fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

E-Mail ile Pazarlama Nedir?

E-mail, şirketlerin,markaların veya belirli bir kitleye ulaşmak amacı olan kurum veya kişilerin elektronik posta aracılığı ile ürünlerinin tanıtım ve reklam yapmasıdır. Bunun amacı daha büyük bir kitleye ulaşmak ve alım gücünü artırmaktır. Elektronik posta atılırken tüketicinin ilgisini çekmek için slogan oldukça önemlidir. Elektronik postanın atılması için izin gerekir ve kişinin ilgisini çeken ürünler tercih edilir.

E-Posta Pazarlaması Nasıl Yapılır?

E-posta pazarlaması, bir şirketin, müşterileri veya potansiyel müşterileri ile doğrudan iletişim kurarak ürün veya hizmetlerini tanıttığı bir pazarlama yöntemidir.E-posta pazarlaması yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Hedef kitlenizi belirleyin: E-posta pazarlama söz konusu olduğunda, hedef kitlenizi belirlemek önemlidir. Potansiyel müşterilerinizin kimler olduğunu ve hangi ihtiyaçları karşılayabileceğinizi düşünün. 
  2. Bir E-posta Listesi Oluşturma: Hedef kitlenizi belirledikten sonra,  e-posta adreslerini toplamak için bir e-posta listesi oluşturun. Bu, web sitenizdeki veya sosyal medyadaki abonelik formları kullanılarak yapılabilir. 
  3. E-posta Tasarımı: E-posta pazarlama kampanyalarınızın tasarımını özelleştirmek için  birçok araç vardır. Basit bir tasarımdan daha karmaşık bir tasarıma kadar müşterilerinizi etkileyecek bir görsel  tasarım seçin. 
  4. Konunuzu Düşünün: E-posta kampanyanızın başarısı, açık oranınızı belirleyen konunuza bağlı olabilir. Konu satırınız, müşterilerin e-postanızı açıp okuması için yeterince çekici olmalıdır. 
  5. İçerik Oluşturun: E-posta kampanyanızın içeriği, hedef kitleniz hakkında bilgi içermeli ve ürün veya hizmetlerinizin faydalarını vurgulamalıdır. Ayrıca, e-postanızın sonunda arayarak müşterinizden harekete geçmesini isteyin. 
  6. Gönderme ve İzleme: Bir e-posta kampanyası göndermeden önce, posta listenizi ve göndermek istediğiniz tarih ve saati ayarlamanız gerekir. Kampanyanız gönderildikten sonra, açılma oranları, tıklama oranları ve dönüşümler gibi verileri izleyerek başarısını ölçebilirsiniz. 

E-posta pazarlaması, müşterilerle doğrudan ve kişisel olarak iletişim kurmanın etkili bir yoludur. Ancak e-postalarınızın spam olarak kabul edilebileceği için yasalara uygun olması ve müşterilerinize değer vermesi önemlidir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.