fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Yatay E-Ticaret Nedir?

Yatay e-ticaret, bir sektör veya kategorideki farklı markaların veya firmaların aynı platformda ürün veya hizmet satışı yapmasıdır. Yani, yatay e-ticaret platformları, benzer ürün veya hizmetleri sunan farklı markaların veya firmaların müşterilerle buluşmasını sağlayan bir çevrimiçi pazar yeridir.

Yatay e-ticaret, farklı markaların ve üreticilerin müşterilere ulaşması ve rekabet etmesi için bir fırsat sunar. Bu platformlar, müşterilere daha geniş bir ürün yelpazesi sunarak, rekabeti arttırır ve müşterilerin daha fazla seçenek arasından seçim yapmasını sağlar. Ayrıca, yatay e-ticaret, farklı markaların ve firmaların kendi web sitelerinde veya fiziksel mağazalarında müşteri çekmek için yaptıkları pazarlama harcamalarından tasarruf etmelerine de yardımcı olur.

Yatay E-ticaret Platformları Nelerdir?

Yatay e-ticaret platformları global anlamda Amazon, eBay, Alibaba, Etsy, Rakuten ve Walmart Türkiye’de Trendyol, Hepsiburada, n11, Amazon Türkiye gibi büyük çevrimiçi pazar yerleri gibi tanınmış isimlerin yanı sıra, daha küçük ölçekli platformlar da olabilir. Bu platformlar, genellikle satıcıların ürünlerini listelemesi ve satmaları için bir komisyon veya abonelik ücreti alırlar.

Ancak, yatay e-ticaret platformları, birçok farklı satıcı ve markayı barındırdığı için, müşterilerin güvenilir satıcıları ve ürünleri seçmesi konusunda dikkatli olmaları önemlidir. Ayrıca, farklı markaların aynı platformda rekabet etmesi, fiyatların düşmesine ve kalitenin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle, yatay e-ticaret platformlarında fiyat ve kalite karşılaştırmaları yapmak ve doğru seçimleri yapmak için araştırma yapmak önemlidir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.