fbpx

🎁 Özel hediyelerle birlikte gelen Yıllık Entegrasyon kampanyasını inceleyin!

YENİ!

Trendyol API Anahtarı Nasıl Alınır?

Trendyol mağazanızı çalıştığınız e-ticaret sistemiyle entegre etmek için Trendyol API anahtarı almanız gerekmektedir.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

trendyol api anahtarı alma

Trendyol mağazanızı çalıştığınız e-ticaret sistemiyle entegre etmek için Trendyol API anahtarı almanız gerekmektedir. Peki Trendyol entegrasyonu nasıl yapılır? API anahtarıyla Trendyol mağazanızı Dopigo ile nasıl entegre edersiniz?

Trendyol API Anahtarı Nedir?

Trendyol API anahtarı, Trendyol API servisi aracılığıyla satıcıların Trendyol mağazalarını kendi e-ticaret sistemlerine bağlayarak ürün yönetimi, stok takibi, fiyat güncellemesi, sipariş yönetimi, fatura oluşturma gibi işlemlerini tek panelden yapmalarına olanak sağlayan bir araçtır. API anahtarı ile ilgili daha detaylı bilgiye Trendyol’un destek sayfasından ulaşabilirsiniz.

Trendyol API Anahtarı Alma

Trendyol API anahtarı almak için Trendyol hesabınızda “Hesabım” bölümüne girmelisiniz. Burada entegrasyon bilgileri sekmesinde Satıcı ID, API Key (API anahtarı) ve API Secret bilgilerinizi bulacaksınız.

Trendyol Mağazanızı Dopigo ile Entegre Etme

Trendyol API anahtarınızı aldıktan sonra yapmanız gereken Dopigo hesabınızdaki Ürünler sekmesinden Entegrasyon Ayarları bölümüne girmek, burada Trendyol’u seçmektir.

Görseldeki ilgili alanları doldurduktan ve kaydettikten sonra entegrasyonunuzun gerçekleştiğine dair bir mail alacaksınız. Bu maili aldıktan sonra Trendyol mağazanıza dair tüm operasyonel işlemlerinizi Dopigo paneli üzerinden yönetebilirsiniz demektir.

Trendyol’da Nasıl Mağaza Açılır?

Trendyol entegrasyonu sağlayabilmek için önce Trendyol’da mağaza açarak satıcı olmanız gerekmektedir. Satıcı olabilmenin birinci şartının şahıs şirketi dahi olsa bir şirket sahibi olmak olduğunu unutmayın. Trendyol’da satıcı olabilmek için ilk adım olarak Satıcı Başvuru Formunu doldurmalısınız. Burada sizden şirket türü, ticari sicil numarası, mersis no, ticari şirket unvanı, vergi kimlik no / TC kimlik no gibi birtakım kişisel bilgiler ve şirket bilgilerini doldurmanız istenecek. Sonraki adımları öğrenmek ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için Trendyol’da Mağaza Açmak adlı blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

Trendyol’da Satış Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Trendyol mağazanızı oluşturdunuz, API entegrasyonunuzu da sağladınız. Sırada mağazanızı güzelleştirmek ve olabildiğince fazla satış yapmak var! Trendyol’da en çok tercih edilen kategori ve ürünlerden bahsettiğimiz, ayrıca dikkat etmeniz gerekenleri maddelediğimiz yazımıza göz atın.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.