fbpx
YENİ!

Hepsiburada Merchant ID Nedir? Nasıl Alınır?

Her geçen gün daha da büyüyen e-ticaret, klasik perakendeciliğin tahtını zorluyor.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Her geçen gün daha da büyüyen e-ticaret, klasik perakendeciliğin tahtını zorluyor. Perakendeciler ise tüm stratejilerini AVM’lerdeki müşteri beklentilerini karşılama üzerine kurgulamışlardır. Hal böyleyken e-ticaret ve modern AVM ticareti arasında ciddi bir rekabet oluşmaya başlamıştır. Peki eski usül ticaret yapan sokak mağazacıları bu rekabetin neresinde? Bir çoğu internette satış yapmaya yönelen bu küçük esnafın ilk duraklarının başına Hepsiburada yer almaktadır. Bu yazımız Hepsiburada’da mağaza açmayı öğrenmek isteyen e-ticaret girişimcilerine yöneliktir. Hepsiburada’da mağaza açmak için Hepsiburada Merchant olmasınız ve bir üye numarası yani Hepsiburada Merchant ID almalısınız. Nedir bu Hepsiburada Merchant ID? Nasıl alınız?

Hepsiburada’da Nasıl Mağaza Açılır?

Hepsiburada’da satış yapabilmek için öncelikle bir şirket olmanız gerekmektedir.  Bu konu hakkında daha önce kaleme aldığımız yazımızı okumanızı ve Hepsiburada’da satış yapabilmek için nelere ihtiyacınız var detaylıca incelemenizi tavsiye ederiz. Hepsiburada’da satış yapabilmenin ön koşulu ise Şahıs Şirketi, Limited Şirket ya da Anonim Şirket olmanızdır. Bu noktada Hepsiburada sizden bazı belgeler isteyecektir: vergi levhası, imza sirküleri, banka bilgileri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesinde yer alan unvan ve adres bilgileri gerekmektedir.  Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara yönelik avantajını kadın girişimciler bir sene boyunca kullanabilirler. Eğer halen bir şirketiniz yoksa da hızlı bir şekilde şahıs şirketi kurup Hepsiburada üzerinden mağaza açarak satış yapabilmektedir.

Hepsiburada Merchand ID Nasıl Alınır? 

Hepsiburada üzerinden satış yapmaya başladığınız zaman öncelikle cari kodunuzu bilmeniz bir çok işlemi hızlı ve kolay şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple https://merchant.hepsiburada.com/ adresinden mağaza sayfanıza girdikten sonra https://hbmarketplace.secure.force.com/ sayfasının sol üst bölümünde Carı Kodunuzu bulabilirsiniz.

Hepsiburada Merchand ID ne işe yarar?

Mağaza sahibi olarak Hepsiburada üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemler için Merchand ID’ye ihtiyacınız bulunmaktadır. Özellikle entegrasyon talepleri, Ba/BS Mutabakatı, Komisyon faturaları hakkındaki sorular, çeşitli sistemsel hatalar, kampanya katılımları gibi bir çok konu için Hepsiburada Talep ve Form sayfasından oluşturacağınız talepleri Merchand ID’niz ile girmelisiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.