fbpx

🎁 Özel hediyelerle birlikte gelen Yıllık Entegrasyon kampanyasını inceleyin!

YENİ!

Ön Muhasebe Nedir, Nasıl Takip Edilir?

Ön muhasebe şirketlerin asıl noktası olan ve genel muhasebe ile karıştırılmaması gereken bir kavramdır.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Adsiz tasarim 22

Ön muhasebe şirketlerin asıl noktası olan ve genel muhasebe ile karıştırılmaması gereken bir kavramdır. Genel muhasebeden çok daha farklı olan bu kavram genel muhasebeden de daha ayrıntılıdır ve daha önemlidir. Muhasebede şirket ile ilgili olan finansal anlamda yönetimini sağlayan bir kavram olarak karşılanmaktadır. İşletmenin ihtiyacı olan tüm unsurları müşteri ya da çek gibi kavramları takip için ön muhasebe ismi kullanılmaktadır. Ön muhasebenin takip edilebilmesi adına farklı temel işlemler de yapılmalıdır. Bu temel işlemler arasında banka hesap takibi, taksit takibi, işletme çek senetleri takibi, müşteri çek senetleri takibi, stok giriş ve çıkış takibi, fatura irsaliye işlemleri, kasa hesap takibi ve müşteri hesabı takip bulunmaktadır.

Şirketler İçin Neden Önemli?

Şirketlerin kendi bünyelerinde süreli bir şekilde devam edebilmeleri büyük önem taşımaktadır. Tüm işlemlerin yapılabilmesi de şirketin daha iyi bir şekilde büyümesine ya da devamlılığının sağlanabilmesine yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı da ön muhasebenin süreli bir şekilde devamı sağlanmak zorundadır.

Nasıl Kolay Takip Edilir?

Muhasebenin asıl olarak şirketin kendi içerisinde olması gerekir. Bununla birlikte ön muhasebe yapılırken de dikkat edilmesi gereken noktaların olduğu unutulmamalıdır. Farklı ipuçları sayesinde farklı yöntemlerle ön muhasebe tutumu da kolaylaşmış olacaktır. Bunun için Excel ya da defter kullanımı sağlanabilir. Fakat defter zarar görebileceği için yazılım programlarından veya Excel programlarından yararlanmak çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Yapılan ve muhasebenin Excel programında bir kopyasının alınması ve bu kopyanın da harici olarak disklerde tutulması kayıpları engelleyebilir. Bunun yanı sıra farklı kopyaların ve çıktıların bulundurulması olası riskleri de engelleyebilecek olan unsurlardandır.

Dopigo’da Muhasebe

Excel kullanan çoğu kişiden duyabileceğiniz gibi bu çok zaman kaybettiren bir yöntemdir. Ön muhasebe için en güvenli ve en hızlı yol, yazılım programları kullanmak olacaktır. İnternet üzerinden e-ticaret yöntemlerini kolaylaştırıcı unsur olarak Dopigo’nun tercih edildiği bilinmektedir. Dopigo sayesinde şirketlerin daha kısa sürede büyümeleri ve gelişmeleri de amaçlanmaktadır. Bu program sayesinde pek çok unsurun takibi de kolaylaşabilmektedir. Bununla birlikte Dopigo’nun ürün oluşturma, mağazalarda satışa çıkarma, siparişlerin tek ekranda takip edilmesi ve kargo gibi hareketlerin de çok kısa bir şekilde harekete geçmesi sağlanabilmektedir. Dopigo ile fatura ve e-fatura yazdırabilir , 3 ayrı pazaryerindeki stoklarınızın takibini kolayca yapabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.