fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret entegrasyonu, iki farklı ticari yazılımın birbirine entegre edilmesidir. E-ticaret entegrasyonun yapılmasının nedenlerinden biri ise aynı ürünün sorunsuz bir şekilde farklı platformlarda satışa çıkarılmasıdır. E-ticaret entegrasyonu, basit faturalama özelliği ile muhasebe kısmındaki iş yükünü de ortadan kaldırır. Verilere hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlar.

E-Ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

E-ticaret entegrasyonu, bir e-ticaret sitesi için ödemeler, sipariş yönetimi, envanter takibi, kargo takibi gibi işlemleri otomatik olarak yönetmek için çeşitli yazılım ve servislerin bir araya getirilmesi işlemidir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. E-ticaret Platformunuzu Belirleyin: Entegre etmek istediğiniz e-ticaret platformunu belirleyin. Örneğin WooCommerce, Shopify, Magento gibi platformları tercih edebilirsiniz.  Ödeme yöntemlerinin entegrasyonu: Güvenli ödeme işlemleri için ödeme yöntemlerini entegre etmeniz gerekir. Bu, ödeme işlemlerini gerçekleştiren bir ödeme ağ geçidi sağlayıcısı (Stripe, PayPal vb.) ile entegrasyon  anlamına gelir.  
  2. Sipariş Yönetimi Entegrasyonu: Siparişleri otomatik olarak işlemek için bir sipariş yönetimi sistemi entegre etmeniz gerekir. Bu, otomatik sipariş yönetimi ve müşteri verilerinin sisteminize aktarılmasını sağlar. 
  3. Envanter Takip Entegrasyonu: Envanter takibi için bir envanter yönetim sistemi ile entegrasyon yapmanız gerekmektedir. Envanter seviyelerini otomatik olarak izler ve envanterinizin yenilenmesi gerektiğinde size bildirim gönderir. 
  4. Kargo Takip Entegrasyonu: Kargo takibi  için  kargo yönetim sistemi entegre etmeniz gerekmektedir. Bu, müşterilere bir kargo takip numarası verilmesine ve kargolarının yeri hakkında gerçek zamanlı bilgi almalarına olanak tanır. 
  5. Entegrasyonlarınızı Test Edin: Entegrasyonların doğru  yapıldığından emin olmak için entegrasyonlarınızı test etmeniz gerekir. Bu, herhangi bir hata veya sorunun bulunmasını sağlar.

E-ticaret entegrasyonu yapmak, e-ticaret işinizi yürütmede çok önemlidir. Doğru yapıldığında işinizi otomatikleştirmenize ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olabilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.