fbpx
YENİ!

Evden E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-ticarete başlarken E-Ticarete Nasıl Başlanır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Belki yaptığınız işten artık sıkıldınız ve kendi işinizi kurma vaktinin geldiğini düşünüyorsunuz ya da bir yandan çalışırken bir yandan da ek gelir elde edebileceğiniz bir işe ihtiyaç duyuyorsunuz, her iki türlü de isteklerinizi yerine getirmek için e-ticarete başvurabilirsiniz. Aklınızdaki fikri ya da evde kendi emeklerinizle yaptığınız ürünleri satma fikrini hayata geçirmek için günümüzün gelişen trendi e-ticarete yönelebilirsiniz. E-ticarete başlarken E-Ticarete Nasıl Başlanır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Tabii e-ticarete giriş yapmaktan korkuyor olabilirsiniz ancak evden e-ticaret yaparak ekstra maliyetiniz ve sermayeniz olmadan başlayabilirsiniz. Gelin hep beraber evden e-ticaret nasıl yapılır inceleyelim.

Evden E-Ticaret İçin Online Pazaryerlerinde Mağaza Açın

Belki de hobi olarak başladığınız bir yeteneğiniz var ve gayet güzel ürünler üretiyorsunuz ve bu hobiyi bir işe dönüştürmek istiyorsunuz, bu durumda sermayeniz olmadan online pazaryerlerinde mağaza açarak ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. En başta ürünlerinizi elde etmek için kullanacağınız malzemeleri satın alarak belirli bir miktarda üretim yapabilirsiniz. Satışlarınızın durumuna göre üretiminizi de artırabilirsiniz. Satış yaptıkça ürünleriniz için gereken malzemeleri satın alacak parayı da kazanmış olacaksınız.

Pazaryerlerinde mağaza açmanın ücretine gelince ise, Gittigidiyor’da artık mağaza açmak ücretsiz. Gittigidiyorda ücretsiz mağaza açmanın detaylarını öğrenmek isterseniz ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilir veya Youtube kanalımızdaki videomuzu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. İlk olarak bu pazaryeri ile başlayıp bir takım potansiyel müşterilerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz. Sonrasında ise N11Hepsiburada ve Trendyol gibi farklı pazaryerlerinde mağaza açmaya başlayabilirsiniz. Trendyol’da Nasıl Mağaza Açılır? Şartlar Neler? videomuzu izleyerek Trendyol’da nasıl mağaza açabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Pazaryerinde mağaza açarken önemli konulardan bir tanesi de pazaryerlerindeki komisyon oranlarıdır. Pazaryerlerindeki güncel komisyon oranlarını öğrenmek için ilgili yazımızı oluyabilirsiniz.

Farklı pazaryerlerinde mağaza açmaya başladıkça iş yoğunluğunuz artacaktır. Pazaryerlerindeki siparişlerinizin ve ürünlerinizin takibi git gide sizi daha çok zorlayacak çok vaktinizi almaya başlayacaktır. Dopigo’da tüm pazaryerlerindeki mağazalarınızı bir panel üzerinden yönetebilir, tek tık ile fatura kesebilir ve kargo fişi yazdırabilirsiniz. Böylece e-ticarete giriş yaptığınızda yaşayabileceğiniz karışıklıkları da ortadan kaldırmış olursunuz.

Kendi Sitenizi Kurun

Evden e-ticaret yapmak için online pazaryerlerinde mağaza açmak yerine kendi e-ticaret sitenizi de kurmayı tercih edebilirsiniz ya da online pazaryerleri sayesinde belirli bir müşteri kitlesine ulaştıktan sonra kendi e-ticaret sitenizi açabilirsiniz. Evden e-ticaret yapanlar için vergi muafiyeti de olduğundan dolayı kurduğunuz işin ilk yılında vergi masrafları da yapmayacaksınız. Böylece ilk yılınızda kendi e-ticaret sitenizi kurarak kara geçebilirsiniz.

Kendi e-ticaret sitenizi kurmayı ikinci bir aşama olarak görebilirsiniz çünkü online pazaryerlerinin kargo anlaşmaları ve komisyon oranlarının maliyeti size fazla gelmeye başlayacaktır. Online pazaryerlerindeki mağazalarınızı iyice oturtup müşteri kitlenizi de oluşturduktan sonra kendi e-ticaret sitenizi kurmayı amaçlayabilirsiniz. Böylece maliyet konusunda da sorun yaşamazsınız. E-ticaret siteniz için paket çözümler sunan bir şirketle anlaşabilir veya Opencart gibi açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımı tercih ederek geliştirilebilir ve kullanışlı bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Dopigo‘nun sağladığı Opencart entegrasyonu sayesinde pazaryerlerinizi e-ticaret sitenizle entegre bir şekilde kullanabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.