fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Imprinter Nedir?

İmprinter, bir kredi kartı veya banka kartının üstüne, ödeme işlemini onaylamak için kartın ön yüzündeki bilgiler (kart sahibinin adı, kart numarası, son kullanma tarihi vb.) ve arka yüzündeki imza paneline basılır. Posta pulları, manyetik şerit veya çip teknolojisi yaygın olarak kullanılabilir hale gelmeden önce kartlar fiziksel olarak kabul edildiğinde kullanıldı. Yazıcılar genellikle elde tutulan küçük taşınabilir aygıtlardır ve işlemi kaydetmek için kopya kağıdı kullanırlar. Günümüzde yazıcılar manyetik şerit veya çip teknolojisinin yerini almıştır ve neredeyse tüm ödeme işlemleri elektronik ortamda kayıt altına alınmaktadır.

Imprinter Ne İşe Yarar?

Imprinter, bu kart sahibinin adı, kart numarası ve son kullanma tarihi gibi bilgileri içeren bir kredi veya banka kartı üzerine basılmış bir cihazdır. Şirketler genellikle müşteri kartı verilerini bir yazıcı aracılığıyla alır ve manuel veya elektronik olarak işler.

Özellikle internetin yaygın olmadığı dönemlerde işletmelerin kredi kartı işlemlerini gerçekleştirmek için yazıcılara ihtiyacı vardı. Günümüzde çoğu işletme, kredi kartı işlemleri için elektronik ödeme yöntemlerini kullanmaktadır. Ancak bazı durumlarda özellikle internet bağlantısının olmadığı durumlarda yazıcılar kullanılır veya güvenlik nedeniyle manuel işlemler önerilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.