fbpx

🎁 Özel hediyelerle birlikte gelen Yıllık Entegrasyon kampanyasını inceleyin!

YENİ!

Hepsiburada’da Satış Nasıl Yapılır?

Türkiye’de e-ticaretin en önemli oyuncularından birisi de Hepsiburada’dır.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

hepsiburadada nasıl satış yapılır

Türkiye’de e-ticaretin en önemli oyuncularından birisi de Hepsiburada’dır. 2001 senesinde Doğan Online’ın bir parçası olarak e-ticaret sektöründe yerini aldı. Hepsiburada’nın 40 farklı kategoride 10 milyon ürün çeşidi bulunmaktadır. Her ay yüz milyonun üzerinde ziyaret edilen Hepsiburada, e-ticaret yapmak isteyen satıcıların mağaza açmak istedikleri pazaryerlerinden birisi. Hepsiburada’da satış yapmak daha büyük müşteri kitlelerine ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Peki Hepsiburada’da satış nasıl yapılır? Mağaza nasıl açılır?

Hepsiburada’da Satış Yapmaya Başlamak

Hepsiburada’da satış yapmanın iki yöntemi vardır. Bunlardan birisi Hepsiburada’nın bir tedarikçisi olarak Hepsiburada’ya ürün satabilirsiniz. Diğeri ise Hepsiburada’da bir mağaza açmaktır.

Hepsiburada satıcı olabilmeniz için ilk önce bir şirketiniz olmalı. Hepsiburada’da yapmış olduğunuz satışları vergilendirmeli ve faturasını kesmeniz gerekmektedir.

Şirketiniz var ise Hepsiburada üye formunu doldurmanız gerekmektedir. Hepsiburada’da satış yapmaya başlamak sizden istediği sözleşme, vergi levhası, imza sirküleri, banka bilgileri ve faaliyet belgesi gibi bilgileri ulaştırdığınız takdirde siz de mağaza Hepsiburada’da açabilirsiniz. Ayrıca Hepsiburada’nın kadın girişimcileri destekleyen ‘’Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü’’ adında bir sistemi olduğunu da söylemek gerekir. %51 ve üstü şirket hissesi sahibi kadınlar başvuru yaparak ücretsiz mağaza açma, komisyon desteği, kampanya desteği ve kargo desteği gibi avantajlardan da yararlanabilirler.

Hepsiburada Komisyon Oranları

Genel olarak bütün pazaryerleri gibi Hepsiburada da gelirini satıcılardan aldığı komisyon ile sağlar. Hepsiburada satıcılarından herhangi bir mağaza ücreti talep etmez. Hepsiburada sattığınız ürünler üzerinden bir komisyon alır. Sattığınız ürünler üzerinden komisyon alınmasının sebebi Hepsiburada sizin yerinize ürününüzün pazarlamasını yapar ve bu sayede ürününüzün daha büyük kitlelere ulaştırır.

Bazı kategorilerde kar oranın fazla bazı kategorilerde kar oranının az olması sebebiyle komisyon oranları kategori bazında değişiklik göstermektedir. Hepsiburada’da komisyon oranları diğer pazaryerlerine göre biraz daha yüksek olduğunu söylemek mümkün bunun sebebi diğer pazaryerlerine göre daha fazla ve kaliteli müşteriye sahip olmasıdır.

KategorilerKomisyon Oranı
Elektronik15%
Moda18%
Ev, Yaşam, Kırtasiye, Ofis18%
Oto, Bahçe, Yapı Market16%
Anne, Bebek, Oyuncak18%
Spor, Outdoor18%
Kozmetik, Kişisel Bakım17%
Süpermarket17%
Hobi18%
Petshop17%

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.