Uncategorized

İnternetten Satış İçin Dükkan Açabileceğiniz Siteler

Yazar: Cuma Mayıs 19, 2017 Yorum Yok

İnternette satış yapmak için dükkan açabileceğiniz siteler araştırmasından birçok farklı platformun hizmet verdiğini görebilirsiniz. Bu siteler arasında, müşterinin ve satıcının haklarını koruyan platformları tercih etmenizi öneriyoruz. Bu yüzden de, hangi sitenin ne gibi kuralları var, nasıl satış yapabilirsiniz konularını sizler için derledik.

İnternetten Satış için e-ticaret sitesi kurulmalı mı?

Bu konuyu daha önce detaylı bir şekilde incelemiştik. İnternetten satış, çağımızın en büyük gerekliliklerinden birisi. Cadde ve AVM mağazalarının büyük bir bölümü, aynı zamanda internet üzerinden de satış yapmaktadır. Fiziksel mağaza ile, sadece mağazanızın önünden geçen kişilere isminizi duyurur, ürünlerinizi satabilirsiniz. E-Ticaret platformları sayesinde, tüm Türkiye’ye hatta yurtdışına bile satış yapma imkanına sahip olursunuz. İnternetten satış yapmak için ürünlerinizi listeleyebileceğiniz bir platforma ihtiyacınız olacaktır. Ürünlerinizi satabileceğiniz bir web sitesi kurabileceğiniz gibi, ilan sistemiyle çalışan platformları da kullanabilirsiniz. Kendinize ait web sitesi kurduğunuzda komisyon ödemezsiniz ancak, bu web sitesini tanıtmak epey zamanınızı ve paranızı alacaktır. Ürün listeleme platformlarına (N11,Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi) üye olarak çok kısa sürede satış yapmaya başlayabilir ve üyelik için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

İnternetten Satış için Dükkan Açılabilecek Platformlar

İlan sistemiyle çalışan platformlar üzerinde dükkan açarak ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Bu platformlarda ilan açmak için dükkan üyeliği oluşturmalısınız. Üyelik açtıktan sonra ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz. Dükkan açmanız için güvenilir e-ticaret sitelerini kullanmanızı öneriyoruz. Müşteri hakları kadar, satıcı haklarını da koruyan E-Ticaret platformları arasından en çok önerilenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

N11

E-ticaret sektörünün kalbi olarak düşünebilirsiniz. Diğer platformlardan daha yeni bir sistem olmasına rağmen, güvenilir e-ticaret sisteminde zirvede yer alan bir platformdur. N11’e mağaza başvurusu yaparak mağaza üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. N11’e üye olmak ve ürün listelemek tamamen ücretsizdir. Sattığınız her üründen komisyon karşılığı çalışan bir sisteme sahiptir.

Gittigidiyor

Uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren ilan platformu, internetten satış yapmak için ideal seçenekler sunuyor. Üyelik sistemi ücretsiz ancak, ilan seçeneklerinin her biri farklı opsiyonlarla ücretlendirilmektedir. Gittigidiyor üzerinden ücretli dükkan aboneliği gerçekleştirerek ürünlerinizi listeleyebilirsiniz.

Hepsiburada

Hepsiburada, kendi ürün ağıyla satış yapan bir e-ticaret sitesi iken, 2 yıl önceki sistem değişikliği atağıyla, bir çok işletme için iyi bir pazaryeri imkanı sunmaya başladı. İrili ufaklı bir çok perakendeciye ürün satmaları için imkan sunan hepsiburada.com’a tamamen ücretsiz biçimde pazaryeri üyeliği gerçekleştirebilirsiniz. hepsiburada.com’da pazaryeri üyeliği gerçekleştirmek için gerekli olan evrakları tamamlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Sanalpazar

Gittigidiyor ile aynı sistemde çalışan Sanalpazar, düşük komisyon oranlarıyla satıcıların ilgi odağı oluyor diyebiliriz. Düşük komisyon oranından dolayı ürünleri de daha düşük fiyatlara sunabilir ve müşterilerinizi memnun edebilirsiniz. Sanalpazar’a ücretsiz üyelik yapabilir ve dükkan açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sanalpazar üzerinden ürünlerinizi listelemek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ücretsiz biçimde istediğiniz kadar ürün listeleyebilir ve düşük komisyonla ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

Dopigo olarak şimdilik N11, GittiGidiyor ve Hepsiburada entegrasyonlarını sağlıyoruz. Siz de üye olarak hemen mağazalarınızı tek noktadan yönetmeye başlayabilirsiniz.

E-ticarete başlamak hakkında ayrıntılı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.