fbpx
🎁
ENTEGRASYON + E-FATURA PAKETİ İLE
AVANTAJI KAÇIRMAYIN!
Kampanyanın bitmesine kalan:
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kampanya sonlanmıştır.
YENİ!

Görüntülenme (Impression)

İçindekiler

Görüntülenme (Impression) Nedir?

Görüntülenme (impression), bir kullanıcının bir web sitesinde veya diğer dijital reklam biçimlerinde bir reklamı görme sayısı. Örneğin, bir reklam 1.000 kez görüntülendiyse, bu 1.000 gösterim, 1.000 reklam gösterimi olarak sayılır.

Çevrimiçi reklamcılık genellikle gösterim sayısına bağlıdır. Reklamveren, reklamının olabildiğince çok kişi tarafından görülmesini ister. Bu nedenle, reklamverenler genellikle bir reklamın kaç gösterim aldığını izler ve bu bilgiyi reklamın etkinliğini değerlendirmek için kullanır.

Görüntülenme (Impression) Neden Önemlidir?

Görüntülenme (impression), bir reklamın veya içeriğin ne sıklıkta görüntülendiğini ifade eden, dijital pazarlama veya reklamcılıkta sıklıkla kullanılan bir terimdir. Verilerin görüntülenmesi, bir reklamın veya içeriğin ne kadar popüler olduğunu ve bir hedef kitlenin ilgisini çekmede ne kadar iyi olduğunu belirlemek için önemlidir.

Gösterimler, bir reklamın etkisini ölçmek için kullanılan önemli bir performans metriğidir. Gösterim sayısı ne kadar yüksek olursa, reklamın hedef kitleye ulaşma şansı o kadar artar ve marka bilinirliği, satış ve hedeflenen iş hedefleri gibi ölçülebilir sonuçlara ulaşma olasılığı artar. Ayrıca gösterim sayısı, reklam kampanyalarının etkinliğini ve başarısını ölçmek için bir gösterge olarak kullanılabilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.