fbpx
YENİ!

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret sitesi kurmak için bu alanda detaylı bilgi araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Başarılı bir E-Ticaret sitesinin ilk adımları, planlı ve programlı bir hazırlıkla başlamaktadır.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

e-ticaret sitesi kurmak

E-Ticaret sitesi kurmak için bu alanda detaylı bilgi araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Başarılı bir E-Ticaret sitesinin ilk adımları, planlı ve programlı bir hazırlıkla başlamaktadır. E-ticaret sektöründe başarılı bir yere gelmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan bilgileri iyi incelemelisiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak için Öncelikle Kurumsal Açılışınızı Gerçekleştirin

E-Ticaret sitesi kurup, ürünlerinizi internet üzerinden satmak için öncelikle kurumsal vergi açılışlarınızı gerçekleştirin. Şirket açılışınızı yaptıktan sonra firmanız için en uygun E-Ticaret yazılımını tercih edin ve kurulum işlemlerine başlayın.

En Uygun E-Ticaret Yazılımları

İnternetten satış yapmak için tercih edebileceğiniz birçok yazılım mevcut. Kendi özel yazılımınızı da yaptırabilirsiniz ancak, hazır yazılımları tercih etmek sizlere zaman kazandırır.

Shopify

Shopify dünya çapında e-ticaret satıcıları ve firmalar tarafından en çok tercih edilen e-ticaret altyapılarının başında gelir. Shopify üzerinde üyelik oluşturarak e-ticaret sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Aylık veya yıllık ücretlendirmelerle sunucu veya bakım masrafları olmadan e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

Opencart

Açık kaynak e-ticaret yazılımı olarak bilinen Opencart, ülkemizde de e-ticaret sitesi kurmak için en çok tercih edilen yazılımlar arasında yer alıyor. Hazır temalar sayesinde iş kategorinize en uygun tasarımı tercih edebilirsiniz. Kolay kurulumu ve çeşitli ödeme entegrasyonlarıyla çok pratik biçimde yönetebilirsiniz.

Woocommerce

WordPress altyapısı ile çalışan Woocommerce, pratik kullanım imkanı sunan bir diğer yazılım olarak bilinmektedir. E-ticaret sitenizin blog yönetimi ile birlikte kullanabileceğiniz bu arayüz, diğer hazır yazılımlar kadar kolay kuruluma sahiptir. Kredi kartı, Paypal, Kapıda Ödeme, Havale EFT gibi bir çok ödeme yöntemini de barındırdığından e-ticaret sitesi kurmak için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir platformdur.

Site Kurulumu Yapmadan Online E-Ticaret Platformları

İnternet üzerinden satış yapmak için bir web sitesine sahip olmak zorunda değilsiniz. Çeşitli ilan platformları sayesinde ürünlerinizi internet üzerinden kolaylıkla satabilirsiniz. İnternetten satış için tercih edebileceğiniz en uygun platformları şu şekilde sıralayabiliriz;

Trendyol

Trendyol’a ücretsiz üyelik gerçekleştirerek mağaza açılışınız için ilk adımları atabilirsiniz. Trendyol’da ürün listelemek ve mağaza açmak ücretsizdir.

N11

N11’de mağaza açmak ve ürün listelemek ücretsizdir. İlanlarınızı ön plana çıkarmak için sponsorluk ücretleri ödeyebilirsiniz.

Hepsiburada

Ürün satışına en uygun platformlardan birisi de hepsiburada pazaryeridir. Ücretsiz üyelik ile Hepsiburada’da mağazanızı açabilir ve ürünlerinizi listeleyebilirsiniz.

Dopigo olarak herzaman söylediğimiz şeyi burada yine tekrarlamak istiyorum, bu da şu: Eğer e-ticarete yeni giriyorsanız özel site kurulumu macerasına atılmadan önce 2 kere düşünün. Şansınızı öncelikle pazaryerlerinde deneyin. Eğer bu konu sizin için gerçekten önemli ise site için hazır altyapılardan birini tercih edin. Hepinize bol kazançlı ve keyifli e-ticaretler!

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.