Genel

İnternetten Nasıl Takı Satılır?

By Thursday August 29th, 2019 No Comments

Gün geçtikçe hayatımız daha teknolojik ve daha dijital bir hale geliyor. Bu teknolojik ve dijital dünyanın bir getirisi olarak e-ticaret sektörü de her gün büyüme ivmesini artırıyor. Şu an e-ticaret sektöründeki mağazalara baktığımızda birçoğunun fiziksel mağazası olmadığını görebiliriz. Yani artık fiziksel bir mağaza açmak yerine online bir mağaza açmak daha mantıklı bir hale geldi. Siz de belki evde kendi el emeğinizle yaptığınız belki de toptan olarak temin ettiğiniz takılarınızı satmak için bir yol arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere internetten nasıl takı satıldığını anlatacağız.

 

Online mağazanızı açın

 

İnternetten takı satmaya karar verdiniz ve ilk adımınızın ne olacağına karar veremiyorsanız, belki de sizin de kullanıyor olduğunuz pazaryerlerini değerlendirebilirsiniz. Sizler gibi birçok satıcı ile alıcıları buluşturan platformlar olan online pazaryerlerinin kendilerine has kullanıcı kitleleri vardır ve geniş bir hedef kitleye hitap ederler. Bu nedenle de online olarak takı satmaya ilk kez başladığınızda sizi ilk müşterilerinizle buluşturacak yerlerdir. Bu pazaryerlerinin maliyetleri de oldukça düşüktür ve altyapı sorunu ya da site bakımı gibi konularla da uğraşmazsınız. Gittigidiyor, hepsiburada, Amazon gibi Türkiye’nin bilinen pazaryerlerinde takı mağazanızı açabilirsiniz. Dopigo’ya kayıt olarak farklı pazaryerlerine açtığınız online mağazalarınızı tek bir platformdan kontrol edebilirsiniz. Dopigo entegrasyonunun aylık ve yıllık fiyatlandırmalarını inceleyerek size uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Kendi sitenizi kurun

 

Online pazaryerlerinde ilk müşterilerinizle buluştuktan sonra kendi e-ticaret sitenizi kurmalısınız. Sitenizi kurmak için hazır e-ticaret platformları olarak bilinen e-ticaret altyapı paketlerini kullanabilirsiniz. Bu paketler sayesinde daha güvenilir ve kolay bir şekilde e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Daha önce e-ticaret sitesi açma konusunda tecrübeniz olmasa bile bu paketlerle tüm bu kurulum sürecini kolaylıkla halledebilirsiniz. Altyapı çalışması ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. İhtiyaçlarınızı belirleyip size uyacak paketi seçtiğinizde hazır şablonlar kullanarak sitenizi kurabilirsiniz ya da markanız için aklınızda bir tasarım varsa bunu yaptırabilirsiniz. Ödeme yöntemlerinin çeşitliliği, kargo yönetimi sağlaması, müşteri desteği hizmeti içermesi, sosyal medya entegrasyonu olması, SEO uyumluluğu ve ürün yönetiminin yapılabildiği bir ekranının olması gibi noktalara dikkat ederek altyapı paketinizi seçmelisiniz.