fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Firmalar ürünlerini tanıtmak için ürünlerini birçok pazaryeri sitelerinde  satışa sunar ve her pazaryeri sitesinde bir mağaza açar bu mağaza ve ürünlerin arasındaki iletişimin tek bir kaynaktan sağlanmasına pazaryeri entegrasyonu denir. Pazaryeri entegrasyonu ile iletişim kişiden kişiye değil yazılım üzerinden yürüdüğü için birçok avantajı vardır; fatura kesme, kargo fişi, stok takibi ve sipariş-ödeme işlemleri gibi işlemleri yapar ve firma zamandan tasarruf eder ve hata payı azalır.

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Pazaryeri entegrasyonu, çevrimiçi alışverişin çeşitli pazar yerleri (örn. Amazon, eBay, Walmart vb.) ile entegrasyonudur. Bu entegrasyon sayesinde mağaza sahipleri ürünlerini farklı pazarlarda sergileyebilmekte ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmektedir.

Bir pazaryerini entegre etmek için, önce seçilen pazaryerlerinde Uygulama Programlama Arayüzü (API) veya Genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) veri akışlarını kullanmalısınız. API veya XML kanalları, pazar yerleri ve çevrimiçi mağazalar arasında iletişime izin verir.

Entegrasyon süreci genellikle üç aşamadan oluşur:

  1. Bir Pazar Hesabı Oluşturun: Öncelikle, seçtiğiniz pazar yerinde bir hesap oluşturmanız gerekir. Hesap oluşturma süreci her pazar için farklılık gösterebilir.
  2.  Entegrasyon aracını kullanma: Ardından, pazarlama entegrasyon aracını seçmeniz gerekir. Entegrasyon aracı, API veya XML veri akışlarını kullanarak çevrimiçi mağazanızı pazar yerleriyle entegre eder. Entegrasyon aracı seçerken mağazanızın e-ticaret platformuna uyumlu olanı seçmelisiniz. 
  3. Ürün Senkronizasyonu: Son olarak, çevrimiçi mağaza ürünlerinizin bir entegrasyon aracı kullanılarak pazar yeri ile senkronize edilmesi gerekir. Bu, ürün fiyatlarını, kullanılabilirliğini ve açıklamalarını senkronize etmek anlamına gelir. Senkronizasyon işlemi pazardan pazara değişebilir.

Pazaryeri entegrasyonu yapmak, bu çevrimiçi mağazanızın büyümesine ve daha fazla müşteriye ulaşmasına yardımcı olabilir. Ancak entegrasyon işlemi bazı teknik beceriler gerektirir ve doğru yapılmadığı takdirde hatalara yol açabilir. Bu nedenle entegrasyon sürecinde bir uzmandan yardım alınması önerilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.