fbpx
YENİ!

Evde Yapılarak Satılabilecek Ürünler Nelerdir?

Evde yapılarak satılabilecek ürünler ve fikirler arayan kişiler için en mantıklı kategori ve ürün fikirlerini bu yazımızda derliyoruz.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

evde yapılarak satılabilecek ürünler

E-ticaret, elinizdeki ürünleri satışa çıkarmak ve bu ürünlerin satış anlamında nasıl performans gösterebileceğini anlamak açısından oldukça mantıklı bir ticaret yöntemidir. Üretilmiş ürünleri tedarik edebilen satıcılar olduğu kadar kendi becerileriyle üretim yapabilen, kullanışlı ve kaliteli el yapımı ürünler ortaya çıkarabilen satıcılar da mevcuttur. Evde yapılarak satılabilecek ürünler ve fikirler arayan kişiler için en mantıklı kategori ve ürün fikirlerini bu yazımızda derliyoruz.

Evde hangi ürünleri üretebilirsiniz?

Evde yapılarak para kazanılacak işler son zamanlarda küçük büyük, kadın erkek herkesin ilgisini çekiyor. İnternet üzerinde basit aramalar yaparak e-ticarette en çok satan ürünler hakkında fikir edinmek oldukça kolay. Gerek Etsy gibi global platformlar, gerekse Trendyol, Hepsiburada gibi yerel pazaryerlerinin çok satanlar listelerini incelediğimizde evde üretilebilecek potansiyelde olan ve sizin de el becerilerinizle üretebileceğiniz daha sonra seri üretim yapabilme ve farklı ürünlerle satışlarınızı büyütebilme fırsatınızın olduğu kategoriler ve ürünler mevcut. Evde ek gelir getirecek işler için örnek oluşturabilecek bu ürün ve kategorilerden en çok öne çıkanları birlikte inceleyelim.

Takı

Takı veya el yapımı takı ürünleri e-ticarette en çok satan ürün gruplarından biri. Özellikle kadın müşteriler el yapımı takı ürünlerine oldukça fazla ilgi gösteriyor. Takılar gibi aksesuarlar kişilerin gündelik hayatta kendilerini ve tarzlarını yansıtmalarında rol oynuyor. Müşteriler bu gibi ürünlerin birden fazlasına sahip ve hoşlarına giden alternatiflerini satın almaya meyilliler. Siz de kendi tarzınızı yaratarak el yapımı takı ürünleri üreterek satış kanallarında yer alabilir hatta kendi markanızı bile yaratabilirsiniz.

Sticker

Stickerlar hayatımızda oldukça uzun süredir var. Popüler kültür ile zaman zaman farklılaşan akımları yansıtmada rol oynuyorlar. Sosyal medya ve mesajlaşma platformları ile sadece akımları yansıtmaktan çok güncelik hayattaki karakterler ve sözleri de sticker olarak kullanılır durumda. Bu stickerları basılı olarak üretmek ve alternatiflerini sunmak satış hacmi yaratabilir ve evde para kazandıran işler arasına girebilir.

Hobi Malzemeleri

İnsanlar gündelik hayat ve iş stresinden arta kalan zamanlarda kendilerini bulmak, kafa dağıtmak amacıyla hobilere yöneliyorlar. Ahşap boyama, takı üretimi, örgü, resim vb. malzeme gerektiren hobi alanları her zaman popüler. Bu nedenle hobi konusunda malzemeleri satış kanallarında sunabilmek evde yapılarak satılabilecek ürünler arasına girebiliyor.

Parti / Düğün Malzemeleri

Doğum günü, sünnet, diş buğdayı, baby shower, düğün, kına vb. organizasyonlar her yıl oldukça fazla sayıda gerçekleştiriliyor. Bu alanda birçok el yapımı veya etkinliğe özel ürün ihtiyacı ortaya çıkıyor. Siz de bu alanların biri veya birden fazlasında ürün grubu geliştirip satış yapabilirsiniz.

Vintage Ürünler

Modern dünyada birçok antika ürün bulunuyor. Gerek eskitilmiş ürünler üretmek gerekse antika ürünleri bulup, elde edip takasını gerçekleştirmek satış hacmi olan bir yöntem. Eski, vintage ürünlerin arkasında birer hikaye var ve insanlar bu hikayeler için ödeme yapıyorlar. Genelde 20 yaşın üzerindeki ürünler vintage kabul ediliyor. Bu anlamda bir ürün gamı yaratarak farklı kanallarda ürünlerinizi listeleyip satış yapmak iyi bir fikir olabilir.

Çeşitli Aksesuarlar

E-ticarette evden yapılıp satılabilecek ürünler arasında birçok alanda aksesuar ürünleri bulunuyor. Bu ürünler müşterilerin görünümlerine daha fazla renk katmak için birçok yol sunan geniş bir kategoriyi oluşturan ürünler. Çantalardan kemerlere, kravatlardan sandaletlere birçok ürün size fikir verebilir. Bu tip ürünler ile kendi ürün gamını yaratan satıcıların arasından sıyrılabilmek çok kolay değil. Dolayısıyla kalite unsurunu ön planda tutup ürünleri dijital ortamda en iyi şekilde yansıtabilmek için ürün görselleri, videoları ve açıklamalarına önem vermek gerekiyor.

Kişiye Özel Giyim Ürünleri

Kişiselleştirme son zamanlarda çok fazla ilgi duyulan bir konu. Seri üretim ürünlere kıyasla sattığınız ürünleri kişilerin istediği gibi onlara iletebilmek daha maliyetli ancak bir o kadar da karlı olabilecek bir yöntem. Kişiselleştirilmiş ürün pazarı büyüyor ama henüz daha yeni sayılabilecek bir alan. Avantajı ise kişiselleştirilmiş ürünlere olan ilginin çok yüksek olması. Eğlenceli ve faydalı fikirleri yüksek kaliteli ürünlerle birleştirebilmek buradaki anahtar nokta.

Ev Dekor & Yaşam Ürünleri

Ev dekor ve yaşam ürünleri pazarının ABD’de 2024 yılına kadar 202 Milyar Dolarlık bir hacme erişeceği öngörülüyor. Bu ürünlerin e-ticaretteki hacmi de oldukça yüksek. Evde üretilerek satılabilecek yüzlerce ev dekor ve yaşam ürünü fikri mevcut. Bu kategori; müşterilerin evlerini daha rahat ve yaşanılabilir çekici ortamlar haline getirebilecek türdeki her ürünü kapsıyor.

Bu kategoride Etsy’de en çok arananlar; yün kilimler, yastık kılıfları, mumluklar, yılbaşı gibi özel günler için ürünler, dış mekan süsler, bazı ev içi duvar dekorasyon ürünleri olarak listelenmiş.

Bastırılabilir Grafik Tasarım Ürünleri

E-ticarette evden satılabilecek ürünler denilince aklınıza sadece fiziksel ürünler gelmesin. Eğer çizim, boyama, tasarım gibi yetenekleriniz varsa çeşitli pazaryerlerinde bu eserleri birer dijital ürün olarak pazarlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Resimler, tablolar, 3D modeller, dövme örnekleri gibi çeşitler sıralanabilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.