fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Barkod Nedir?

Barkod, benzersiz bir ürün tanımlayıcısı belirleyen bir optik kodlama sistemidir. Barkodlar, ürünün seri numarasını, üretici bilgilerini, fiyatını ve diğer önemli bilgileri içerebilir. Barkodlar genellikle çizgiler, çubuklar veya QR kodları olarak görünür ve bu bilgiler bir barkod tarayıcı cihazı ile tarandığında okunabilir. Barkodlar, tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi ve satış süreci otomasyonu gibi birçok sektörde kullanılmaktadır.

Barkod Nerelerde Kullanılır?

Barkod, ürünün ambalajı üzerine basılan veya işaretlenen ürünle ilgili bilgileri içeren bir kod içerir. Barkodlama, tedarik zinciri boyunca ürünlerin izlenmesine ve saklanmasına yardımcı olur.

Barkodların kullanıldığı alanlar şunlardır:

  1. Perakende: Barkodlar genellikle perakendede ürünleri tanımlamak ve izlemek için kullanılır. Barkodlar, mağaza içi okuyucular tarafından hızlı bir şekilde taranarak fiyatlandırma, envanter yönetimi ve envanter takibi gibi işlevleri kolaylaştırır.
  2. Lojistik ve nakliye sektörü: Barkodlar, lojistik ve nakliye sektöründe malzemeleri taşımak ve izlemek için kullanılır. Barkodlar, tedarik zinciri boyunca malzemelerin izlenmesine yardımcı olur ve lojistiği daha verimli hale getirir.
  3. Sağlık sektörü: Barkodlar, sağlık sektöründe ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünlerin takibi için kullanılmaktadır. Barkodlar, ilaçları doğru bir şekilde etiketlemeye ve doğru dozu uygulamaya yardımcı olur.
  4. İmalat Sanayi: Barkodlar, sanayide ürünlerin üretim sürecini takip etmek için kullanılmaktadır. Barkodlar, ürünlerin hammaddelerini takip eder ve üretim sürecinde süreç doğruluğunu sağlar.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.