fbpx
YENİ!

E- Ticarette Satış Arttırma Taktikleri Nelerdir?

E-ticaret hayatımıza 2000’li yıllarda girmiş olan bir sektördür. İnternetin hızlı bir şekilde yayılması bu sektörün de olabildiğince büyümesini sağlamıştır

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

E- Ticarette Satış Arttırma Taktikleri Nelerdir?

E-ticaret hayatımıza 2000’li yıllarda girmiş olan bir sektördür. İnternetin hızlı bir şekilde yayılması bu sektörün de olabildiğince büyümesini sağlamıştır. E-ticaret satış arttırma yöntemleri için öncelikle sitenin güvenli bir alt yapıya sahip olması gerekir. Güvenli bir alt yapıya sahip olması kişilerin güvenli alışveriş yapabilmesi için önemli bir konu olmuştur. Bundan dolayı e-ticaretteki adınızı geniş kitlelere yayabilmek için güvenilir bir sitenizin olması gerekir. Bunun dışında internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen insanlar ürün çeşitliliğine de bakmaktadırlar. Ürün çeşitliliği fazla ise talep de bununla orantılı olarak artar.

Tek sektörde satış yapmak genellikle rekabet edilen alanı daraltacaktır. İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen kişilerin dikkat ettiği konulardan birisi de ödeme yöntemleridir. Farklı ödeme yöntemlerine sahip olunması kişilerin kolay bir şekilde alışveriş yapmalarına imkan tanır. Ayrıca müşteri memnuniyeti için de belli kampanyalar yapılması gerekir. Örneğin kargonun ücretsiz olması ya da belli bir fiyat üzerine ücretsiz kargo yapılması ticareti de artıracak olan konulardan birisi olacaktır. Yorum seçenekleri sayesinde müşteri memnuniyetleri dile getirilirse de diğer müşterilerin artışı sağlanır.

E- Ticarette Ödeme Yöntemleri

Kişilerin en çok dikkat ettikleri konulardan birisi de e-ticarette ödeme yöntemleri olmaktadır. Bu ödeme yöntemleri farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Genellikle hemen hemen her e-ticaret sitesinde yer alan ödeme yöntemi kredi kartı olmaktadır. Kolay taksit imkanına sahip olmasından dolayı da alışveriş yapacak olan kişiler için büyük avantaj sağlar. Bunun haricinde sanal kredi kartı, EFT, havale, PayPal, kapıda ödeme, mobil ödeme gibi seçenekler de sunulabilmektedir.

E- Ticaret Aşamaları Nelerdir

E-ticarette aşamalarından ilki ve en önemlisi hangi ürünlerin ve ne tür ürünlerin satılacağına karar vermek olacaktır. Bununla birlikte karar verilen ürünlere ait olan bir site ismi düşünülmesi de işleri kolaylaştıran yöntemdir. Siteler üzerinden istedikleri ürüne kolay bir şekilde ulaşmak isteyen kişiler, sizin satacağınız ürünleri site adınız sayesinde elde edebileceklerdir. Diğer bir aşama da şirket kurulmasıdır. Bunun ile birlikte reklamlar sayesinde satışları da arttırabileceğinizi söylemek mümkün olacaktır.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.