olarak öne çıkıyor.

Siz de internette satış yapmak için mağaza açabileceğiniz bu siteler sayesinde milyonlarca kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük pazaryerlerinin sunduğu bu ücretsiz hizmetten faydalanarak mağazanızı oluşturabilir, ürünlerinizi sitelerin sanal vitrininde sergileyerek öne çıkabilirsiniz. Bu pazaryeri siteleri aynı zamanda satıcı ve müşteri hakkını koruyarak daha güvenli bir alışverişe olanak sunar. İnternette mağaza açma işlemi için hangi siteleri tercih edebileceğinizi sizler için listeledik.

İnternetten Satış İçin E-Ticaret Sitesi Kurulmalı Mı?

İnternette mağaza açabileceğiniz siteleri listelemeden önce önemli bir konuya değinmek isteriz. Günümüzde birçok işletme sahibi ürünlerinin satışı için yalnızca pazaryeri sitelerine dahil olmanın yeterli olup olmayacağı konusunu merak ediyor. İnternetten satış yapmak için yalnızca ortak pazaryeri sitelerini kullanmak bir tercih olabilir. Ancak cadde ve AVM mağazalarının büyük bir bölümünün artık hem firmaya ait web sitesinde hem de pazaryeri sitelerinde varlık gösterdiğini hatırlatmak isteriz. Bunun en büyük sebeplerinden biri fiziksel mağazaların alışveriş için artık daha az tercih edilmesi olsa da marka imajı, bilinirlik ve reklam için de internette olmak en büyük gerekliliklerden biri.

Markalar fiziksel mağazaları ile sadece bulundukları bölgedeki kişilere görünür olurken, e-ticaret platformları sayesinde kilometrelerce uzaklıkta potansiyel müşterisine erişerek satış gerçekleştirebilir. Bunu gerçekleştirebilmek için ya firmaya ait bir web sitesinin ya da pazaryeri sitesinde mağazasının olması gerekir. Bu nedenle sizin de internetten satış yapmak için ürünlerinizi listeleyebileceğiniz bir platforma ihtiyacınız olacaktır.

Firmaya ait e-ticaret sitesi kurmak internette marka kimliğini oturtmak için oldukça önemlidir. Bu aşamada kendinize ait web sitesi kurduğunuzda komisyon ödemezsiniz ancak bu web sitesini tanıtmak epey zamanınızı ve paranızı alabilir. E-ticaret pazaryerlerine (N11, Gittigidiyor, Hepsiburada ve Trendyol gibi) üye olarak çok kısa sürede satış yapmaya başlayabilir ve internette mağaza açma maliyeti olmadan milyonlarca organik ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

İnternetten Satış İçin Dükkân Açılabilecek Pazaryerleri

İlan sistemiyle çalışan pazaryerleri üzerinde mağaza açarak ürünlerinizi listeleyebilir, potansiyel müşterilerinize ulaşarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Bu pazaryerlerinde ilan açmak için ilk etapta mağaza üyeliği oluşturmanız gerekir. Birçok pazaryeri mağaza açma konusunda üyelerine kolay ve anlaşılabilir bir sistem ile hizmet verir. Size en uygun e-ticaret sitelerini seçtikten ve üyelik oluşturduktan sonra satmak istediğiniz ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz. Ancak iyi bir ticaret için tüm pazaryerlerinde mağaza açmak gibi bir etkiden bahsedemeyiz. Dilerseniz en çok tercih ettiğiniz tek bir pazaryerine mağaza açarak ürünlerinizi satabilirsiniz. İnternet üzerinden mağaza açma işleminiz için bu siteler arasında en çok tercih edilenleri birlikte inceleyelim;

N11

E-ticaret sektörünün en önemli pazaryerlerinden biri olan n11, diğer pazaryerlerinden daha yeni bir sistem olmasına rağmen, güvenilir e-ticaret sisteminde zirvede yer alıyor. n11’da mağaza açmak için ilk olarak üyelik oluşturmanız gerekir. n11’e üye olmak ve ürün listelemek tamamen ücretsizdir. Sattığınız her üründen belirli bir komisyon alarak hizmet sunan n11’de milyonlarca müşteriye ulaşarak ürünlerinizi satabilirsiniz.

Trendyol

Türkiye’nin son yıllarda şüphesiz en çok konuşulan pazaryerlerinden biri olmayı başaran Trendyol, e-ticaret yapabilmeniz için oldukça iyi bir seçenek. Her geçen gün büyüyen satıcı ve müşteri potansiyeli ile dikkatleri üzerine çeken Trendyol, günde 50 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. İlk kurulduğu yıllarda yalnızca kıyafet markalarına satış sunan Trendyol’da bugün onlarca kategoride hizmet sunan birçok global ve yerel mağaza satış gerçekleştiriyor. Üstelik Trendyol’u öne çıkaran özellikler bunlarla sınırlı değil. Türkiye’nin en büyük pazaryerlerinden biri haline gelen Trendyol yaygın reklamları, marka güvenirliği, satıcı ve müşteri haklarını koruması nedeniyle de internetten satış için tercih edebileceğiniz sitelerin başında geliyor.

Hepsiburada

Hepsiburada, kendi ürün ağıyla satış yapan bir e-ticaret sitesi iken, birkaç sene önce gerçekleştirdiği sistem değişikliği atağıyla, birçok işletme için iyi bir pazaryeri imkânı sunmaya başladı. İrili ufaklı birçok perakendeciye ürün satmaları için imkân sunan hepsiburada.com’da tamamen ücretsiz olarak pazaryeri üyeliği gerçekleştirebilirsiniz. Hepsiburada’da pazaryeri üyeliği gerçekleştirmek için gerekli olan evrakları tamamlayarak başvuru yapabilir, üyeliğiniz kabul edildikten sonra mağazanıza ürünlerinizi yükleyerek sanal vitrininizi oluşturabilirsiniz.

Gittigidiyor

Uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren ilan platformu olan Gittigidiyor, internetten satış yapmak için ideal seçenekler sunuyor. Ücretsiz üyelik sistemi ile hizmet veren Gittigidiyor’da yalnızca ilan seçenekleri farklı opsiyonlarla ücretlendiriliyor. Gittigidiyor üzerinden ücretli dükkân aboneliği gerçekleştirerek ürünlerinizi listeleyebilirsiniz.

PttAVM

İnternetten satış yapmak isteyen işletmeler için yeni bir pazaryeri açan PTT, mağaza açabileceğiniz pttAvm ile hizmet sunuyor. Ücretsiz olarak üyelik oluşturduktan sonra mağazanıza ürünlerinizi yükleyebileceğiniz pttAVM sitesinde yalnızca sattığınız ürünlerin kategorisine göre farklı komisyon ücretleri ödemeniz talep edilir. Bunun dışında üyelik ve ürün yükleme gibi işlemlerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Amazon

Global e-ticaretin nabzını tutan Amazon, yakın bir zamanda Türkiye pazarına da giriş yaparak alışveriş ağını daha da genişletti. Dünyada internetten alışveriş dendiğinde ilk akla gelen pazaryerlerinden biri olması Amazon’un markalar ve müşteriler tarafından tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon’da satış yapmak aynı zamanda müşterilerinize ulaşma ve güven kurma konusunda da oldukça kolaylık sunar. Kendi markasına ait ürünleri ve mağaza ürünlerini satışa sunan Amazon’da ücretsiz üyelik oluşturabilir, oldukça düşük komisyonlar ile ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Çiçeksepeti

Hizmete girdiği ilk dönemlerde isminden de anlaşılacağı üzere yalnızca çiçek satışı yapan Çiçeksepeti, bugün gıda ürünlerinden hediyelik eşyalara, elektronik ürünlerden oyuncağa birçok kategoride binlerce ürünü satışa sunuyor. Milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve alışveriş yaptığı e-ticaret sitesi olan Çiçeksepeti’nde mağaza açarak size uygun kategoride ürünlerinizi satabilirsiniz. Daha fazla müşteriye ulaşma imkânı sunan Çiçeksepeti’ne ücretsiz olarak üye olduktan sonra mağazanıza ürünlerinizi ekleyebilir, müşterilerinize satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticarete başlamak hakkında ayrıntılı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.