fbpx
YENİ!

E-ticaret için En İyi Entegrasyon Firması Nasıl Seçilir?

En iyi entegrasyon firması nedir veya hangisidir sorusu e-ticaretle uğraşan kişilerin sorduğu soruların başında geliyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

en iyi entegrasyon firması

E-ticarette satış yapan satıcıların veya firmaların belirli bir seviyeye geldikten sonra en çok ihtiyaç duyduğu unsurlardan biri satış kanallarını ve kullanılan farklı yazılımları entegre edebilen e-ticaret entegrasyonu veya pazaryeri entegrasyon yazılımları oluyor. En iyi entegrasyon firması nedir veya hangisidir sorusu e-ticaretle uğraşan kişilerin sorduğu soruların başında geliyor.

E-ticaret bugüne kadar en basit koşullarda başlangıç yapıldığında çok daha az sermaye gerektirdiğinden dolayı herkes için yapılabilecek ve başlaması kolay olan bir iş alanı olarak öne çıktı. Ancak e-ticaret doğası gereği genel anlamda ticaretin bir türü olduğundan dolayı satıcıların büyüyerek ilerlediği bir süreçte artan iş gücü ihtiyacı ve maliyetlerle düşünülenden farklı bir boyuta erişebiliyor, kısacası evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor.

En iyi entegrasyon firması… Peki neden ihtiyaç duyuluyor?

Satıcılar e-ticarette büyümeye başladıklarında ve satış kanallarını artırmaya başladıklarında ilk yazılımsal ihtiyaçları genellikle pazaryeri entegrasyonu ve e-fatura entegrasyonu alanlarında ortaya çıkıyor. Artan sipariş sayıları ile birlikte kargo maliyetleri ve operasyonel süreçleri kolaylaştırmak için kargo entegrasyonu da ortaya çıkan ihtiyaçlardan biri oluyor.

Entegrasyon yazılımı hangi özelliklere sahip olmalı?

Piyasa içerisinde satıcıların ve firmaların ihtiyacını karşılayacak çözümlere sahip farklı entegrasyon firmaları bulunuyor. Bu entegrasyon firmalarının öncelikli amacı farklı kanallardan gelen siparişleri tek noktada toplamak ve tek ekrandan yönetmeyi sağlayarak işleri kolaylaştırmak. Ancak entegrasyon yazılımlarının gerek işleyiş kalitesi gerekse müşteri destek kalitesi platformun seçiminde belirleyici oluyor.

Sipariş yönetimi, ürün yönetimi, fatura yönetimi, e-fatura yönetimi, muhasebe entegrasyonları, gelir gider takibi, kargo yönetimi gibi ana özellik başlıkları altında e-ticaret entegrasyon firmalarının ihtiyaçları karşılarken sunduğu kaliteli hizmet anlayışı firmadan firmaya farklılık gösterebiliyor.

Sipariş yönetiminde; pazaryerlerinden ve e-ticaret sitelerinden gelen siparişlerin hızlıca entegrasyon yazılımına yansıması ve sipariş bilgilerinin ortak olarak işleme alma, faturalama, kargolama vb. operasyonel ihtiyaçlar için belirli hanelerde eksiksiz gözükmesi satıcıların işini oldukça kolaylaştırıyor.

Ürün yönetiminde; entegrasyon yazılımı üzerinde ürünlerin oluşturulup pazaryeri veya e-ticaret sitelerine gönderilmesi, ürünlerin pazaryerlerinden veya e-ticaret sitelerinden entegrasyon yazılımına çekilip yine farklı kanallara gönderilip ilk defa tüm detaylarıyla (başlık, açıklama, fiyat, indirimli fiyat, ürü görselleri, varyant bilgileri vb.) oluşturulması veya ürünlerin listelenmesi operasyonel hız açısından belirleyici oluyor.

Fatura / e-fatura yönetiminde; gelen siparişlerin e-ticaret mevzuatına uygun olarak fatura ve e-faturalarının düzenlenmesi mali anlamda hataya olanak tanımıyor.

Muhasebe entegrasyonlarının olması muhasebelendirme ve muhasebe anlamında takip işlemlerinin e-ticaret faaliyeti için operasyonel anlamda işleyişini kolaylaştırıyor ve satıcıların kullandıkları muhasebe yazılımlarıyla e-ticareti birleştiriyor.

Entegrasyonda dikkat edilecek diğer özellikler

Kullandığınız entegrasyon firmasının geliştirdiği yazılımın bulut tabanlı olması, masaüstü yazılımlara göre oldukça avantaj sağlar. Bulut entegrasyon yazılımı bilgisayarınız kapalıyken dahi çalışır ve sizin için farklı kanallardan gelen siparişleri listeler.

Entegrasyon firmanızın kaliteli bir müşteri destek ekibinin olması, olası teknik veya farklı problemlerde işlerin kolayca halledilmesini sağlar ve hayatı sizin için kolaylaştırır.

E-ticaret entegrasyon firmaları sizin bir çalışanınız gibidir. Aylık veya yıllık paketlerle veya ihtiyaca göre esnek olarak eklenip çıkarılabilen modüllerle geliştirilebilen yazılımlar ekstra iş gücü ve takip ihtiyacını ortadan kaldırır. Daha verimli bir e-ticaret sürecini sizin için kurgular. Size sadece sipariş almak ve siparişleri kargolama işlemine almak kalır. Bu aşamada satın alıma karar vermeden önce deneme süresinin olması kullanacağınız platformu tanımak ve operasyonu kurgulamak açısından oldukça önemlidir. Kullanıp memnun kalırsanız ödeme yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dopigo’da hangi özellikler var?

Bir e-ticaret entegrasyon platformu olan Dopigo’da e-ticaret operasyonunuzu kolaylaştırmak için oldukça kullanışlı özellikler sunuyoruz. En iyi entegrasyon firması arayışınızda Dopigo ile;

  • Farklı kanallardan gelen siparişleri tek ekrandan yönetebilir ve işleme alabilirsiniz.
  • Ürünlerinizi kolaylıkla yönetir ve farklı kanallarda istediğiniz koşullara göre ürün listeler ve ürün, varyantlı ürün oluşturabilirsiniz.
  • Siparişlerinizin mevzuata uygun e-fatura ve matbu fatura oluşturma işlemlerini kolaylıkla yaparsınız ve faturalarınızı hem pazaryerlerine hem de müşterilere otomatik iletebilirsiniz.
  • Siparişlerinizin kargo etiketlerini tek tıkla yazdırabilirsiniz.
  • Gelir gider takibi yapabilir, e-ticaret komisyonları ve kargo giderleri gibi detayları gelir gider ekranında detaylıca sipariş bazlı görebilirsiniz.
  • Muhasebe ve depo/lojistik yazılımları ile e-ticaret satış kanallarınızı entegre edebilirsiniz.
  • Depo yönetimi (WMS) ile kendi depolama siteminizi oluşturabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.