fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

POS Cihazı Nedir?

POS cihazı (Point of Sale), Satış işlemlerinin yapıldığı yerlerde kullanılan bir cihazdır. POS cihazları, mağaza, restoran, otel ve süpermarket gibi işletmelerde kullanılan bir tür ödeme terminalidir. Bir POS cihazı, müşterilerin kredi veya banka kartı gibi ödeme yöntemlerini kullanarak işletmelerden mal veya hizmet satın almasına olanak tanır. Müşterinin kartından çekilen tutar, POS cihazı aracılığıyla doğrudan bankaya aktarılır ve firma hesabına aktarılır.

POS Cihazı Nasıl Alınır?

POS cihazı satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. İşletmeniz için hangi tip POS cihazına ihtiyacınız olduğuna karar verin. Kablosuz POS cihazı mı yoksa sabit POS cihazı mı gerekiyor? İşletmenizde hangi özelliklerin olması gerektiğini belirleyin.
  2. İhtiyacınız olan POS cihazı modeline göre farklı satıcıların fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırın. Farklı markaların fiyatlarını ve özelliklerini inceleyin. Bir 
  3. POS cihazı satın almadan önce satıcının garantisini, desteğini ve müşteri hizmetlerini inceleyin. Yazar kasaların bakımı ve onarımı için hangi desteğin mevcut olduğunu da öğrenin. 
  4. POS cihazınızın PCI DSS uyumlu olduğundan emin olun. Bu, POS cihazınızın kredi kartı bilgilerini güvenli bir şekilde işleyebileceği anlamına gelir. 
  5. POS’unuzun işlevlerini iyi anladığınızdan emin olun. Yazar kasanın kurulumu, kullanımı ve işletimi hakkında daha fazla bilgi. 
  6. POS cihazı satın aldıktan sonra kurulum için lütfen tedarikçi firma ile iletişime geçiniz. POS cihazınızın kurulu olduğundan ve düzgün çalıştığından emin olun. 
  7. POS cihazınızın bakım ve onarımını tedarikçiniz ile görüşün. Ayrıca, POS cihazınız için güncellemeler ve yazılım güncellemeleri için hangi desteğin mevcut olduğunu öğrenin. 
  8. POS cihazınızı nasıl kullanacağınız konusunda eğitim alın ve tüm çalışanlar için kullanım kılavuzları oluşturun.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.