EntegrasyonGenel

Evden E-ticaret Nasıl Yapılır?

By Monday October 21st, 2019 No Comments

Belki yaptığınız işten artık sıkıldınız ve kendi işinizi kurma vaktinin geldiğini düşünüyorsunuz ya da bir yandan çalışırken bir yandan da ek gelir elde edebileceğiniz bir işe ihtiyaç duyuyorsunuz, her iki türlü de isteklerinizi yerine getirmek için e-ticarete başvurabilirsiniz. Aklınızdaki fikri ya da evde kendi emeklerinizle yaptığınız ürünleri satma fikrini hayata geçirmek için günümüzün gelişen trendi e-ticarete yönelebilirsiniz. Tabii e-ticarete giriş yapmaktan korkuyor olabilirsiniz ancak evde ekstra maliyetiniz ve sermayeniz olmadan da e-ticaret yapabilirsiniz. Gelin hep beraber inceleyelim.

 

Online pazaryerlerinde mağaza açın

 

Belki de hobi olarak başladığınız bir yeteneğiniz var ve gayet güzel ürünler üretiyorsunuz ve bu hobiyi bir işe dönüştürmek istiyorsunuz, bu durumda sermayeniz olmadan online pazaryerlerinde mağaza açarak ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. En başta ürünlerinizi elde etmek için kullanacağınız malzemeleri satın alarak belirli bir miktarda üretim yapabilirsiniz. Satışlarınızın durumuna göre üretiminizi de artırabilirsiniz. Satış yaptıkça ürünleriniz için gereken malzemeleri satın alacak parayı da kazanmış olacaksınız. Pazaryerlerinde mağaza açmanın ücretine gelince ise, Gittigidiyor’da artık mağaza açmak ücretsiz. İlk olarak bu pazaryeri ile başlayıp bir takım potansiyel müşterilerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz. Sonrasında ise farklı pazaryerlerinde mağaza açmaya başlayabilirsiniz. Farklı pazaryerlerinde mağaza açmaya başladıkça işlerinizi daha kolay yönetebilmek için Dopigo’nun entegrasyonlarından faydalanabilirsiniz. Dopigo’da tüm pazaryerlerindeki mağazalarınızı bir panel üzerinden yönetebilir, nakit akışlarınızı da gözlemleyebilirsiniz. Böylece e-ticarete giriş yaptığınızda yaşayabileceğiniz karışıklıkları da ortadan kaldırmış olursunuz.

 

Kendi sitenizi kurun

 

Evden e-ticaret yapmak için online pazaryerlerinde mağaza açmak yerine kendi e-ticaret sitenizi de kurmayı tercih edebilirsiniz ya da online pazaryerleri sayesinde belirli bir müşteri kitlesine ulaştıktan sonra kendi e-ticaret sitenizi açabilirsiniz. Evden e-ticaret yapanlar için devlet vergi muafiyeti de getirdiği için kurduğunuz işin ilk yılında vergi masrafları da yapmayacaksınız. Böylece ilk yılınızda kendi e-ticaret sitenizi kurarak kara geçebilirsiniz. Kendi e-ticaret sitenizi kurmayı ikinci bir aşama olarak görebilirsiniz çünkü online pazaryerlerinin kargo anlaşmaları ve Dopigo entegrasyonun sağladığı kolaylıklarla maliyetleriniz daha az olacaktır. Online pazaryerlerindeki mağazalarınızı iyice oturtup müşteri kitlenizi de oluşturduktan sonra kendi e-ticaret sitenizi kurmayı amaçlayabilirsiniz. Böylece maliyet konusunda da sorun yaşamazsınız.

Okuma Önerisi: Gittigidiyor’da Mağaza Açmak Artık Ücretsiz

Evden E-ticaret Yapanlar için Vergi Muafiyeti

E-ticarete Nasıl Başlanır?

Bir E-ticaret Siteniz Olmalı Mı?

İzleme Önerisi: Gittigidiyor’da Mağaza Ücretleri Kaldırıldı!

E-Ticarette Gelecek Vaadeden Kategoriler

Pazaryeri Entegrasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticarete Başlamak Mantıklı mı?

Leave a Reply