fbpx
YENİ!

Amazon Türkiye’de Mağaza Açmak

Ticaret her geçen gün dijitalleşirken dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon’daki yerinizi de mutlaka almanız gerekiyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Ticaret her geçen gün dijitalleşirken dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon’daki yerinizi de mutlaka almanız gerekiyor. Biz de Dopigo olarak burada olmak için yapmanız gerekenleri size adım adım anlatmak istedik. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Amazon bilindiği üzere yalnız ülkemizde değil tüm dünyada başarısını kanıtlamış bir adres. Bir e-ticaret sitesinin başarısından bahsedecek olursak ilk 5 içerisinde mutlaka gösterebiliriz. Dolayısıyla yatırımlarınızı bu alana yapmakla isabetli bir karar vermiş olursunuz.

Amazon’da bir mağaza açtığınız zaman rakiplerinizden bir değil tam 5 adım daha önündesiniz çünkü popüler bir mağazanız oldu artık. Sözü uzatmadan gelelim Amazon Türkiye’de mağaza açmak için neler yapmanız gerektiğine.

Amazon Türkiye’de Mağaza Açmak ve Satış Yapmak

Satış yapabilmeniz için öncelikli olarak bir hesabınızın olması gerekiyor. Buna Seller Account şeklinde tanımlama yapılabilir. Ürün satışı ancak Seller Central aracılığı ile yapılacaktır. Dolayısıyla alıcıların sizinle iletişime geçmesi, raporlaması gibi birçok işlem bu şekilde gerçekleştirilebilir. Sizi en çok zorlayacak şeyin ise arayüzdeki sekmeler olduğunu söyleyelim. Ancak temeli öğrendiğiniz zaman çok fazla bir şey yapmanıza da gerek kalmayacak. Bu arada amazonda satış yapabilmeniz için Türkçe yazılımların olduğunu da söylemeden geçmek istemiyorum – Dopigo bunlardan biri.

Ürettiğiniz ürünü öncelikli olarak amazon.com.tr listesine eklemeniz gerekiyor. Bunun için de size yol göstereceklerdir. Bunun için 2 yol var:

  1. Ürününüzün halihazırda Amazon Türkiye’de kayıtlı bir ürün olması. Amazon bunu ürün barkod’u üzerinden takip edebiliyor.
  2. Ürününüz açık değilse ilgili barkod o ürüne tanımlanıyor ve yeni bir ürün yaratmış oluyorsunuz. Bu süreçte görseller ve açıklamalar sizlere ait.

Dopigo olarak Amazon Türkiye entegrasyonumuzu hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Dopigo üzerinden oluşturdunuz ürünleri yukarıdaki iki durumda da Amazon Türkiye’ye gönderebilirsiniz. Tabiki buradaki olmazsa olmaz bilgi: Ürün Barkodu

Satışını yaptığınız ürün için mutlaka bir anahtar kelime belirlemeniz şart. Çünkü anahtar kelime internet üzerinden kullanıcıların aratmasında sizin de görüntülenebilmenizi sağlayacak. Yapacağınız işlem işte bu kadar basit artık ürününüzün satılmasını beklemeye başlayabilirsiniz. Ürün satıldıktan sonra Amazon size bir bilgi mesajı gönderecek ve siz de bu mesaj sonrasında ürünü satın alan kişiye kargo ile ulaştırıyorsunuz.

Ürününüz alıcıya ulaştığında onun onay vermesi ile Amazon’un belirlemiş olduğu komisyon dahilinde kalan ücret hesabınıza yatacaktır.

Yukarıda size Amazon’da nasıl satış yapabileceğinize dair kısa bir bilgi sunuldu. Amazon Türkiye ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayın.

Amazon Türkiye’de nasıl mağaza açabileceğinizle ilgili Youtube videomuzu buradan izleyebilirsiniz.

Ayrıca artık Dopigo ile Amazon Türkiye’yi entegre bir şekilde kullanabilirsiniz. Enregrasyon hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Dopigo’yu Ücretsiz Deneyin!

Hemen Deneyin

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.