fbpx
YENİ!

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret sitesi kurmak için bu alanda detaylı bilgi araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Başarılı bir E-Ticaret sitesinin ilk adımları, planlı ve programlı bir hazırlıkla başlamaktadır.

İçindekiler

Adsiz tasarim 27

E-Ticaret sitesi kurmak için bu alanda detaylı bilgi araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Başarılı bir E-Ticaret sitesinin ilk adımları, planlı ve programlı bir hazırlıkla başlamaktadır. E-ticaret sektöründe başarılı bir yere gelmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan bilgileri iyi incelemelisiniz.

E-Ticaret Sitesi için Öncelikle Kurumsal Açılışınızı Gerçekleştirin

E-Ticaret sitesi kurup, ürünlerinizi internet üzerinden satmak için öncelikle kurumsal vergi açılışlarınızı gerçekleştirin. Şirket açılışınızı yaptıktan sonra firmanız için en uygun E-Ticaret yazılımını tercih edin ve kurulum işlemlerine başlayın.

OpncartVs woocomerce 4

En Uygun E-Ticaret Yazılımları

İnternetten satış yapmak için tercih edebileceğiniz birçok yazılım mevcut. Kendi özel yazılımınızı da yaptırabilirsiniz ancak, hazır yazılımları tercih etmek sizlere zaman kazandırır.

Opencart

Açık kaynak e-ticaret yazılımı olarak bilinen Opencart, ülkemizde de en çok tercih edilen yazılımlar arasında yer alıyor. Hazır temalar sayesinde iş kategorinize en uygun tasarımı tercih edebilirsiniz. Kolay kurulumu ve çeşitli ödeme entegrasyonlarıyla çok pratik biçimde yönetebilirsiniz.

Woocommerce

WordPress altyapısı ile çalışan Woocommerce, pratik kullanım imkanı sunan bir diğer yazılım olarak bilinmektedir. E-ticaret sitenizin blog yönetimi ile birlikte kullanabileceğiniz bu arayüz, diğer hazır yazılımlar kadar kolay kuruluma sahiptir. Kredi kartı, Paypal, Kapıda Ödeme, Havale EFT gibi bir çok ödeme yöntemini de barındırdığı için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir platformdur.

Site Kurulumu Yapmadan Online E-Ticaret Platformları

İnternet üzerinden satış yapmak için bir web sitesine sahip olmak zorunda değilsiniz. Çeşitli ilan platformları sayesinde ürünlerinizi internet üzerinden kolaylıkla satabilirsiniz. İnternetten satış için tercih edebileceğiniz en uygun platformları şu şekilde sıralayabiliriz;

Gittigidiyor

Gittigidiyor’a ücretsiz üyelik gerçekleştirerek mağaza açılışınız için ilk adımları atabilirsiniz. Gittigidiyor’da ilan listelemek ve mağaza açmak ücretlidir. İhtiyacınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz mağaza ve ilan paketlerinden birini tercih ederek ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz.

N11

N11’de mağaza açmak ve ürün listelemek ücretsizdir. İlanlarınızı ön plana çıkarmak için sponsorluk ücretleri ödeyebilirsiniz.

Hepsiburada

Ürün satışına en uygun platformlardan birisi de hepsiburada pazaryeridir. Ücretsiz üyelik ile Hepsiburada’da mağazanızı açabilir ve ürünlerinizi listeleyebilirsiniz.

Dopigo olarak herzaman söylediğimiz şeyi burada yine tekrarlamak istiyorum, bu da şu: Eğer e-ticarete yeni giriyorsanız özel site kurulumu macerasına atılmadan önce 2 kere düşünün. Şansınızı öncelikle pazaryerlerinde deneyin. Eğer bu konu sizin için gerçekten önemli ise site için hazır altyapılardan birini tercih edin. Hepinize bol kazançlı ve keyifli e-ticaretler!

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.