fbpx
YENİ!

Getirçarşı Bayisi Nasıl Olunur? Komisyon Oranları Nedir?

Getir günümüzde en çok alışveriş yapılan online platform olmuştur. Özellikle son zamanlarda pandeminin etkisiyle beraber Getir kullanıcılarının sayısı da bir hayli artmıştır.

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Getirçarşı Bayisi Nasıl Olunur? Komisyon Oranları Nedir?

Getir günümüzde en çok alışveriş yapılan online platform olmuştur. Özellikle son zamanlarda pandeminin etkisiyle beraber Getir kullanıcılarının ve getirçarşı bayisi sayısı da bir hayli artmıştır. Getir’den bu kadar fazla alışveriş yapılması özellikle mahallemizde bulunan manav, kasap, bakkal, küçük market, fırın, balıkçı gibi küçük esnafı etkilemiştir. Bu etkilenmeye Getir kayıtsız kalmamıştır ve mahallemizde bulunan esnafları desteklemek için Getirçarşı’yı kurmuştur.

Getirçarşı başvurusu yapan küçük esnaflar kolay bir şekilde Getirçarşı üyesi olup satışlarına başlayabiliyor. Küçük esnafların aslında en büyük isteği olan online satışa da kolay bir şekilde girişini Getirçarşı sağlamaktadır. Ancak küçük esnafların aklında olan ortak soru Getirçarşı başvurusu nasıl yapıldığıdır. Bu yazımızda Getirçarşı hakkında akıllarda olan soruların cevabını vereceğiz.

Getirçarşı Nedir?

Getirçarşı, günümüzde en çok tercih edilen market alışverişi ve yemek alışverişi yapılan Getir’in mahalle esnaflarına bir desteği olarak çıkmış olan uygulamadır. Getirçarşı alışveriş yapmak isteyen mahallelilerin kendi mahalle esnaflarından alışveriş yapmasını sağlamaktadır. Yeni mahallenizde bulunan ve senelerdir alışveriş yaptığınız manav, kasap, bakkal, küçük market, fırın, balıkçı gibi küçük esnafların pek çok kısmı Getirçarşı’da yerini almıştır. Getirçarşı ile yapacağınız ev alışverişlerinizi aslında mahalle esnafınızdan yapıyorsunuz diyebiliriz.

Az önce bahsettiğimiz gibi özellikle pandemi dönemlerinde gerek virüsten korunmak gerek sokağa çıkma yasaklarından dolayı genellikle ev alışverişlerini evimizden yapmıştık. Evimizden yapılan bu alışverişleri aslında çok büyük bir kolaylık olduğunu herkes fark etmiştir.

Pandeminin etkisini yitirdiği bu zamanlarda yine evden alışveriş oldukça ön plandadır. Bu nedenle artık mahalle esnaflarının satışları yok denecek kadar azalmıştır. Ancak hem mahalle sakin hem de Getir mahalle esnafının yok olmasını istememektedir.

İşte tam olarak bu noktada aslında mahalle esnafını korumak ve kazançlarının düşmesinin aksine kazançlarının artmasını sağlayan uygulama Getirçarşı olmuştur. Yine evinizden alışverişinizi yapıyorsunuz ancak bu sefer tanımadığınız büyük marketlerden değilde mahallenizde bulunan manav, kasap, bakkal, küçük market, fırın, balıkçı gibi küçük esnaflardan alışveriş yapıyorsunuz. Hem siz alışveriş konforunuzdan ödün vermiyorsunuz hem de mahalle esnafınız bu konforunuzda zarar etmiyor.

Aslında mahalle esnafları ile iletişime geçildiği zaman hepsinin online ticarete geçmek istediğini öğrenmek çok zor olmamaktadır. Ancak mahalle esnafları yıllardır geleneksel pazarlama yöntemleri ile ticaretlerini yaptığı için online satış hakkında pek bir bilgi sahibi değildir. Mahalle esnafı ile konuştuğunuz zaman genellikle hepsi internetten satış yapmak istiyorum ama nasıl satış yapacağımı bilmiyorum olmaktadır. Getirçarşı başvurusu yapmaları esnafları aslında yetmektedir. Çünkü az önce bahsettiğimiz gibi zaten Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan uygulamaları arasında Getir yer almaktadır. Bu da Getir kitlesinin hepsine aslında ulaşmak anlamına gelmektedir. Mahalle esnaflarımızın hem kendi mahallelerine hem de etrafta bulunan mahallelere satışlar yapmasını sağlamaktadır. Bu sayede esnafların gelirinin azalmasının aksine artması söz konusu olmuştur.

GetirÇarşı Bayi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getirçarşı bayi başvurusu, pek çok küçük esnafın bilgi sahibi olmadığı ancak aklında önemli bir soru olarak bulunmaktadır. Şimdi sizlere Getirçarşı başvurusu nasıl yapacaksınız en kısa şekilde anlatacağız.

Öncelikle Getirçarşı ile alakalı bilinen en büyük yanlış yalnızca bakkal veya marketlerin başvuru yapabileceğidir. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Nalbur, petshop, turşucu yani aklınıza gelebilecek her türlü mahalle esnafı Getirçarşı başvurusu yapabilir. Kısaca online alışveriş artık pek çok sektörü için mümkündür ve Getirçarşı’da aynı şekilde bu sektörüleri yakından desteklemektedir.

Getirçarşı başvurusu yapmak için öncelikle Getir web sitesine giriş yapmamız gerekiyor. Getir sitesinde başvuru alanında bulunan Getirçarşı başvuru sayfasına giriş yaparak burada yer alan ad, soyad, cep telefonu, e posta gibi kişisel bilgileri öncelikle doldurmanız gerekmektedir. Sonrası işletmeniz için genel bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bunlar; işletme türü, işletme numarası, tabelada bulunan ad, şube sayınız, işletme tipiniz, kaç çeşit ürün sattığınız gibi bilgileri doldurmalısınız. Ardından ise verdiğiniz hizmetleri ve imkanlarınızı eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Bu Getirçarşı başvurusu için ön form olmaktadır. Bu formu profesyonel Getir ekipleri inceliyor ve başvurunuzu değerlendiriyor. Eksiksiz bir şekilde bilgilerinizi girdiyseniz başvurunuz onaylanıyor ve Getir tarafından telefon ile aranıp bilgi alıyorsunuz. Getirçarşı başvurusu olumlu sonuçlanan esnaflar için Getirçarşı paneli oluşturulmaktadır. Bu panel sayesinde Getirçarşı tarafındaki bütün aksiyonları takip edebilirsiniz. Size özel olarak verilen kullanıcı adı ve şifre ile bu sisteme giriş yapabilirsiniz. Siparişlerinizin anlık takibi, haftalık ve aylık sipariş takibi yine bu panel üzerinden yapılmaktadır.

Aslında Getirçarşı başvurusu düşünüldüğü gibi zor bir süreç değildir. Yukarıda belirttiğimiz gibi kısa bir süreçtir. Başvuru formunuza Getir yetkilileri tarafından 2 veya 3 iş gününde dönüş sağlanmaktadır. Ardından panele giriş yapıp gerekli kurulumları yaparak hemen satışlarınıza başlayabilirsiniz.

GetirÇarşı Komisyon Oranları Nedir?

En çok merak edilen sorular arasında olan bir diğer soru ise Getirçarşı komisyon oranları nedir? Getirçarşı komisyon oranları hakkında detaylı bilgiyi verelim.

Getirçarşı sizden iki farklı komisyon almaktadır. Eğer sadece Getirçarşı ile satış yapıyorsunuz ve dağıtımını siz yapabiliyorsanız bu noktada %8 komisyon ile Getirçarşı’da satış yapabilirsiniz. Ancak başvuru esnasında sorulan sorulardan birisi olan dağıtımı kendiniz yapamıyorsanız bu noktada ek olarak dağıtım komisyonu %7 alınmaktadır. Komisyon oranları sabit olduğu için kesinlikle sonradan herhangi bir sürpriz yaşamazsınız. E ticaret siteleri ile komisyon oranları karşılaştırıldığı zaman küçük esnafı destekleyici ve kesinlikle yüksek olmayan bir komisyon oranı olduğu anlaşılmaktadır. Paket servis imkanı olmayan esnafların dağıtımının Getir kuryeleri tarafından sağlanması da Getir’in esnaflara sunduğu önemli bir ayrıcalıktır. Siz de Getirçarşı başvurusu yaparak hızlı bir şekilde satışlarınıza başlayabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.