Uncategorized

E-Ticarette Anlaşmalı Kargo Fiyatları

Yazar: Perşembe Ağustos 30, 2018 Yorum Yok

Konu E-Ticaret olunca hem satıcı hem de alıcı için işin kargo ayağı çok önemlidir. Satıcı için konuşmak gerekirse; ürün satıcının elinden çıktığı anda operasyonu kargo şirketi üstlenmiş olur. Müşteri memnuniyetini artırıcı veya azaltıcı rolüyle kargo hizmetinin kalitesi sürdürülebilirlik için çok önemli olurken aslında satın alma kararını da etkiler. Müşteriler E-Ticaret sitelerinden veya pazaryerlerinden bir ürün satın almak istediklerinde kargo fiyatları alım kararının verilmesinde çok etkilidir. Özellikle fiyatı düşük ürünlerde bu durum daha da önemlidir.

Pazaryerlerinin Kargo Anlaşmaları

Kargo faaliyetlerinin E-Ticaret üzerinden satışlara olan etkisini çok iyi bilen pazaryerleri bu durumun yarattığı veya yaratabileceği maddi sorunları aşmak amacıyla kargo şirketleriyle anlaşma yaparlar. Bu anlaşmalar sonucunda belli desi (hacimsel ağırlık) oranları üzerinden özel sabit fiyatlar sunarak satıcı ve alıcı nezdinde gider artışlarını azaltmış olurlar.

Yazının devamında, Türkiye’nin E-Ticaretinde en önemli konumda bulunan üç pazaryerinin 2018 yılı kargo fiyatlarını karşılaştırmalı olarak inceleyelim.

Yazının en altında karşılaştırmalı desi başına kargo fiyatlarını tablomuzdan görebilirsiniz.

N11 Kargo Fiyatları

N11.com anlaşmalı kargo firmaları vasıtasıyla kendi bünyesindeki mağazaların uygun fiyatlı kargo hizmetinden yararlanmasını sağlıyor. Dolayısıyla hem özel fiyatlarla kargo gönderebiliyor hem de zamandan tasarruf edebiliyorsunuz. N11.com adresindeki bu sayfadan desi ve kargo fiyatı hesaplaması yapabilirsiniz.

Hepsiburada Kargo Fiyatları

Hepsiburada.com daha önceleri 100 TL ve üzeri sepet tutarı için kargo bedava fırsatını sunuyordu. Ancak geçtiğimiz aylarda yapılan bir güncelleme ile kargo bedava fırsatından yararlanmak için gereken azami miktar 30 TL tutarına indirildi. Bu azami tutar indirimi sepette ürün bırakan tüketicinin alışverişini tamamlama oranını artırıyor ve mağaza sahiplerinin yüzünü güldürüyor.

Gittigidiyor Kargo Fiyatları

Gittigidiyor.com’da bünyesinde satış yapan kişiler ve mağazalar için bilinen birçok kargo şirketiyle anlaşmalar yapıyor. Bu adreste gittigidiyor göndereceğiniz kargonun desisini hesaplamanız için bir hesaplayıcı sunarken aynı zamanda yine aynı sayfadan anlaşmalı olduğu kargo şirketlerini sekmelerde göstererek sizi fiyat hesaplama sayfalarına yönlendiriyor.

Gittigidiyor’un anlaşmalı kargo firmaları arasında; Aras Kargo, MNG Kargo, PTT Kargo, Sürat Kargo, UPS ve Yurtiçi Kargo bulunuyor.

Karşılaştırmalı Kargo Fiyatları

Kargo anlaşması nasıl yapılır yazımızı okumak için tıklayın!

 

Desi nedir ve nasıl hesaplanır öğrenmek için tıklayın!

 

Kargo ve faturalama hakkında E-Ticaret Başlangıç Rehberi videomuzu izleyebilirsiniz.