Genel

Trendyol’da Mağazası Olanlar E-Faturaya Nasıl Geçebilir?

By Monday August 26th, 2019 No Comments

E-ticaret gün geçtikçe değişiyor ve gelişiyor. Her bir değişimle birlikte hem satıcılar hem de müşteriler için bir yenilik de geliyor. Son zamanların en faydalı e-ticaret terimlerinden biri de e-fatura. Elektronik ortamda hazırlanıp yine elektronik olarak tüketicilere gönderilen bu fatura hem fazla kağıt israfını önleyerek geleceğimizi koruyor hem de e-ticaret şirketlerinin fatura maliyetlerini azaltıyor. Online mağaza sahipleri artık kağıt, kartuş, toner gibi maliyetleri unutabilirler. E-fatura hızlı bir şekilde hazırlanıp müşterilere iletiliyor ve hukuki anlamda kağıt faturayla aynı değere sahip. E-fatura ile nakit akışı da hızlı gerçekleştiği için e-ticaret şirketleri e-fatura kullanımından oldukça karlı çıkıyor.

 

E-faturaya geçmek oldukça kolay. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından teşvik edilen şirketlerin hiçbirinden belirli bir ciro sınırı beklenmiyor. Cironuz ne olursa olsun e-faturaya geçebilirsiniz. İşletmeniz yeni olsun ya da satışınız az olsun, hiç fark etmez. Fatura kesen bir şirketseniz e-faturaya geçiş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mührünüzü almak. Bu mührü aldıktan sonra e-fatura kesmeye başlayabilirsiniz.

 

Trendyol’da satış yapan bir e-ticaret şirketiyseniz Trendyol mağazanızdan alışveriş yapan müşterilerinize e-fatura göndermeyi tercih edebilirsiniz. Trendyol’daki mağazanızdan e-fatura kesmek oldukça kolay. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mührünüzü talep ettiğinizde e-faturaya geçiş yapacağınızı bildirmiş olursunuz. Bu mühür elinize ulaştıktan sonra e-fatura kesmeye başlayabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı e-fatura kesmek isteyenler için ücretsiz bir e-fatura portalı sunuyor. İsterseniz bu ücretsiz portalı kullanarak e-faturalarınızı kesebilirsiniz. Bu portalı kullanmak istemezseniz özel entegrasyonları ve şirketlerin sunduğu e-fatura hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Dopigo’yu kullanırsanız hem tüm mağazalarınızı tek bir yerden kontrol eder hem de e-fatura işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Dopigo’nun Trendyol entegrasyonunu incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.