fbpx
YENİ!

Print On Demand Modeli İle Nasıl Satış Yapılır?

Print on demand yani talebe göre baskı modeli ile pazar yerlerinde kendi tasarladığınız  ürünleri listeleyip stoksuz bir şekilde satış yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız tasarımları onlarca farklı ürün türünün üzerine koyarak satış yapabilirsiniz.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

print on demand nasıl yapılır

Print on demand yani talebe göre baskı modeli ile pazar yerlerinde kendi tasarladığınız  ürünleri listeleyip stoksuz bir şekilde satış yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız tasarımları onlarca farklı ürün türünün üzerine koyarak satış yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi sattıkça masraf yapıp ve daha fazla para kazanma şansınız var. Masrafınız ise başkalarına bu işi tasarlattırmak veya pazaryerlerinin aylık ödemeleri dışında bir şey olmayacak.

Teknik olarak işlem şu şekilde işliyor;

  • Tasarım yapmak
  • POD sitelerinde ürününü oluşturmak
  • E-ticaret mağazanıza bağlamak
  • Satışlar için doğru ilanlar hazırlamak
  • Satılan ürünlerin kendiliğinden gitmesi
  • Komisyonunuzu almak

Evet yanlış duymadınız, bu satış modelinde ürünlerinizi POD sitelerinin kendi işletmeleri veya bağlı kuruluşları aracalığıyla bastırıp gönderiyor. Bunun için de birçok seçenek var. Bazı siteler kendi basım merkezlerini kurmuş olsalar da bazılarında bu işleri yaptırma seçeneklerini size sunuyorlar.

Print On Demand Yaparak Hangi Ürünleri Satabilirsin?

Print on demand yaparak üzerine baskı yapılabilecek neredeyse tüm seçeneklerde ürün tasarlayabilirsiniz. Buna tişört, kupa, şapka, anahtarlık, terlik ve daha birçok şey dahil. Tüm bu ürünlerin her birini tamamen platformlar tedarik edip kargolacaklar.

Print on demand yapmak kulağa oldukça kolay geliyor olsa da bunun için bilmeniz gereken şeyler yine de oldukça fazla. Kolay olsa herkes yapardı ve bu da daha çok rakibiniz olurdu demek. Bazı temel noktaları öğrenip üzerine katarak bu alanda başarılı olabilirsiniz.

Tasarımcı olabilir ama e-ticaretten anlamıyor olabilirsiniz yada tam tersi. Bunun için de yapılabilecek elbette farklı şeyler var. Eğer bunlardan herhangi biriyseniz diğerini eğitim alarak öğrenebilir veya halihazırda bir gelir yapınız varsa diğer kısmı freelancer sitelerinde başkalarına yaptırabilirsiniz.

E-ticaret bilen bir kişi bu web siteleri aracılığı ile kendine tasarımlar yaptırarak ürünlerini hazırlayabilir. Tasarım bilen bir kişi de e-ticaret kurulumu için destek alabilir veya bununla alakalı kurslar alabilir. Kendinize yatırım yapmaktan asla çekinmeyin.

Yurtiçinde e-ticaret yapmak isterseniz de bunun için sayfamızdaki diğer yazılara bakabilirsiniz.

Print On Demand İçin En İyi Web Siteleri

Print on demand ile para kazanmak için birçok web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerinin aralarındaki farklar tamamen komisyon oranları, basım şekilleri ve e-ticaret entegrasyonlarından oluşuyor.

Talebe göre baskı yaptırarak para kazanabileceğiniz en iyi web siteleri için ilk üç şu şekilde;

  • Printify
  • Printful
  • Teespring

Bu web siteleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Gezerken Kazan’ın ayrıntılı “Print on Demand” yazısını inceleyebilirsiniz.

Tasarımlarını Mağazana Aktarmak

Print on demand sitelerinin hangisini seçerseniz seçin birçoğunda aynı entegrasyonlarla karşılaşabilirsiniz. Bu web sitelerinde dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinin birçoğunda mağaza açabilme şansın bulunuyor.

Bu mağazaların bazılarında ücretsiz mağaza açma seçenekleri olsa da en verimli olanlar elbette aylık ödemeleri olanlar. Bu e-ticaret sitelerinde mağazanızı açtıktan sonra da satış yapmak çok kolay değil. Birçok satıcı arasında öne çıkmak için yapmanız gereken çok şey var.

Örneğin, tasarımı yüklediğin mağazanın öne çıkması için doğru kapak fotoğraflarını seçmek, doğru açıklamalar ve etiketler kullanmak bunlardan bazıları. Unutmayın ki öne çıkmak için açıklamaları ürününüzü en iyi şekilde yansıtacak biçimde yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde google yapay zekası bunu algılayıp öne çıkmanızı engelleyebiliyor.

Örnek olarak kırmızı bir tişörtün üzerindeki kuş figürlü bir tişört tasarladıysanız açıklamasında aslan, mor(renk seçeneği sunmadıysanız), sporcu atleti gibi doğru olmayan yapılar kullanmamalısınız.

Bunların hepsi tamam ise mağazanıza aktardığınız ürünleri nasıl yönetebileceğinizi de bilmeniz gerekiyor. Entegrasyonlarını yaptığınız mağaza veya mağazaların yönetimlerini POD sitelerinden yapabiliyorsunuz.

Print On Demand Gelirleri

Print On Demand gelirleri, tamamıyla sizin fiyat belirlemelerinize göre değişiyor. Ucuzcu bir yaklaşım ile daha fazla ürün satıp az komisyon alabilir veya tam tersi mükemmel işler olduğunu düşünüyorsanız bu oranları ayarlayabilirsiniz.

Her ürün hazırlığında belirlediğiniz fiyat üzerinden size ne kadar gelir kalacağını göreceksiniz. Stoksuz, kargo maliyetleri olmayan, takibi kolay bir şekilde gelir elde etmek için elbette çok çalışmak gerekiyor.

Eğer bu işi yan gelir olarak düşünüyorsanız harcadığınız emek karşılığında tatmin edici bir gelir kazanmanız zaman alacaktır. Bu gelirleri kazandıktan sonra ise ana gelir kaynağınıza dönüşme potansiyeli bulunuyor.

Print on Demand yaparak özellikle Avrupa, ABD, Kanada ve Avustralya pazarına ürünler satmak oldukça karlı olabilmektedir. Print On Demand dışında internetten para kazanma yolları da mevcut.

Eğer İngilizce platformlarda kaybolmak yerine Türkiye’de satış yapmak isterseniz de Dopingo’ya güvenebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız diğer e-ticaret rehberleri için aşağıdaki linklere gidebilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.