fbpx
YENİ!

E-ticarette Set Ürün Yönetimi (Bundle) Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Set ürün yönetimi bundle urun yonetimi nasil yapilir

Set ürün (bundle ürün) kavramı e-ticaret satıcıları arasında oldukça popüler bir kavram. Hem satışları artırma adına bir pazarlama tekniği olarak hem de marka sadakatini artırıcı bir hareket olarak görülmektedir. Bu yazımızda set ürün yönetimi nedir? Bundle ürünlerin faydaları nelerdir? ve Dopigo ile set ürün yönetimi nasıl yapılır sorularına cevap verdik.

Set Ürün Yönetimi (Bundle ürün) Nedir?

Bundle kelime anlamı olarak demet, set, yığın gibi anlamlara gelmektedir. Bundle ürün ise e-ticarette birden fazla ürünün birleştirilerek bir ürün seti oluşturulmasına denir. Müşteri tarafından oldukça dikkat çekici olan bundle ürünler birçok farklı şekilde oluşturulabilir. Örneğin bir tekstil markası tarafından bir adet sweatshirt bir pantolon ve bir adet t-shirt set haline getirildiğinde bundle ürün elde etmiş olacaktır.

Bundle Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

Bundle ürünlerin satıcı için birden fazla faydası bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise satış trendi düşen, mevsimi geçen ya da son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerin bir bundle içerisinde sunularak stoğunu eritebilmektir. Bu şekilde firma hem depolama maliyetinden kurtulur, hem ürünün çöpe gitme şansını yok eder hem de nakit akışı sağlayarak yeni ürün stoklarına yönelmiş olur.

Marka bilinirliği ve müşteri sadakati için de çok iyi bir strateji olan bundle ürünler kulaktan kulağa pazarlama için harika bir yöntemdir. Sizin oluşturduğunuz ve fiyat avantajına sahip bir seti satın alan insan bu olaydan çevresine de bahsedecek ve satın almaya teşvik edecektir.

Bundle ürünler satışlarınızın artışına doğrudan sebep olur ve site trafiğini yükseltir. Artan site trafiği ile yalnızca bundle ürünlerin değil diğer ürünlerinde satış miktarı artar.

Bundle ürünler tasarlayıp web sitenizde ve pazaryeri mağazalarınızda listeleyerek hedef kitlenize ulaşabilir ve dikkatlerini çekip pazarlama hedeflerine ulaşabilirsiniz.

Dopigo İle Bundle Ürün Yönetimi Nasıl Yapılır?

Dopigo; toplu ürün güncelleme, stok takibi, fiyat yönetimi, sipariş yönetimi, kargo etiketi yazdırma, e-fatura basma gibi e-ticaret operasyonlarınızı tek noktadan yürütmenizi sağlayan bir entegrasyon yazılımıdır. Bundle ürün yönetimi de sunan Dopigo ile kolaylıkla set ürünler oluşturabilir ve tüm satış kanallarınızda listeleyebilirsiniz. Peki, Dopigo ile bundle ürün yönetimi nasıl yapılır? Gelin adım adım inceleyelim.

  1. Bundle ürün yönetimi için öncelikle Dopigo panelini açıp Ürünler sayfasına gitmemiz gerekiyor.
  2. Ürünler sayfasında bizi Dopigo’ya yüklemiş olduğumuz ürünler karşılıyor. Set yapmak istediğimiz ürünleri seçiyoruz.
  3. Set yapmak istediğimiz ürünleri seçtikten sonra hemen üst tarafta bulunan sekmeden Seçili Ürünleri Set Ürüne Ekle butonuna tıklıyoruz.
  4. Seçili Ürünleri Set Ürüne Ekle butonuna tıkladıktan sonra sağ tarafta çıkan sekmeden oluşturduğumuz set ürünü buluyoruz ve Uygula butonuna tıklıyoruz.
  5. Oluşturduğumuz set ürünün stok bilgisi ve içeriği gibi ayarları yapabileceğimiz Set Ürün Detay paneline gitmek için ürünler sayfasında set ürünümüze tıklıyoruz ve açılan sayfanın sağ tarafında bulunan Set Ürün Detayına Git butonuna tıklıyoruz.
  6. Set Ürün Detay panelinin ortasında bulunan Set İçerisine Envanter Ürünü Ekle bölmesinden oluşturduğumuz sete yeni ürünler ekleyebilir ve bu ürünlerden kaçar adet ekleyeceğinizi de belirleyebiliriz.
  7. Panelin sol altında bulunan Set Ürün Boz butonu ile de oluşturduğumuz set ürünü kaldırabiliriz.

Bundle Ürünlerin Stokları Dopigo İle Nasıl Güncellenir?

Bundle ürünlerde stok yönetimi yapmak tekli ürünlere göre oldukça zor ve zaman alıcı bir süreçtir. Dopigo ise Set Ürün Detay paneli ile bu süreci oldukça kolaylaştırıyor.

Dopigo ile oluşturduğunuz bundle ürünlerin stokları mevcut stoktan beslenir. Set ürün içeriğindeki tekli ürünleriniz satıldıkça ekstra bir müdahaleye gerek kalmadan set ürün stoğunuz güncel kalacaktır.  Dopigo oluşturduğunuz setin içindeki en düşük stoğa sahip ürünü belirler ve o ürünün stok miktarına göre set ürününüzün stoğunu güncel tutar.

Set Ürün Detay paneli üzerinden set ürününüzün içeriğindeki ürünlerin kaçar adet olacağını ayarlayabilirsiniz. Örneğin, t-shirt ve pantolondan oluşan bir set üründe iki t-shirt ve bir pantolon ya da bir pantolon ve üç t-shirt olarak bir set dizayn edebilirsiniz. Ürünlerin kaçar adet olduğunu belirlediğinizde Dopigo set ürününüzün stoğunu otomatik olarak güncelleyecektir. Örneğin; 200 adet pantolon ve 150 adet t-shirt stoğunuz var. İki t-shirt ve bir pantolondan oluşan bir set ürün oluşturduğunuzda Dopigo set ürün stoğunuzu 75 olarak belirleyecektir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.