fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

E-Fatura Entegrasyonu Nedir?

E-fatura entegrasyonu, fatura işlemlerini elektronik ortamda yönetmeyi amaçlayan bir sistemdir. Faturaların elektronik ortamda oluşturmasını, göndermesini ve almasını sağlar. E-ticaret yapanların işlemlerini hızlandırıp daha verimli hale getirebilir ve aynı zamanda kağıt kullanımını azaltarak maliyetleri düşürür. E-fatura entegrasyonu genellikle uygulama kullanılarak yapılır.

E-Fatura Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

E-Fatura entegrasyonu, şirketin elektronik faturalama için gerekli teknik altyapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. E-fatura sistemlerine kayıt: Türkiye’de faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişilerin öncelikle vergi dairesi tarafından tanımlanan elektronik fatura sistemine kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt işlemi için ilgili sistemlerin web sitelerine giderek başvuru formunu doldurabilirsiniz. 
  2. E-fatura yazılımını seçin: Elektronik fatura işlemleri için e-fatura yazılımı kullanılmalıdır. Bu yazılım, fatura oluşturmanıza, göndermenize ve hesaplamanıza olanak tanır. Birçok yazılım şirketi bu hizmeti sunmaktadır. Seçim yaparken firmanızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. 
  3. Faturalama yapın: E-fatura yazılımı, faturalamayı kolaylaştırır. Müşteri bilgileri, ürün veya hizmet bilgileri, fatura tutarı vb. Verileri girdikten sonra bir fatura oluşturulur. Fatura gönder: Hazırlanan fatura elektronik fatura yazılımı aracılığıyla alıcıya gönderilir. Bu, yazılımın sunduğu seçeneklerden biri olan e-posta, SMS veya PDF ile fatura şeklinde yapılabilir.
  4. Muhasebe: Alıcı faturayı kabul edip ödemeyi yaptıktan sonra elektronik fatura yazılımı otomatik olarak muhasebe yapar. Bu işlem, fatura ödeme durumunuzu, tahsilat bilgilerinizi, envanter takibinizi vb. kontrol etmenizi sağlar. bilgi içerir.

Yukarıdaki adımları takip ederek, şirket online fatura entegrasyonu yapabilir ve fatura işlemlerini elektronik olarak yönetebilir. Ancak bu işlemi gerçekleştirmeden önce vergi dairesinin online faturalandırma sistemlerinin güncellemelerini kontrol etmek ve gerekirse uyarlamak önemlidir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.