fbpx
YENİ!

Woocommerce Nedir? Nasıl Kurulur?

E-ticaret her geçen gün büyüyor ve pandemi döneminden sonra tüketiciler daha sık online alışveriş yapmaya başladılar.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

E-ticaret her geçen gün büyüyor ve pandemi döneminden sonra tüketiciler daha sık online alışveriş yapmaya başladılar. Özellikle küçük firmaların mali sebeplerden dolayı çok büyük e-ticaret yazılımlarına yatırım yapmaları mümkün olmuyor. Böyle durumlarda işletmeler kendi e-ticaret sitelerini daha uygun fiyatlı ve kolay bir şekilde kurma yöntemine yöneliyor. WooCommerce işte bu noktada işletmelerin yardımına koşuyor. Peki bu WooCommerce nedir?

WooCommerce Nedir?

WooCommerce, çevrimiçi bir mağazanız olması için WordPress web sitenize e-ticaret işlevselliği ekleyen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Sadece birkaç dakika içerisinde WordPress web sitenizi tamamen işlevsel bir e-ticaret web sitesine dönüştürebilirsiniz. WooCommerce açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Herkes girebilir ve kodu denetleyebilir, değiştirebilir veya genişletebilir. Bir diğer açık kaynak kodlu yazılım olan Opencart hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WooCommerce Nasıl Kurulur?

Yapmanız gereken ilk şey, web sitenize WooCommerce yüklemektir. WordPress eklentiler bölümünden ücretsiz olarak indirebilir, ardından sitenize yükleyebilirsiniz. WooCommerce’i yükledikten sonra, bir kurulum sihirbazına yönlendirilirsiniz. İsteğe bağlı bir alandır ancak web siteniz için bazı önemli ayarları bu kısımda yapmanız gerekmektedir.

Bu kurulum sihirbazında;

  • Konumunuzu
  • Para biriminizi
  • Kargo ve Vergi
  • Ödeme yöntemi

Gibi web sitenizden satış yapabilmeniz için gerekli olan ayarları yaparsınız.

WooCommerce’e Ürün Yükleme ve Yönetme

WooCommerce’i yükledikten sonra, kontrol panelinizin yan menüsünde iki yeni sekme bulacaksınız. Bunlar WooCommerce ve Ürünler sekmeleridir. Ürünler sekmesi altında, ürünlerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz. Bu sekme altında ürünlerinizi düzenleyebilir, silebilir, çoğaltabilir ve özellikli hale getirebilirsiniz. Birden fazla ürün seçerek, toplu işlemler de yapabilirsiniz.

Woocommerce’e ürünlerinizi toplu olarak CVS dosyası şeklinde yükleyebilirsiniz. Bu sayede kurulum sırasında ürünlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Var olan ürünlerinizi ise topluca güncellemek için kullanabilirsiniz. CVS dosyanızı nasıl oluşturabileceğinizi detaylıca öğrenmek için tıklayın.

WooCommerce’de Siparişlerinizi Yönetmek

WooCommerce kurulumunuzu gerçekleştirip, ürünlerinizi yayına aldıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz. Satış yapmaya başladıktan sonra siparişlerinizi yönetmek önemli aşamalardan birisi olacaktır.

Müşterileriniz, işlemlerini her tamamladığında yeni bir sipariş oluşturulur. Soldaki Woocommerce menüsü altından Siparişler sekmesi altından tüm siparişleri görebilirsiniz. Her siparişin kendine ait numarası, müşteri e-mail adresi, telefon numarası, adresi gibi diğer ayrıntıları vardır. Tek bir siparişi düzenlemek veya görüntülemek için, sipariş numarası altındaki düzenle butonuna tıklayarak, sipariş durumunu sipariş sayfasından kolaylıkla güncelleyebilir ve sipariş edilen ürünü, fiyatlandırmayı, vergileri ve beğenileri değiştirmeyi içeren diğer işlemleri de yapabilirsiniz.

kaydolun banner 1

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.