fbpx
YENİ!

Google Merchant Center

Google Merchant Center, Google tarafından belli bir ücret ve üyelik karşılığında e-ticaret firmalarının ürün veya hizmetlerinin, potansiyel müşterilerine daha detaylı ve görsel açıdan daha cezbedici bir şekilde sunulmasına olanak sağlayan bir satış politikasıdır.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Google Merchant Center

Merhaba,

Her gün görünmeyen sorunlarımıza çeşitli çözümler üretiliyor. Biz girişimcilerin üzerine düşen de bu gelişmeleri takip etmek, paylaşmak ve deneyip fayda almaya çalışmak oluyor.

Bugün sizlere Google Merchant Center’dan bahsedeceğim.

Google hayatına bir arama motoru olarak başladı. Gelişmelerini hiç bir zaman aksatmayarak büyük bir ürün tanıtım/reklam kaynağına dönüştü. Şu anda ise gelirinin çok büyük bir yüzdesini Google AdWords uygulamasının reklamlarından sağlıyor.

Google Merchant Center (GMC), “Ürün Listeleme Reklamları” olarak tanımlanıyor. İnternet üzerinde karşılaştığımız görsel destekli reklamların altyapısı gibi düşünebiliriz. Bir örnekle daha iyi ifade edeceğim: Google’a “gözlük” yazdığımda karşıma aşağıda gördüğünüz gibi standart bir Google sonuç sayfası çıkıyor: siteler listesi. Bu sonuçlar da mantıklı bir takım veriler doğrultusunda sıralanıyor.

ürün listeleme reklamları

Şimdi yine Google’da “fotoğraf makinesi” diye arattığımda, sayfanın en üstünde görseldeki şekilde fotoğraf makineleri, ürün görseli, model bilgisi ve fiyatıyla, tıpkı bir mağaza rafındaymış gibi karşımıza çıkıyor. Müşteriye mevcuttaki seçenekleri karşılaştırma olanağı da tanıyan reklamlar daha fazla trafik ve olası satış olarak bizlere geri dönüyor.

İşte GMC’nin sağladığı faydalardan bir tanesi.

ürün listeleme reklamları

Anahtar kelimelerle aratmadıkları halde insanların karşısına ürün görseliniz, model ve fiyat bilgisiyle nasıl çıkıyorsunuz?

GMC, mağaza ve ürün verilerinizi Google’a yükledikten sonra verilerinizi Google hizmetlerine sunar. Ürün Listeleme Reklamları, reklamlarınızın nasıl ve nerede gösterileceğini belirlemek için anahtar kelimelerden ziyade ürün özet akışınızı kullanır. Bu noktada ürünleri aratan/aratmayan tüm müşterilerin genel arama alışkanlıklarını da işin içine katar. Bu yüzden GMC = Google AdWords uygulaması + isim, görsel, fiyat, çeşitli promosyon iletileri ve işletmenizin ismini ekleyebildiğiniz bir reklam hizmetidir diyebiliriz.

Google Merchant Center, Google tarafından belli bir ücret ve üyelik karşılığında e-ticaret firmalarının ürün veya hizmetlerinin, potansiyel müşterilerine daha detaylı ve görsel açıdan daha cezbedici bir şekilde sunulmasına olanak sağlayan bir satış politikasıdır. Aynı zamanda günümüz rekabet koşullarını da hararetlendirecek türden direkt bir reklam çeşididir.

Herkese kolay gelsin!

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.