fbpx
YENİ!

N11’de Satış Artırmak İçin Yapmanız Gerekenler

N11 mağazanızda ürünlerinizi satışa açarken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır.

İçindekiler

n11'de satış artırmak

N11’de Satış Artırmak İçin Ürünlerinizi Düzgün Satışa Çıkartın

N11 mağazanızda ürünlerinizi satışa açarken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. N11’e ürün yükleme ile ilgili olan önceki yazımızı ürünlerinizi yüklemeden önce okumanızı tavsiye ederiz. Çoğu satıcı ürünlerini satışa açarken sadece gerekli bilgileri doldurur ve geçer. Aslında bu durum oldukça yanlıştır. N11’de İlan Kalite Puanı denilen bir puanlama sistemi vardır. İlan kalite puanı girmiş olduğunuz ürün başlığı, alt başlık, fotoğraf ürün açıklamaları ve diğer opsiyonel alanlara girilen bilgilere göre bir puanlama yapar. Eğer bu alanları N11 kriterlerine göre doldurursanız ilan kalite puanınız artar.

N11’de Satış Artırmak İçin Ürün İlanları Nasıl Girilmelidir

Ürün başlığınızı seçerken ürününüzü internette arayan bir kişinin nasıl arama yapacağını düşünerek yazın. Ürünün markasını, modelini, ürüne ait renk ve beden gibi özellikleri ürün başlığınızda belirtebilirsiniz. Ürün alt başlığında ise ürünü ön plana çıkaran özelliği hakkında bilgi verebilir veya kampanyalı bir ürün ise kampanya açıklamasını kısaca belirtebilirsiniz.

N11 en az 6 ürün fotoğrafı yüklemenizi önermektedir. Ürün fotoğraflarınızı yüklerken farklı açılardan çekilmiş olmasına özen gösterin. Mümkünse ürün fotoğraflarınızı çekerken beyaz arka fon kullanın beyaz arka fon ürününüzü daha belirgin hale getirecektir. Moda ürünlerinde canlı mankenler kullanmak müşterileriniz için daha iyidir. Fotoğraf desteği için N11’den destek alarak N11 fotoğraf stüdyosunda ürün görsellerinizi çekebilirsiniz.

Yüksek Mağaza Puanı Satışlarınızı Artıracaktır

N11’de satış artırmak için bir başka önemli nokta ise mağaza puanınızdır. N11’de her mağazanın kendisine ait bir mağaza puanı vardır. Müşteriler çoğunlukla aynı ürünü satan iki mağazadan puanı yüksek olan satıcıyı tercih ederler. Son 3 ayda 5 üründen 250 TL üzerinde satış yaptıysanız satıcı puanınız hesaplanmaya başlar. Sonrasında mağaza puanınızı artırmak için;

  • Müşterinize hasarlı, eksik veya hatalı bir ürün göndermemeye çalışın.
  • Stoklarınızı sık sık kontrol edin ve stoklarınızda olmayan bir ürünü satışa açık unutmayın.
  • Ürün paketlemesine özen gösterin.
  • Ürünü zamanında veya 24 saat içerisinde müşterinize ulaştırmaya çalışın.
  • Ürün açıklamalarına özen gösterin ürün açıklamalarınız objektif ve doğru olmalı.

Bu kriterlere dikkat ederek N11’de satışlarınızı artırabilirsiniz.

N11’de Reklam Vererek Satışlarınızı Artırın

 N11’i diğer pazaryerlerinden ayıran önemli özelliklerden birisi de N11 içerisinde reklam satın alabilirsiniz ve ürünlerinizi öne çıkartarak satışlarınızı artırabilirsiniz. N11 satıcı paneli üzerinde bulunan reklam yönetimi kısmından size en uygun reklam türünü seçmek N11 satışlarınızı artırmak için iyi bir yöntem olabilir. N11’de reklam vermenin beş farklı yolu vardır.

Kategoride Öne Çıkanlar: Ürününüzü satış yaptığınız kategoride reklam vererek öne çıkanlar başlığı altında müşterilerine gösterirsiniz.

Aramada Öne Çıkanlar: Arama kelimesi seçerek seçilen arama kelimesinde arama yapıldığı zaman Öne çıkanlar başlığı altında ürününüz sergilenir.

Sponsorlu Ürün Reklamı: Ürününüz listelendiği sayfada yer alan sponsorlu ürün bölümünde ilk 5 ürün içerisinde gösterilir.

Listeleme Reklamları: Ürününüzün listelendiği sayfada diğer rakip ürünlerden farklılaşması için bir arka plan seçersiniz.

Sponsorlu Mağaza Reklamı: Müşterilerin N11’de yaptıkları anahtar kelime aramaları ile diğer reklam çeşitlerinin yanı sıra hem ürünlerinizi hem de mağazanızı aynı anda öne çıkartırsınız.

Banner Alanları: N11’in belirlemiş olduğu alanlarda banner alarak hem ürünlerinizi hem de mağazanızı öne plana çıkartabilirsiniz.

Rakiplerinizin Önüne Dopigo İle Geçin

Dopigo N11 entegrasyonu ile rakip fiyat analizini kullanın, fiyatlarınızı rakiplerinize göre ayarlayarak onların önüne geçin ve satışlarınızı artırın. N11’in de aralarında bulunduğu pazaryerlerine Dopigo paneli üzerinden ürün yükleyin ve fatura ve kargo fişlerinizi tek tıkla kesin, artan zamanınızı yeni ürün araştırmalarına ayırarak ürün gamınızı genişletin.

Dopigo YouTube kanalını takip ederek e-ticaretteki son gelişmeleri yakından takip edin.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.