fbpx
YENİ!

Şahıs Şirketinde Ofis İhtiyacı Var Mı?

Şahıs şirketi, hızlı bir şekilde kuruluyor olması ve kuruluş maliyetlerinin düşük olması sayesinde oldukça çok tercih ediliyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Türk Ticaret Kanunu’na göre, farklı farklı şirket tipleri bulunuyor ve bunların en yaygın olanları anonim şirketler (A.Ş)limited şirketler (LTD.) ve şahıs şirketleridir. Şahıs şirketi, hızlı bir şekilde kuruluyor olması ve kuruluş maliyetlerinin düşük olması sayesinde oldukça çok tercih ediliyor. Şahıs şirketi kurmanın avantaj ve dezavantajlarını incelediğimiz videomuzu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Şahıs şirketi kurarken de gerekli olan evraklar vardır. Bunlardan birisi de şirketinizi kurarken göstereceğiniz adrestir. Şahıs şirketinde ofis ihtiyacınız olmasa bile kesinlikle bir adres göstermelisiniz. Kuracağınız şahıs şirketininde ofis olarak evinizi gösterme imkanınız vardır. Peki şahıs şirketi nasıl kurulur ve adresimizi nasıl beyan etmeliyiz?

Şahıs Şirketi Nedir Ve Nasıl Kurulur?

Yaptığımız işler karşılığında sürekli olarak ödeme alıyorsak fatura kesme zorunluluğumuz oluşur. Kazancın sürekli devam ettiği ve fatura kesmenin zorunlu hale geldiği durumlarda genelde ilk akla gelen kolay ve düşük maliyetli olan şahıs şirketi olur. Kurulum ve işletme maliyetinin düşük olmasının yanında belirli vergi dilimleri açısından da avantaj sağlayan şahıs şirketini kolaylıkla kurabiliriz. Şahıs şirketinde giderler ve vergiler hakkında konuştuğumuz videomuzu izleyin. Gerçek bir şahıs olarak işimizi gerçekleştireceğimiz bir adres ve muhasebeciyle şahıs şirketi açabiliriz. Gerekli belgeler arasında ikametgah belgesi, noter tasdikli kimlik belgesi sureti, imza beyannamesi, vesikalık fotoğraf, kira kontratı ya da mülkün sahibi olduğumuzu gösterir belge ve kimlik belgesinin aslı bulunuyor. Muhasebecimize noter tasdikli işlem vekaletnamesi verdiğimizde kendisi Vergi Dairesi’ne başvurarak işlemleri başlatıyor.

Şahıs Şirketinde Ofis Açmaya Gerek Var Mı?

Gelelim işimizi gerçekleştireceğimiz adres konusuna. Her işletmenin bir adresinin olması zorunludur ancak bu adresle ilgili herhangi bir kısıtlama ya da zorunluluk yoktur. Kendiniz evimiz, kirada oturduğumuz ev, sanal bir ofis, hazır ofis ya da bütçemiz uygunsa iş için kiraladığımız veya satın aldığımız gayrimenkulün adresi, iş adresimiz olabilir. Yani aslında “Şahıs Şirketinde Ofis İhtiyacı Var Mı?” sorusunun cevabına hayır diyebiliriz ancak şahıs şirketinde bir adrese ihtiyacımız var. Eğer hali hazırda yaşadığımız evi şirketimizin adresi olarak göstermek istersek, evin tamamını iş yeri olarak gösteremeyiz. Evimizde bir çalışma odası ya da ufak bir tezgahın bulunduğu bir alan olması gerekir. Maliye sanal ofis kavramını da tam olarak kabul etmiyor. Sanal ofisi tercih ettiğimizde, yoklama ve kontrol için geldiklerinde belirttiğimiz adreste bulunmamız gerekiyor.

Konu ile ilgili videomuzu izleyerek de bilgi edinebilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.