fbpx
YENİ!

E-ticarette En Çok Satılan Ürünler (2023)

E-ticarette en çok satılan ürünler genellikle tüketicilerin birbirlerinden etkilenerek aradıkları, sosyal platformlar üzerinde pazarlama çalışmaları yapan markalar ve…

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

e-ticarette en çok satılan ürünler

Perakende işletmeleri veya satıcılar e-ticaret ile satış yaparak alternatif satış kanalları yaratıyorlar ve cirolarını artırmayı hedefliyorlar. Satıcıların hali hazırda ürün portföyünde bulunan ürünler e-ticarette satmak için yeterli veya yetersiz niteliklere sahip olabilir. E-ticarette en çok satılan ürünler genellikle tüketicilerin birbirlerinden etkilenerek aradıkları, sosyal platformlar üzerinde pazarlama çalışmaları yapan markalar ve öne çıkardıkları ürünler üzerinden şekillense de günlük hayatta gerçekten ihtiyaç duyulan ürünler oldukça yüksek potansiyele sahip. İnternette en çok satan ürünler dönem dönem farklılıklar gösteriyor ancak bazı ürün gruplarının yeri oldukça sağlam.

Peki son zamanlarda e-ticarette en çok satılan ürünler neler:

Deprem kiti, deprem çantası

Üzülerek belirtelim, 2023 Şubat ayında yaşadığımız deprem felaketi sonrasında artan farkındalık üzerine e-ticaret üzerinden deprem kiti satın alan kişilerin sayısı oldukça arttı. Deprem riskinin çoğu bölgesi için yüksek olduğu ülkemizde herkesin evinde, arabasında ulaşılabilir alanlarda deprem kiti bulundurması oldukça önemli.

Airfryer

Kadın veya erkek farketmeksizin herkesin ilgi alanına kısa bir süre önce giren Airfryer ürünleri evlerde yemek yapmayı hızlı ve pratik hale getiriyor. Hem az yağlı hem de lezzetli sonuçlar veren Airfryer ürünleri popülerliğini hala koruyor ve en çok satanlar listelerinde yer alıyor.

Saç bakım ürünleri

Hem kadın hem de erkek kategorilerinde saç bakım ürünleri, kepek önleyici şampuanlar, saç güçlendirici şampuanlar, serumlar ve benzer ürünlerin kaliteli olanları en çok satışı yapılan ürünler arasında.

Basic t-shirt

Giyim kategorisinin vazgeçilmezi basic tişörtler tüm zamanlarda en çok satışı yapılan ve satış potansiyeli olan ürünlerin başında geliyor. Herkes basic tişörtleri tercih ediyor ve günün belli saatlerinde veya haftanın en az bir gününde basic tişört tercih ediyor. Basic t-shirt ürünleri veya print-on-demand şeklinde basic t-shirtlerin basılı halleri her zaman satışı olan ürünlerden.

Pantolon

Özellikle koyu renk pantolonlar internetten satışı en fazla olan giyim ürünleri arasında. Özellikle kış aylarında koyu renk pantolonlar, yaz aylarında ise daha açık renk versiyonlar oldukça tercih ediliyor. İnternet üzerinden tekstil ürünlerinin satışları çok fazla olmasına rağmen iade konusunda özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Hoodie

Kış aylarında hem evde hem de dışarıda giymek için oldukça uygun ve rahat olan hoodieler hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih ediliyor. Zaman zaman farklı tarzlarda hoodiler farklı cinsiyetlere göre popüler olabiliyor. Kadınlar, erkek kategorisinden de bol hoodie ürünlerini tercih edebiliyor.

Çorap

Giyim alanının olmazsa olmazı çoraplar tekstil alanında tüketimi ve alternatifi daha fazla olan ürünlerin başında geliyor. Çoraplar ayağa giyildiği için çok daha fazla eskiyor ve yeni çorap satın alımı tercih ediliyor. Bu nedenle düz veya renkli, insanların tercih edebileceği farklı moda ve zevklere uygun çorap koleksiyonlarının satış ihtimali her zaman yüksek.

Kişisel bakım ürünleri

Yoğun olarak kadınlar tarafından tercih edildiği düşünülse de kişisel bakım ürünleri erkekler tarafından da çok fazla tercih ediliyor. Makyaj, parfüm ve deodorant, cilt bakımı, epilasyon, tıraş, genel bakım gibi alt kategorilerin satış hacmi oldukça yüksek. Kişisel bakım ürünlerinde uygun fiyat ve yüksek kalite bir arada bulunması gereken en önemli iki unsur.

Güneş gözlüğü

Özellikle yaz dönemi yaklaşırken veya genel hediyelik olarak oldukça fazla tercih edilen, kadın veya erkeklerde birden fazla adette bulunan farklı moda dönemlerine göre yenileri satın alınan güneş gözlükleri her zaman satış hacmi yüksek olan ürünlerdendir. Şık ve modaya uygun alternatifleri ürün portföyünüzde bulundurmak yüksek satış anlamına gelebilir.

Anne çantası

Her doğan bebek ile birlikte doğuran kadınlarımız anne olmaktadır. Bebeklerinin ihtiyaçları için her anne kullanışlı bir anne çantası tercih etmektedir. Kaliteli, uygun fiyatlı anne çantaları aileler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Valiz

Pandemi ile birlikte düşüşe geçen valiz satışları pandemi riskinin ortadan kalması ile birlikte tekrar yükselişe geçti. Özellikle tatil sezonlarının yaklaştığı dönemlerde önceki yıllarda eskiyen valizler yenilenmekte veya fazladan valiz ihtiyacı oluşmaktadır. Bu nedenle modaya da uygun biçimde alternatif valiz ve bavul modelleri her zaman satışı olan ürünlerdendir.

Saklama kabı

Yemek yapılan mutfakların vazgeçilmez tercihi saklama kaplarıdır. BPA’sız ve zararlı bileşenler içermeyen sağlıklı materyallerden üretilmiş saklama kapları oldukça fazla tercih edilmektedir. Hem yeni ev sayısı artmakta hem de eskiyen ürünlerin yerine yenileri alınmaktadır. Kaliteli ve bütçelere uygun saklama kapları özellikle kadınlar tarafından yoğunlukla tercih edilmektedir.

Bardak

Gerek kahve, gerek çay gerek alkollü içecekler, meşrubatlar veya sadece su. Bardaklar sofralara renk katan bileşenlerdendir. İhtiyaç veya keyif için sıklıkla değiştirilirler ve yeni bardaklar satın alınır. Farklı moda ve tarzlara uygun bardak çeşitleri e-ticarette en çok tercih edilen ürünlerdendir. Ancak satıcıların kargoda hasar görme ihtimaline karşı tedbir almalarını tavsiye ederiz.

Mutfak bezi

Sıklıkla kullanılan, eskiyen ve değiştirilen ve e-ticarette en çok satılan ürünlerin başında gelen mutfak bezleri farklı kalite ve geniş fiyat aralığında satışa sunulmakta ve alıcı bulmaktadır. Mutfak alanının gıdaların dışında en hızlı tüketilen ürünü sayılabilecek mutfak bezlerini ürün portföyünüze eklemek cironuzu artıran bir hamle olabilir.

Yüksek besleyici özellikli gıda

Süpermarket kategorilerinde özellikle kış aylarında besleyici nitelikleri yüksek lifli gıdalar, macunlar, ezmeler, karışımlar, ballar, kuruyemişler vb. ürünler oldukça popülerlik kazanıyor. Hem seri üretim hem de ev yapımı versiyonları ile satışa sunulan bu ürünler kalite ve müşteri memnuniyetine bağlı olarak yüksek satış hacimleri elde edilebiliyor.

Multivitamin

OTC ürünleri alanında vitamin ve mineral alımını kolaylaştıran ürünlerin satışı yıllardır artmaya devam ediyor. Gündelik hayat içerisindeyken farkında olmadan vücudumuza alamadığımız unsurları tamamlamaya yönelik olan bu ürünler oldukça tercih edilen ürünler arasında.

Kol saati

Kişilerin tarzlarını yansıtmak ve sosyal statü göstergesi olarak özellikle tercih ettikleri moda unsuru olarak kullanılan kol saatleri hem ihtiyaca yönelik hem de hediye olarak sıkça tercih edilen ve e-ticarette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Akıllı saatler

Kol saatlerinden farklı olarak akıllı telefonlarla eşleşebilen, adım sayabilen, kalp ritmi, stres seviyesi, kandaki oksijen miktarı gibi sağlık verilerini tutabilen, acil durumlarda hayat dahi kurtarabilen akıllı saatler farklı alım gücüne göre sunulan seçenekleriyle son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasında yerini koruyor.

E-pin ve Cüzdan Kodu

Özellikle çocukların ve gençlerin günlük yaşamlarında eğlenceli vakit geçirmek için oynadıkları online oyunlar için oyun içi satın alım yapmayı sağlayan e-pin ve cüzdan kodları dijital ürün olarak e-ticarette oldukça fazla talep gören ürünler. Banka hesabı veya kredi kartı olmayan yaşça küçük kişiler tarafından tercih edilen bu ürünler zaman zaman hediye olarak da satın alınıyor.

Robot süpürge

Listemizin son sırasında uzun dönemdir çok satan ürünler listelerinde yer alan robot süpürgeler var. Kimileri için kullanışlı kimileri için de kullanışsız olarak nitelendirilen robot süpürgeler özellikle geniş ve evcil hayvan bulunan evlerde sıklıkla tercih ediliyor ve e-ticarette en çok satılan ürünler arasına giriyor.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.