Genel

Hepsiburada’da Mağazası Olanlar E-faturaya Nasıl Geçebilir?

By Monday August 19th, 2019 No Comments

E-fatura, online hale gelen dünyanın en yararlı getirilerinden biri. Hem fazla kağıt israfını önleyerek çevreyi korurken hem de e-ticaret şirketlerinin kağıt, kartuş, toner gibi maliyetlerini düşüren e-fatura kağıt faturayla da hukuki olarak aynı işlevi görüyor. Ayrıca hızlı hazırlanıp e-posta yoluyla müşterilere gönderildiği için müşterilere de büyük kolaylıklar sağlıyor. E-ticaret şirketlerinin nakit akışları da e-fatura sayesinde daha hızlı oluyor. E-fatura kullanmak için herhangi bir ciro kısıtlaması bulunmuyor. İşletmenin yeni olması ya da az satış yapması gibi durumlar da e-fatura kullanımına engel değil. Fatura kesen her şirket, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mührünü alarak e-fatura kullanmaya başlayabilir.

Hepsiburada mağazanızda e-fatura kesin

Yaklaşık 30 farklı kategoride her yaştan müşteriye her zevke uygun ürün seçenekleriyle hitap eden Hepsiburada henüz mağazanız yoksa, Hepsiburada’da nasıl mağaza açacağınızı anlattığımız yazımızı okuyabilirsiniz. Hepsiburada’da mağazanız varsa ve e-faturaya geçmek istiyorsanız da doğru yazıdasınız. Hepsiburada mağazanızdan alışveriş yapan müşterilerinize e-fatura göndermek çok kolay. Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mührünüzü almanız gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mührünüzü talep ettiğinizde e-faturaya da geçiş başvurunuzu yapmış oluyorsunuz aslında. Mali mührünüz talebinizden birkaç gün sonra size gönderilir. Bu mühürle birlikte e-fatura kesebilirsiniz.

E-fatura sistemine geçiş yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ücretsiz e-fatura portalını kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir portal olduğu için e-faturaya geçerek düşürdüğünüz maliyetinizi koruyabilirsiniz. Tabii e-fatura kullanımı için özel entegrasyonları ya da şirketlerin sunduğu e-fatura hizmetlerini de tercih edebilirsiniz. Dopigo’yu kullanarak hem Hepsiburada mağazalarınızı kontrol edebilir hem de e-fatura kesme işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Dopigo’nun Hepsiburada entegrasyonunu incelemek için tıklayın.

Okuma Önerisi: Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır?

E-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzleme Önerisi: E-Ticarette Kullanılan Fatura Türleri Nelerdir?

Mali Mühür Nedir? Nasıl Alınır?

Dopigo ile nasıl entegrasyon sağlarım?

Dopigo’da Nasıl Fatura Keserim?

Leave a Reply