fbpx
YENİ!

E-ticaret için Şahıs Şirketi Kurmak

E-ticaret yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır ancak resmi olarak e-ticaret yapabilmek için bu faaliyeti şirket üzerinden yaparak resmiyet kazanmak gerekir. E-ticaret için şahıs şirketi kurmak özellikle yeni başlayan kişilerin oldukça merak ettiği bir süreçtir.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

e ticaret icin sahis sirketi kurmak

E-ticaret yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır ancak resmi olarak e-ticaret yapabilmek için bu faaliyeti şirket üzerinden yaparak resmiyet kazanmak gerekir. E-ticaret için şahıs şirketi kurmak özellikle yeni başlayan kişilerin oldukça merak ettiği bir süreçtir. Dopigo olarak e-ticarete yeni başlamak isteyenlere şirket kurulumundan satış artırmaya kadar farklı alanlarda bilgi sağlarken aynı zamanda platformumuz ile e-ticaret operasyonlarını kolaylaştırıyoruz.

Şahıs Şirketi Nedir?

Şahıs şirketi, bir kişinin kendi adı altında iş faaliyetlerini sürdürdüğü bir ticari yapıdır. Başka bir deyişle, şahıs şirketi, bir kişinin kendi adını kullanarak bir işletme kurduğu ve yönettiği bir iş yapısıdır. Birçok ülkede sıkça tercih edilen bir işletme türü olan şahıs şirketleri, genellikle küçük ölçekli işletmeler için idealdir.

Şahıs şirketlerinde, iş sahibi ile işletmenin kendisi arasında bir ayrım olmaz. İş sahibi, şirketin borçlarından ve yükümlülüklerinden tam olarak sorumludur ve işletmenin tüm faaliyetleri doğrudan iş sahibine aittir. Şahıs şirketleri, basit ve düşük maliyetli bir işletme yapısı arayan girişimciler tarafından sıkça tercih edilir. E-ticarete yeni başlayacak kişiler için uygun olabilir. Ancak, iş sahibi, şahıs şirketinin tüm faaliyetlerinden ve borçlarından tam anlamıyla sorumlu olduğundan, kişisel varlıkları işletmenin borçlarına karşı korunmamış olabilir.

Her ülkenin şahıs şirketi için belirli yasal düzenlemeleri ve vergi kuralları bulunmaktadır. Dolayısıyla, şahıs şirketi kurarken ve işletirken yerel yasalara ve vergi kurallarına dikkat etmek önemlidir. Şahıs şirketi kurmak, birçok ülkede kolay bir seçenek olmasına rağmen, işletme sahibinin kişisel varlıklarını ve mali durumunu koruma konusunda sınırlamaları bulunmaktadır. Bu nedenle, şahıs şirketi kurmadan önce yerel yasal düzenlemeleri dikkatlice araştırmak ve uzmanlardan profesyonel tavsiye almak önemlidir.

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs şirketi kurmak için basit bir süreç mevcuttur. Kurulum maliyetleri de oldukça uygun bütçelerle halledilebilir. Şahıs şirketi hakkında detaylı bilgi edinmek için hemen videomuzu izleyin.

Şahıs Şirketi ile Pazaryerlerinde Mağaza Açılabilir mi?

Şahıs şirketi sahipleri Trendyol, Hepsiburada, Amazon Türkiye gibi pazaryerlerinde mağaza açabilirler. Pazaryerlerinde mağaza açmak için şahıs şirketi olmak yeterlidir. Limited ve Anonim şirketler ile birlikte mağazalarını açıp satış yapmaya başlayabilirler.

Şahıs Şirketi ile E-ticaret Sitesi Açılabilir mi?

Şahıs şirketi olan satıcılar kendi e-ticaret sitelerini resmi anlamda saçarak satış yapmaya başlayabilirler. Şirket adına düzenlenmiş sözleşmeleri oluşturarak mevzuata uygun olarak e-ticaret faaliyetlerini kendi e-ticaret sitelerinden yapabilirler.

Şahıs Şirketi ile Sanal POS alınabilir mi?

Şahıs şirketi olan e-ticaret satıcıları kendi e-ticaret sitelerine entegre etmek için veya farklı kanallardan (örn: sosyal medya) aldıkları siparişler için sanal POS hizmeti alabilirler. Bu sanal POS hizmetini bankalardan veya özel ödeme kuruluşlarından alabilirler.

Şahıs Şirketi ile Kargo Anlaşması Yapılabilir mi?

E-ticarette kargo çok önemli bir müşteri memnuniyeti rolü üstlenir ve gider kalemidir. Şahıs şirketi olan satıcılar kargo şirketleri ile kendi anlaşmalarını yapma yoluna giderek kendilerine özel fiyatlar alabilirler.

Şahıs şirketi giderlerini hemen öğrenin, videoyu izleyin!

Şahıs şirketi kuruluş süreçlerini öğrenmek için hemen videoyu izleyin!

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.