fbpx
YENİ!

Dropshipping Nedir ? Faydalı Mıdır ?

İnternet ortamında son zamanlarda adı duyulan dropshipping kavramı çok sayıda kişinin dikkatini çekmiştir.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Adsiz tasarim 19

İnternet ortamında son zamanlarda adı duyulan dropshipping kavramı çok sayıda kişinin dikkatini çekmiştir. Bu yöntem kişilerin hiçbir sermayeleri olmadan kendi karlarını üzerine koyarak internet ortamında satış yapmaları manasına gelmektedir. Dropshipping nedir , faydalı mıdır sorusu bu kapsamda sorulduğunda satıcı için oldukça karlı ve faydalı bir iştir çünkü zaten bu kişinin cebinden herhangi bir masraf çıkmamaktadır. Bu satış şeklinin en güzel yanlarından birisi de depo için ayrıca para ödemezsiniz.

Stoksuz E-Ticaret

Dropshippingin diğer bir adı stoksuz e-ticaret olarak adlandırılmaktadır. Bu yöntem beraberinde çok sayıda avantaj ve dezavantaj getirir, bünyesinde pek çok riski barındırmaktadır. Bu yöntem ile firmalar stoğa ihtiyaç duymaz, sadece satıcı ile alıcıyı buluşturup kendileri de belirli oranda kar elde ederler. Bu yöntemin en güzel yanlarından biri de büyük sermayelere ihtiyaç duyulmaz.

Dropshipping Nedir ? Avantajları Neler ?

Dropshippingin en büyük avantajlar arasında sayılabilecek olan düşük sermaye ihtiyacı pek çok kişinin bu işe girmesinin altında yatan en büyük sebeplerden bir tanesidir. Satıcı olarak siz kargolama, paketleme, tedarik, stoklama gibi her türlü satış işlemini tedarikçi firmaya bırakabilirsiniz. Deponun olmaması çalışacak personelinde olmaması demektir. Bu yüzden işgücüne para ödemek gibi bir durum ile karşı karşıya kalmazsınız.

Dropshipping Dezavantajları Nelerdir?

En büyük dezavantajları arasında tedarikçiler ile alıcı arasında oluşabilecek riskli durumlar gelmektedir. Tedarikçi söylenen zamanda teslimat yapmalı, yanlış ya da hasarlı ürün gönderilmemiş olmalı, stok konusunda herhangi bir sorun yaşanmamalı ve stok konusunda doğru sayım yapılmalıdır. Bu süreçlerin herhangi birisinde sorun çıkması durumunda satıcı olarak sorumluluk alma ve bütün sorunları çözmek gerekmektedir. Tedarikçiler ile satıcı arasındaki iletişim bir takım güven sağlayacak anlaşmalar ile garanti altına alınmalıdır.

Dropshipping Toptancıları Kimlerdir?

Dropshipping toptancıları kimlerdir, bu toptancılar nasıl bulunur, toptancının güvenilir olduğuna nasıl karar verilir; bu süreçte çoğu kişinin aklını kurcalayacak olan sorular arasında yer almaktadır. İnternet ortamında toptancı sitelerine üye olup buradan toptancı bularak, internete yabancı ve buradan satış yapma şansı olmayan toptancılar keşfederek, firma rehberlerinden kendi çabanızla toptancı bularak, ucuz satış yapan mağazalardaki indirime geçmiş ürünlerin satışını gerçekleştirerek topta kişilere ulaşabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.