fbpx
YENİ!

ÇiçekSepeti’nde Satış Yapmak

ÇiçekSepeti Türkiye’de online çiçek ve hediye ürünlerinin satıldığı bir e-ticaret sitesi olarak biliniyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

ÇiçekSepeti’nde Satış Yapmak

ÇiçekSepeti Türkiye’de online çiçek ve hediye ürünlerinin satıldığı bir e-ticaret sitesi olarak biliniyor. 700’den fazla iş ortağı bulunan ÇiçekSepeti, yaptığı yatırımlar ile iş ortağı sayısını artırarak farklı kategorilerde de hizmet veriyor. ÇiçekSepeti’nin tüketiciler gözündeki güveni, ziyaretçi sayıları ve diğer imkanlarından faydalanarak ÇiçekSepeti’nde satış yapabilirsiniz. ÇiçekSepeti pazaryeri ile e-ticaret satışlarınızı ve markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz. Peki ÇiçekSepeti’nde satış nasıl yapabilirsiniz? Dopigo, ÇiçekSepeti pazaryeri entegrasyonu ile neler yapabilirsiniz?

ÇiçekSepeti’nde Satış Yapmaya Başlamak

ÇiçekSepeti’nde satışa başlayabilmek için ilk başta başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. ÇiçekSepeti başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde satış yapabilmeniz için diğer pazaryerlerinde de olduğu gibi şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Şirketiniz anonim, limited veya şahış şirketi olabilir. Anonim ve Limited şirketler için farklı şahıs şirketi için farklı evraklara ihtiyacınız vardır.

Limited veya Anonim Şirketler için:

 • Vergi Levhası (2018 ve sonrası tarihli olmalı)
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ticaret Sicilinden Alınacak Güncel Faaliyet Belgesinin Aslı
 • Bayi Bilgi Formu
 • ÇiçekSepeti Sözleşmesi

Şahış Şirketi için:

 • Ortaklık Sözleşmesi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (yalnızca ön yüz)
 • Faaliyet Belgesi
 • İmza Sirküleri
 • Vergi Levhası (2018 ve sonrası tarihli olmalı)
 • Bayi Bilgi Formu
 • ÇiçekSepeti Sözleşmesi

Bu evrakları ve sözleşmenin tüm sayfalarını kaşeleyip imzaladıktan sonra ÇiçekSepeti’ne gönderebilirsiniz.

ÇiçekSepeti’nde Satış Kuralları 

ÇiçekSepeti pazaryerinde ödemeleriniz, ilgili ayda teslim edilen tüm satışların toplam bedelinden komisyon bedeli, ödeme altyapısı kullanım bedeli, listeleme ve kargo bedeli tutarları düşüldükten sonra kalan tutar takip eden ayın 5. işgününde yapılır.

ÇiçekSepeti’nde verilen siparişlerin çoğu hediye olduğu için tüm iş ortakları ÇiçekSepeti dükkana üye olup, buradaki sipariş kağıdı ve sipariş zarfı gibi ürünleri tedarik etmeleri gerekmektedir. Ayrıca uygun olan ürünler için ÇiçekSepeti dükkanda sarf malzemeleri alanında yer alan kargo poşetlerinden ve ürünlerinize uygun olan kutu boyutlarından temin etmeniz gerekmektedir.

ÇiçekSepeti’nde Satış Yapabileceğiniz Kategoriler?

ÇiçekSepeti’nde ikinci el, sahte, ambalajı açılmış, teşhir ürünü vb. gibi ürünleri satamazsınız. Çiçeksepeti’nde elektronik, moda, hobi, süpermarket, petshop ve daha fazla kategoride satış yapabilirsiniz. Diğer pazaryerlerinde olduğu gibi ÇiçekSepeti de yaptığınız satışlardan komisyon alır. Bu komisyon oranları diğer pazaryerlerine göre biraz daha düşüktür. Aşağıdaki tablodan ÇiçekSepeti’nin uygulamış olduğu kategori bazlı komisyon oranlarını görebilirsiniz. Çiçeksepeti komisyon oranları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KategoriKomisyon Oranı (%)
Bilgisayar&Tablet%6
Cep Telefonu%5
Moda%15
Ev&Yaşam%16
Yapı Market &Hırdavat%15
Hobi%10
Ofis, Kırtasiye%15
Aksesuar%15
Kişisel Bakım%15
Süpermarket%10

Diğer pazaryerlerindeki komisyon oranlarını öğrenmek isterseniz ilgili Youtube videomuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz veya ilgili yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dopigo Youtube kanalından ÇiçekSepeti komisyon oranları ve satıcılardan alınan diğer ücretleri de anlattığımız videomuzu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

ÇiçekSepeti Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

ÇiçekSepeti pazaryeri dönüşümünü gerçekleştirdikten sonra satıcıların ÇiçekSepeti paneli aracılığı ile ürün yükleme siparişleri görebilme, siparişlerin faturalarını kesebilmeleri gerekmekteydi. Birden fazla pazaryeri üzerinden satış yapan satıcılar için bu süreçleri yönetebilmek oldukça zor. Bu yüzden ÇiçekSepeti’nde ve diğer pazaryerlerinde yapılan satışları tek bir panel üzerinden yönetmek iş süreçlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Dopigo ÇiçekSepeti Pazaryeri Entegrasyonu

Dopigo, ÇiçekSepeti pazaryeri entegrasyonu sayesinde 7 farklı pazaryeri ve Opencart e-ticaret sitenizin satışlarını tek bir panel üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Bu sayede pazaryerlerinin farklı satıcı panelleri arasında kaybolmaz işlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nden gelen siparişlerinizin faturasını tek tıkla yazdırabilirsiniz. Kargo entegrasyonu sayesinde kargo etiketlerinizi tek tıkla yazdırabilirsiniz ve siparişlerinizin kargolarını Dopigo paneli üzerinden takip edebilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.