fbpx
YENİ!

Return On Investment / ROI (Yatırımın Geri Dönüşü)

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Return On Investment / ROI (Yatırımın Geri Dönüşü) Nedir?

ROI (Return On Investment), bir yatırımın karlılığının yatırım maliyetlerine oranıdır. Diğer bir deyişle, yatırımın net karının yatırımın toplam maliyetine oranıdır. ROI genellikle yüzde (%) olarak ifade edilir ve yatırım getirisini ölçmek için kullanılır. 

Örneğin, bir şirket 100.000 $’lık bir yatırımda 110.000 $ net kar bekliyorsa, yatırım getirisine sahiptir. Bu, yatırılan her 1 ABD Doları karşılığında 1,10 ABD Doları kazandırdığı anlamına gelir.  

ROI, yatırımcıların yatırımlarının ne kadar karlı olduğunu değerlendirmelerine yardımcı olur. Şirketler, yatırım yaptıkları projelerin karlılığını değerlendirmek için de yatırım getirisini kullanabilir. Ancak yatırım getirisi tek başına yeterli bir ölçü değildir, diğer faktörlerin de dikkate alınması gerekir.

Return On Investment / ROI (Yatırımın Geri Dönüşü) Ne İşe Yarar?

Yatırım Getirisi (ROI), yatırım getirisini ölçmek için kullanılan bir performans metriğidir. ROI, yatırım getirisi ile yatırımın maliyeti arasındaki farkı hesaplayarak bir yatırımın ne kadar karlı olduğunu gösterir.

Yatırım getirisi şirketler için çok önemlidir, çünkü yatırılan sermayenin geri dönüşü, yatırımın başarısı ve yatırımın gelecekteki yönüne karar vermede önemli bir kriterdir. İşletmeler, yatırım yapmadan önce potansiyel getirileri hesaplamak ve yatırım getirisini değerlendirmek için ROI kullanır.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.